Nauja mada – vandenyje tirpstanti suknelė

Publikuota: 2009 m. vasario 26 d. ketvirtadienis

Vanduo
Britų dizainerė Helen Storey daro perversmą mados ir drabužių istorijoje: moteris sukūrė suknelę, kuriai nereikia jokios priežiūros. Kai rūbas išsitepa arba tampa neįdomus, jį galima tiesiog ištirpdyti. Tai – vandenyje tirpstanti suknelė.

Kol kas tik pavyzdiniai suknelių egzemplioriai stebina smalsuolius, nes drabužis vandenyje ištirpsta per kelias sekundes. Tikimasi, kad jau netrukus gali prasidėti masinė tokių suknučių moterims gamyba, nes britės parodė milžinišką susidomėjimą minėta naujove, rašo „fuk.co.uk“.

Anot pačios dizainerės Helen, sukurti išnykstančią vandenyje suknelę ją pastūmėjo mintis, jog viskas šiame pasaulyje yra nesunkiai gaunama ir po to keliauja į sąvartyną. Vien Didžiojoje Britanijoje kasmet į šiukšlyną išmetama per pusantros tonos rūbų.

Tam, kad būtų sukurtas šis rūbas, ištirpstantis vandenyje per devynias sekundes, moteriai prireikė trejų metų. Ir nors medžiagos formulė yra savotiška paslaptis, yra žinoma, jog pagrindinė sudedamoji dalis yra susintetinti alkoholio junginiai.

Moteris teigė tik eksperimentavusi, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius. Šio rūbo nereikia ir negalima skalbti. Jis tiesiog išnyks pats kai jo nebereikės.

„Šis suknelių tipas – savotiška provokacija. Aš nekūriau to su mintimi, kad vieną dieną tokie rūbai užplūs parduotuves. Aš tik norėjau priversti žmones susimąstyti apie tai, ką jie perka ir kokiais kiekiais. Taip pat norėjau, kad žmonės imtų mąstyti, ką jie daro su savo nereikalingais daiktais,“ – sakė dizainerė H. Storey.

Šiuolaikinėje Britanijoje įprasta nusipirkti megztuką už kelis svarus, padėvėti jį porą dienų ir išmesti. Anot Helen, toks elgesys, tampantis britiško gyvenimo norma, nežada nieko gero.
Dizainerė tvirtina, jog nepaisant paplitusios nuomonės neva mada tai tik tai, kas gražu tam tikru metu, į drabužius reikėtų žiūrėti rimčiau. Ypač kai kalbama apie nereikalingų rūbų likvidavimą.

„Mada gerokai prisidėjo prie vartotojiškos visuomenės keliamo chaoso ir blogybių gamtoje: taršos, trečiojo pasaulio šalių pigios darbo jėgos išnaudojimo. Norėčiau priminti, jog vargingos šalys dirba turtingųjų mados poreikiams patenkinti. Tačiau niekas apie tai nesusimąsto, nes visi siekia tik vieno – gerai atrodyti. Vadinasi, reikia rasti kompromisą,“ – teigia dizainerė.

Su ta mintimi sutinka ir H. Storey kolegos. Kad ir kaip keistai ir nepriimtinai tai skambėtų eiliniam vartotojui, tačiau keisti požiūrį į savo vartojimo įpročius ir aplinką yra būtina. Anot dizainerės kolegų, taip daugiau tęstis nebegali. Jei žmonės neatsisakys savo nesveiko poreikio madai ir terš aplinką tokiais pat tempais, jų vaikai ir anūkai madingais būti tiesiog nebeįstengs, nes žemė bus perpildyta šiukšlių.

Susipažinę su naujovėmis žmonės svarstė, kas atsitiktų damai, kuri vilkėdama tokią suknelę patektų po lietumi?

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Superkompiuteriai daro atradimus, kurių negali mokslininkai

Praeitų metų gegužę superkompiuteris iš San Jose, Kalifornijoje, per porą valandų perskaitė 100 000 tyrimų. skaityti »

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. skaityti »

Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį? skaityti »

Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis. skaityti »

Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. skaityti »

Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti. skaityti »

Pristatyta pirmoji pasaulyje prisilietimus fiksuojanti krepšinio aikštelė

Įmonių grupė „Nike“ pristatė pirmąją pasaulyje lietimams jautrią LED krepšinio aikštelę. skaityti »

Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. skaityti »

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio nebus skaityti »

KTU savaitgalį virto tiesioginės transliacijos iš Mėnulio studija

KTU dėstytojai Kęstutis Valinčius ir Mindaugas Jančiukas 2014 rugpjūčio 9-10 naktimis universiteto sieną pavertė tiesioginės transliacijos iš Mėnulio ekranu. skaityti »