Moterų liga „šopingas“– neišgydoma

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

Pirkiniai
Nauja veiklos rūšis Apsipirkimų servisas išsivystė Amerikoje ir buvo orientuota į kino žvaigždes. Nors tokia veikla plinta ir kitur. Žmogus, užsiimantis šia veikla, didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia bėgiodamas po parduotuves. Milane, Paryžiuje, Maskvoje. Bet perka viską ne sau, o kitam. Dažniausios apsipirkimų serviso klientės – užsiėmusios verslo damos.

Profesionalūs stilistai padeda pradėti gyvenimą iš naujo – nuo naujų pirkinių. Klientės skiria savo pageidavimams įvykdyti dideles pinigų sumas, nes taip sutaupo savo brangų laiką ir gauna būtent tą prekę, kurios norėjo. Tai žmonės, „vartotojų visuomenės“ tipiški atstovai, kurie apsipirkimui teikia pernelyg didelę reikšmę. Kita šios problemos pusė – besaikis išlaidavimas. Ir... iš pirmo žvilgsnio miela moteriška užgaida iš tikrųjų yra sunki neurozė.
 
Medicinos statistikos duomenimis kas ketvirta moteris kenčia dėl šios sunkios problemos. Be to, kas antra anksčiau ar vėliau patenka pas psichiatrą. Kaip sako medikai, šis sutrikimas sudėtingas vien jau savo kilme. Išgydyti jo praktiškai neįmanoma: moteris pastoviai jaučia „nerimastingą depresiją“ ir nepaaiškinamą poreikį ką nors nusipirkti. Dėl moteriško išlaidavimo byra santuokos. Beje, kaip ir ginekologinės problemos, depresijos dėl apsipirkimo vyrams yra nesuvokiamos.

Yra klasikiniai tyrimai, kuriuos atliko psichologas iš Anglijos Džo Aleksas. Moterys, prieš įeidamos į didelę parduotuvę, buvo apklausiamos: kiek pinigų jos ruošiasi išleisti ir kiek laiko praleis parduotuvėje. Po to, su jų žinia, prie drabužių prikabindavo specialią elektroninę žymę ir fiksuodavo laiką moterims išeinant. Paaiškėjo, jog vidutiniškai Anglijos moteris praleidžia apsipirkinėdama du su puse karto ilgiau nei planavo. Ir išleidžia du su puse karto daugiau pinigų.

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »