Mokslo projektai, finansuojami minios

Publikuota: 2012 m. kovo 24 d. šeštadienis

Turite įdomių idėjų  mokslinių tyrimų projektui, tačiau reikia lėšų? Viena iš naujų galimybių – pasinaudoti ką tik atsidariusio portalo „Petridish.org“ paslaugomis. 

Portalas siūlo vadinamą „crowdfunded“ būdą – šis anglų kalbos naujadaras kol kas neturi tikslesnio vertimo į lietuvių kalbą, ir matyt apytikriai būtų galima versti kaip minios ar visuomenės finansavimą.

„Petridish.org“  portale mokslininkai gali pristatyti tyrimo idėją, o lankytojai – pasirinkti  projektus, kurie jiems pasirodys įdomūs ir verti paramos. Mainais rėmėjai gautų informaciją apie tyrimų rezultatus, teisę suteikti pavadinimus naujiems atradimams ar reiškiniams, gauti projekto suvenyrą.
Svarbiausia, kad galimybė sudominti daug rėmėjų leidžia ir gana simbolinėmis aukotojų sumoms pasiekti užsibrėžtą finansavimo tikslą.

Štai vienas iš tokių projektų pavyzdžių – siūloma prisidėti prie egzopalydovų už Saulės sistemos ribų paieškos. „Tai ne tik padės geriau suprasti įvairias planetų sistemas, bet ir prisidės prie nežemiškos gyvybės paieškų, nes palydovuose gali susidaryti gyvybei tinkamos sąlygos“, teigiama Harvardo–Smitsono Astrofizikos centro projekto aprašyme. Egzoplanetos – tai planetos, esančios ne Saulės sistemoje, iki šiol jų yra surasta apie penki šimtai, tačiau jų palydovų – egzopalydovų – dar ne. 

Norima surinkti 10000 JAV dolerių ir įsigyti nedidelį superkompiuterį, kuris, veikdamas 24 valandas per dieną, analizuotų „Kelperio“ teleskopo siunčiamus duomenis. Įdomu, kad ši idėja jau surinko 64% reikiamos sumos.

Šaltinis: mokslasplius.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Išmanus ir kartu paprastas telefonas – „Helium“

Kartais genialumas slypi paprastume, bent taip mano dizaineris Imran Sheikh, siūlydamas ypač paprastą ir subtilų telefono konceptą. skaityti »

Kompiuterio pelė keliaujantiems

Kai daug keliauji ir dirbi, kompiuteris tampa nuolatiniu palydovu. Štai dizaineriai Seunghoon Shin and Chang Seok Kim siūlo puikų kompiuterio priedą, pelę „Arc“. skaityti »

Olimpinių žaidynių eigą bus galima stebėti išmaniojo telefono ekrane

Prasidėjus Londono 2012 m. vasaros olimpinėms žaidynėms, „Samsung“ pristato specialų programėlių rinkinį. Parsisiuntę šias programėles, jų naudotojai ne tik gaus naujausią informaciją apie olimpiadą ir šalies sportininkų pasiekimus, bet ir turės galimybę laimėti vieną iš 30–ies „Samsung Galaxy S III“ išmaniųjų telefonų. skaityti »

Vaikai smėlio pilis iškeitė į interneto technologijas

Pasaulį apraizgęs informacinių technologijų tinklas palietė ir vaikų laisvalaikio pramogas: smėlio dėžę, kamuolį ar žaidimą pagaliukais pakeitė kompiuteris, telefonas ir internetas. skaityti »

„Qualcomm“ ir „Renault“ kartu dirbs prie belaidės elektromobilių įkrovimo technologijos

„Qualcomm Incorporated“ ir „Renault s.a.s“ susitarė dėl bendradarbiavimo Londone vyksiančiuose belaidžio automobilių įkrovimo bandymuose. skaityti »

Čingischanui padėjo geras oras

Mokslininkai išsiaiškino, kad karinė Čingischano sėkmė, be kitų dalykų, susijusi ir su klimatu, interviu „LiveScience“ sakė viena iš tyrimų autorių Amy Hessle. skaityti »

Ekspertai spėja mobiliųjų Olimpiados lankytojų likimą

Per Olimpines žaidynes londoniečiai ir miesto svečiai praras 67 tūkst. mobiliųjų telefonų, spėja bendrovės „Venafi“, užsiimančios informaciniu saugumu, ekspertai. skaityti »

Pradėta „protingų“ skaitmeninių veidrodžių prekyba

Tai įrenginiai, skirti pacientų reabilitacijai. Į jų atmintį įdiegta daugybė programų, padedančių asmenims atsigauti po traumų ir operacijų. skaityti »

„Kūrybos stulpus“ sunaikino supernovos sprogimas

Naujausi kosminio teleskopo „Spitzer“ kadrai astronomams leido padaryti išvadą, kad „Kūrybos stulpus“, esančius Erelio ūke, prieš 6 tūkst. metų sunaikino supernovos sprogimas. Tiesa, Žemėje jais grožėtis galėsime dar 1 tūkst. metų. skaityti »

Kinų internete išmanieji telefonai aplenkė kompiuterius

Prie interneto mobiliaisiais telefonais jau prisijungia 388 mln. kinų, tai 9,2 proc. daugiau nei 2011-ųjų pabaigoje, praneša Kinijos internetinės informacijos centras (CNNIC). skaityti »