Moterų liga „šopingas“– neišgydoma

Publikuota: 2009 m. rugsėjo 30 d. trečiadienis

Pirkiniai
Nauja veiklos rūšis Apsipirkimų servisas išsivystė Amerikoje ir buvo orientuota į kino žvaigždes. Nors tokia veikla plinta ir kitur. Žmogus, užsiimantis šia veikla, didesnę savo gyvenimo dalį praleidžia bėgiodamas po parduotuves. Milane, Paryžiuje, Maskvoje. Bet perka viską ne sau, o kitam. Dažniausios apsipirkimų serviso klientės – užsiėmusios verslo damos.

Profesionalūs stilistai padeda pradėti gyvenimą iš naujo – nuo naujų pirkinių. Klientės skiria savo pageidavimams įvykdyti dideles pinigų sumas, nes taip sutaupo savo brangų laiką ir gauna būtent tą prekę, kurios norėjo. Tai žmonės, „vartotojų visuomenės“ tipiški atstovai, kurie apsipirkimui teikia pernelyg didelę reikšmę. Kita šios problemos pusė – besaikis išlaidavimas. Ir... iš pirmo žvilgsnio miela moteriška užgaida iš tikrųjų yra sunki neurozė.
 
Medicinos statistikos duomenimis kas ketvirta moteris kenčia dėl šios sunkios problemos. Be to, kas antra anksčiau ar vėliau patenka pas psichiatrą. Kaip sako medikai, šis sutrikimas sudėtingas vien jau savo kilme. Išgydyti jo praktiškai neįmanoma: moteris pastoviai jaučia „nerimastingą depresiją“ ir nepaaiškinamą poreikį ką nors nusipirkti. Dėl moteriško išlaidavimo byra santuokos. Beje, kaip ir ginekologinės problemos, depresijos dėl apsipirkimo vyrams yra nesuvokiamos.

Yra klasikiniai tyrimai, kuriuos atliko psichologas iš Anglijos Džo Aleksas. Moterys, prieš įeidamos į didelę parduotuvę, buvo apklausiamos: kiek pinigų jos ruošiasi išleisti ir kiek laiko praleis parduotuvėje. Po to, su jų žinia, prie drabužių prikabindavo specialią elektroninę žymę ir fiksuodavo laiką moterims išeinant. Paaiškėjo, jog vidutiniškai Anglijos moteris praleidžia apsipirkinėdama du su puse karto ilgiau nei planavo. Ir išleidžia du su puse karto daugiau pinigų.

Šaltinis: www.sveikas.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »