Nauja mada – vandenyje tirpstanti suknelė

Publikuota: 2009 m. vasario 26 d. ketvirtadienis

Vanduo
Britų dizainerė Helen Storey daro perversmą mados ir drabužių istorijoje: moteris sukūrė suknelę, kuriai nereikia jokios priežiūros. Kai rūbas išsitepa arba tampa neįdomus, jį galima tiesiog ištirpdyti. Tai – vandenyje tirpstanti suknelė.

Kol kas tik pavyzdiniai suknelių egzemplioriai stebina smalsuolius, nes drabužis vandenyje ištirpsta per kelias sekundes. Tikimasi, kad jau netrukus gali prasidėti masinė tokių suknučių moterims gamyba, nes britės parodė milžinišką susidomėjimą minėta naujove, rašo „fuk.co.uk“.

Anot pačios dizainerės Helen, sukurti išnykstančią vandenyje suknelę ją pastūmėjo mintis, jog viskas šiame pasaulyje yra nesunkiai gaunama ir po to keliauja į sąvartyną. Vien Didžiojoje Britanijoje kasmet į šiukšlyną išmetama per pusantros tonos rūbų.

Tam, kad būtų sukurtas šis rūbas, ištirpstantis vandenyje per devynias sekundes, moteriai prireikė trejų metų. Ir nors medžiagos formulė yra savotiška paslaptis, yra žinoma, jog pagrindinė sudedamoji dalis yra susintetinti alkoholio junginiai.

Moteris teigė tik eksperimentavusi, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius. Šio rūbo nereikia ir negalima skalbti. Jis tiesiog išnyks pats kai jo nebereikės.

„Šis suknelių tipas – savotiška provokacija. Aš nekūriau to su mintimi, kad vieną dieną tokie rūbai užplūs parduotuves. Aš tik norėjau priversti žmones susimąstyti apie tai, ką jie perka ir kokiais kiekiais. Taip pat norėjau, kad žmonės imtų mąstyti, ką jie daro su savo nereikalingais daiktais,“ – sakė dizainerė H. Storey.

Šiuolaikinėje Britanijoje įprasta nusipirkti megztuką už kelis svarus, padėvėti jį porą dienų ir išmesti. Anot Helen, toks elgesys, tampantis britiško gyvenimo norma, nežada nieko gero.
Dizainerė tvirtina, jog nepaisant paplitusios nuomonės neva mada tai tik tai, kas gražu tam tikru metu, į drabužius reikėtų žiūrėti rimčiau. Ypač kai kalbama apie nereikalingų rūbų likvidavimą.

„Mada gerokai prisidėjo prie vartotojiškos visuomenės keliamo chaoso ir blogybių gamtoje: taršos, trečiojo pasaulio šalių pigios darbo jėgos išnaudojimo. Norėčiau priminti, jog vargingos šalys dirba turtingųjų mados poreikiams patenkinti. Tačiau niekas apie tai nesusimąsto, nes visi siekia tik vieno – gerai atrodyti. Vadinasi, reikia rasti kompromisą,“ – teigia dizainerė.

Su ta mintimi sutinka ir H. Storey kolegos. Kad ir kaip keistai ir nepriimtinai tai skambėtų eiliniam vartotojui, tačiau keisti požiūrį į savo vartojimo įpročius ir aplinką yra būtina. Anot dizainerės kolegų, taip daugiau tęstis nebegali. Jei žmonės neatsisakys savo nesveiko poreikio madai ir terš aplinką tokiais pat tempais, jų vaikai ir anūkai madingais būti tiesiog nebeįstengs, nes žemė bus perpildyta šiukšlių.

Susipažinę su naujovėmis žmonės svarstė, kas atsitiktų damai, kuri vilkėdama tokią suknelę patektų po lietumi?

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »