Naujasis pėsčiųjų tiltas Kėdainiuose pavadintas Vaivorykšte

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 17 d. trečiadienis

Tiltas per Vyslą

Šaltinis: Vtv.lt

Kėdainių naujasis pėsčiųjų tiltas per Nevėžį jau turi pavadinimą – nuo šiol jis vadinsis „Vaivorykštės“ vardu.

Toks sprendimas priimtas gavus daugiausia kėdainiečių šio pavadinimo pasiūlymų – net 37. Konkursą loterijos metu laimėjusi kėdainiškė Genovaitė Sagaitienė iš tilto statytojų – „Kėdainių automobilių kelių“ ir „Kauno tiltų“ – gaus 1 tūkst. litų prizą.

Tarp siūlytų naujojo pėsčiųjų tilto pavadinimų antroje vietoje pagal populiarumą – „Ramybės“, kurį siūlė 32 gyventojai. Trečia vieta atiteko „Svajonių“ pavadinimui, kurį siūlė 29 gyventojai.

Per nepilnus du mėnesius trukusį konkursą elektroniniu paštu buvo gauta apie 150 laiškų su daugiau kaip 530 tilto pavadinimų siūlymų. Užfiksuoti 55 skambučiai telefonu ir 85 Kėdainių ir kitų miestų gyventojų pavadinimai. Taip pat buvo gauti 9 laiškai paštu, juose buvo 34 siūlomi pavadinimai. Tarp konkurso dalyvių pasiūlytų pavadinimų – Saulėtekio, Akimirkų, Saulėlydžio, Radvilų, Česlovo Milošo, Teklės Bružaitės, Garbanės, Neužmirštuolių, Prisiminimų, Vienybės, Senolių, Susitaikymo, Arkos, Draugystės, Vilties, Svajonių, Tūkstantmečio, Dvimiesčio, Lengvasis, Dviejų krantų, Naujasis, Vėjo, Žibintų, Ateities, Fėjų, Meilės, Pasimatymų, Penktasis, Penktadienio tiltas ir kiti.  

Kėdainių rajono savivaldybės merė Nijolė Naujokienė džiaugėsi, kad konkursas sulaukė itin didelio kėdainiečių ir kitų miestų gyventojų susidomėjimo. Kadangi „Vaivorykštės“ pavadinimas buvo populiariausias tarp siūlomų tiltui vardų, tikimės, kad jis lengvai prigis ir aktyviai bus naudojamas.

„Kad į konkursą įsitraukė tiek daug gyventojų mus labai džiugina. Tai rodo, kad naujasis tiltas yra svarbus nemažai daliai Kėdainių bendruomenės ir kad žmonės aktyviai rūpinasi naujojo pavadinimo išrinkimu“, – sakė tiltą stačiusių „Kėdainių automobilių kelių“ direktorius Saulius Rulys.

Tilto architektūrinės idėjos autoriaus, Kėdainių rajono savivaldybės architekto Vytauto Kundroto  manymu, „Vaivorykštės“ pavadinimas tiltui architektūriškai labai dera – dėka originalių ir tik šiam tiltui būdingų arkų tiltas primena vaivorykštės lanką Nevėžio pievose.

Papildomai  už  įdomiausias idėjas organizatoriai atminimo dovanomis nutarė apdovanoti dar du konkurso dalyvius, pasiūliusius mitologinius pavadinimus.  Vienas iš prizų bus įteiktas Justinui Butkui už  siūlymą pavadinti tiltą „Charono“ vardu. Graikų mitologijoje Charonas padeda persikelti per upę, skiriančią gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius. Kitas prizas – Jaunimo mokyklos bendruomenei už  pasiūlytą „Letos“ pavadinimą.  Remiantis legenda, mirusieji Anapilin plaukdavo Letos upe, skiriančia gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius.

Taip pat nutarta atminimo dovanėlę įteikti Eglei Kirsienei, kuri pasiūlė tiltui „Praamžiaus“ pavadinimą bei buvo pasiryžusi laimėjimo atveju prizą atiduoti kėdainietei Emilijai, ištvėrusiai  klausą gražinančią operaciją. Dovanėlė už neabejingumą skiriama poniai Eglei, o suvenyras -  mažajai Emilijai. 

Šių metų liepą atidaryto tik pėstiesiems skirto „Vaivorykštės“ tilto ilgis siekia 75 metrus, plotis – 3,2 metro, pėsčiųjų tako ilgis – 800 metrų. Naujasis tiltas ir naujas pėsčiųjų takas pagerino gyventojų susisiekimą su kairiajame Nevėžio krante esančia Kėdainių miesto dalimi. Kėdainių rajono savivaldybės užsakymu jį pastatė susisiekimo infrastruktūros bendrovės „Tiltra Group“ valdomos įmonės „Kėdainių automobilių keliai“ ir „Kauno tiltai“.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »