Nauja mada – vandenyje tirpstanti suknelė

Publikuota: 2009 m. vasario 26 d. ketvirtadienis

Vanduo
Britų dizainerė Helen Storey daro perversmą mados ir drabužių istorijoje: moteris sukūrė suknelę, kuriai nereikia jokios priežiūros. Kai rūbas išsitepa arba tampa neįdomus, jį galima tiesiog ištirpdyti. Tai – vandenyje tirpstanti suknelė.

Kol kas tik pavyzdiniai suknelių egzemplioriai stebina smalsuolius, nes drabužis vandenyje ištirpsta per kelias sekundes. Tikimasi, kad jau netrukus gali prasidėti masinė tokių suknučių moterims gamyba, nes britės parodė milžinišką susidomėjimą minėta naujove, rašo „fuk.co.uk“.

Anot pačios dizainerės Helen, sukurti išnykstančią vandenyje suknelę ją pastūmėjo mintis, jog viskas šiame pasaulyje yra nesunkiai gaunama ir po to keliauja į sąvartyną. Vien Didžiojoje Britanijoje kasmet į šiukšlyną išmetama per pusantros tonos rūbų.

Tam, kad būtų sukurtas šis rūbas, ištirpstantis vandenyje per devynias sekundes, moteriai prireikė trejų metų. Ir nors medžiagos formulė yra savotiška paslaptis, yra žinoma, jog pagrindinė sudedamoji dalis yra susintetinti alkoholio junginiai.

Moteris teigė tik eksperimentavusi, tačiau rezultatas pranoko lūkesčius. Šio rūbo nereikia ir negalima skalbti. Jis tiesiog išnyks pats kai jo nebereikės.

„Šis suknelių tipas – savotiška provokacija. Aš nekūriau to su mintimi, kad vieną dieną tokie rūbai užplūs parduotuves. Aš tik norėjau priversti žmones susimąstyti apie tai, ką jie perka ir kokiais kiekiais. Taip pat norėjau, kad žmonės imtų mąstyti, ką jie daro su savo nereikalingais daiktais,“ – sakė dizainerė H. Storey.

Šiuolaikinėje Britanijoje įprasta nusipirkti megztuką už kelis svarus, padėvėti jį porą dienų ir išmesti. Anot Helen, toks elgesys, tampantis britiško gyvenimo norma, nežada nieko gero.
Dizainerė tvirtina, jog nepaisant paplitusios nuomonės neva mada tai tik tai, kas gražu tam tikru metu, į drabužius reikėtų žiūrėti rimčiau. Ypač kai kalbama apie nereikalingų rūbų likvidavimą.

„Mada gerokai prisidėjo prie vartotojiškos visuomenės keliamo chaoso ir blogybių gamtoje: taršos, trečiojo pasaulio šalių pigios darbo jėgos išnaudojimo. Norėčiau priminti, jog vargingos šalys dirba turtingųjų mados poreikiams patenkinti. Tačiau niekas apie tai nesusimąsto, nes visi siekia tik vieno – gerai atrodyti. Vadinasi, reikia rasti kompromisą,“ – teigia dizainerė.

Su ta mintimi sutinka ir H. Storey kolegos. Kad ir kaip keistai ir nepriimtinai tai skambėtų eiliniam vartotojui, tačiau keisti požiūrį į savo vartojimo įpročius ir aplinką yra būtina. Anot dizainerės kolegų, taip daugiau tęstis nebegali. Jei žmonės neatsisakys savo nesveiko poreikio madai ir terš aplinką tokiais pat tempais, jų vaikai ir anūkai madingais būti tiesiog nebeįstengs, nes žemė bus perpildyta šiukšlių.

Susipažinę su naujovėmis žmonės svarstė, kas atsitiktų damai, kuri vilkėdama tokią suknelę patektų po lietumi?

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »