Namą galima pasistatyti ir iš… tuščių butelių

Publikuota: 2010 m. kovo 19 d. penktadienis

Atliekos
Vieniems žmonėms tai šiukšlės, kitiems – gyvenamasis namas.
Argentinos menininkas Tito Ingeneri pasistatė penkių kambarių namą vien iš panaudotų butelių. Iš viso šiam darbui jam prireikė 6 milijonų tuščių butelių.

Savąjį butelių namą T. Ingeneri statė 20 metų. Buteliams sutvirtinti jis naudojo cementą ir skiedinį, o įkvėpimo sėmėsi iš panašių statinių nuotraukų. Namas yra Quilmes miestelyje, kuris įsikūręs už dviejų valandų kelio į pietus nuo Buenos Airės. Tačiau menininkas sako, jog namas priklauso visiems miestelio gyventojams, kurie labai džiaugiasi galėdami jam atiduoti savo tuščius butelius. 

Visgi tokie namai nėra naujiena pasaulyje. Pirmasis namas iš butelių buvo pastatytas dar 1902 metais. Tuomet šios idėjos autoriui Viljamui F. Pekui prireikė 10 000 tuščių alaus butelių.

Panašią idėją pasigavo ir namą iš butelių stato ir Rokiškio rajone, Meldeikiškio kaime, gyvenantis Vytautas Januškevičius. Jis šiam darbui skyrė jau beveik 2 dešimtis metų, o butelius į jo kiemą maišais vežė ne vienas apylinkės gyventojas. 

Daugiausia iš butelių pastatytų namų galima pamatyti Australijoje, JAV ir Rusijoje.

Šaltinis: Reuters, Penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »