Mokslo projektai, finansuojami minios

Publikuota: 2012 m. kovo 24 d. šeštadienis

Turite įdomių idėjų  mokslinių tyrimų projektui, tačiau reikia lėšų? Viena iš naujų galimybių – pasinaudoti ką tik atsidariusio portalo „Petridish.org“ paslaugomis. 

Portalas siūlo vadinamą „crowdfunded“ būdą – šis anglų kalbos naujadaras kol kas neturi tikslesnio vertimo į lietuvių kalbą, ir matyt apytikriai būtų galima versti kaip minios ar visuomenės finansavimą.

„Petridish.org“  portale mokslininkai gali pristatyti tyrimo idėją, o lankytojai – pasirinkti  projektus, kurie jiems pasirodys įdomūs ir verti paramos. Mainais rėmėjai gautų informaciją apie tyrimų rezultatus, teisę suteikti pavadinimus naujiems atradimams ar reiškiniams, gauti projekto suvenyrą.
Svarbiausia, kad galimybė sudominti daug rėmėjų leidžia ir gana simbolinėmis aukotojų sumoms pasiekti užsibrėžtą finansavimo tikslą.

Štai vienas iš tokių projektų pavyzdžių – siūloma prisidėti prie egzopalydovų už Saulės sistemos ribų paieškos. „Tai ne tik padės geriau suprasti įvairias planetų sistemas, bet ir prisidės prie nežemiškos gyvybės paieškų, nes palydovuose gali susidaryti gyvybei tinkamos sąlygos“, teigiama Harvardo–Smitsono Astrofizikos centro projekto aprašyme. Egzoplanetos – tai planetos, esančios ne Saulės sistemoje, iki šiol jų yra surasta apie penki šimtai, tačiau jų palydovų – egzopalydovų – dar ne. 

Norima surinkti 10000 JAV dolerių ir įsigyti nedidelį superkompiuterį, kuris, veikdamas 24 valandas per dieną, analizuotų „Kelperio“ teleskopo siunčiamus duomenis. Įdomu, kad ši idėja jau surinko 64% reikiamos sumos.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »