Mokslo projektai, finansuojami minios

Publikuota: 2012 m. kovo 24 d. šeštadienis

Turite įdomių idėjų  mokslinių tyrimų projektui, tačiau reikia lėšų? Viena iš naujų galimybių – pasinaudoti ką tik atsidariusio portalo „Petridish.org“ paslaugomis. 

Portalas siūlo vadinamą „crowdfunded“ būdą – šis anglų kalbos naujadaras kol kas neturi tikslesnio vertimo į lietuvių kalbą, ir matyt apytikriai būtų galima versti kaip minios ar visuomenės finansavimą.

„Petridish.org“  portale mokslininkai gali pristatyti tyrimo idėją, o lankytojai – pasirinkti  projektus, kurie jiems pasirodys įdomūs ir verti paramos. Mainais rėmėjai gautų informaciją apie tyrimų rezultatus, teisę suteikti pavadinimus naujiems atradimams ar reiškiniams, gauti projekto suvenyrą.
Svarbiausia, kad galimybė sudominti daug rėmėjų leidžia ir gana simbolinėmis aukotojų sumoms pasiekti užsibrėžtą finansavimo tikslą.

Štai vienas iš tokių projektų pavyzdžių – siūloma prisidėti prie egzopalydovų už Saulės sistemos ribų paieškos. „Tai ne tik padės geriau suprasti įvairias planetų sistemas, bet ir prisidės prie nežemiškos gyvybės paieškų, nes palydovuose gali susidaryti gyvybei tinkamos sąlygos“, teigiama Harvardo–Smitsono Astrofizikos centro projekto aprašyme. Egzoplanetos – tai planetos, esančios ne Saulės sistemoje, iki šiol jų yra surasta apie penki šimtai, tačiau jų palydovų – egzopalydovų – dar ne. 

Norima surinkti 10000 JAV dolerių ir įsigyti nedidelį superkompiuterį, kuris, veikdamas 24 valandas per dieną, analizuotų „Kelperio“ teleskopo siunčiamus duomenis. Įdomu, kad ši idėja jau surinko 64% reikiamos sumos.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Sukurtas specialus dėklas „iPhone“

Šiandien sunku įsivaizduoti savo gyvenimą be išmaniojo telefono su lietimuisi jautriu ekranu. Tačiau dizaineris Moon Myounghak siūlo grįžti atgal... skaityti »

Išmanioji perėja padės išvengti skaudžių eismo įvykių

Kaip išvengti skaudžių eismo įvykių? Riboti greitį, atsakingai elgtis kelyje, laikytis taisyklių, saugoti vieniems kitus ir... įrengti išmanias perėjas pėstiesiems. skaityti »

Mokomieji žaidimai išmoko klysti

Seniai įrodyta, kad naudojant žaidimus švietimo sistemoje, varginantį mokymosi procesą galima padaryti įdomų ir naudingą. Neseniai atrasta ir pagrįsta nauja idėja, kuri akcentuojama vaizdo žaidimuose: „nieko blogo patirti nesėkmę“ (angl. „it’s okay to fail“). skaityti »

„Microsoft“ susidomėjo papildytos realybės akiniais

Kompanija „Microsoft“ į JAV patentų biurą (USPTO) padavė paraišką, kurioje aprašomi papildytos realybės akiniai – įrenginys, gebantis prie realaus pasaulio vaizdų pridėti virtualių objektų. skaityti »

Japonai pristatė vienvietį elektrinį sraigtasparnį

Japonijos kompanija „Hirobo“ pranešė apie savo planus išleisti vienvietį elektrinį sraigtasparnį „HX-1“. skaityti »

Robotas-Skeneris per minutę nuskenuoja 250 puslapių

Inžinieriai iš Japonijos, Tokijo universiteto, pademonstravo veikiantį Roboto-Skenerio prototipą, kuris sugeba per minutę nuskenuoti net 250 knygos puslapių. skaityti »

Išmaniojo dviračio pavaras perjunginės išmanusis telefonas

Markas Wilsonas, bendradarbiaudamas su kolegomis iš „Cambridge Consultants Limited“ (CCL), sukūrė automatinę dviračių pavarą, perjungiamą elektriniu būdu. skaityti »

JAV pastatytas „televizinis kambarys“

Amerikos specialistai pastatė neįprastą 10х5,8х3 m dydžio „televizinį kambarį“ „Reality Deck“, kurį sudaro tik aukštos kokybės ekranai, iš viso – 1,5 mlrd. pikselių. skaityti »

Jutikliniai ekranai atskirs prisilietimą pirštu ir nagu

JAV bendrovė „Qeexo“ išmokė įrenginius jutikliniu ekranu skirti, kaip vartotojas prisiliečia prie ekrano. skaityti »

Vienas inovatyviausių fotoaparatų tapo dar protingesnis

Inovatyvios kameros „Lytro“ kūrėjai pasiūlė naudotojams naujų funkcijų – „Perspective Shift“ ir „Living Filters“. skaityti »