Naujasis pėsčiųjų tiltas Kėdainiuose pavadintas Vaivorykšte

Publikuota: 2008 m. rugsėjo 17 d. trečiadienis

Tiltas per Vyslą

Šaltinis: Vtv.lt

Kėdainių naujasis pėsčiųjų tiltas per Nevėžį jau turi pavadinimą – nuo šiol jis vadinsis „Vaivorykštės“ vardu.

Toks sprendimas priimtas gavus daugiausia kėdainiečių šio pavadinimo pasiūlymų – net 37. Konkursą loterijos metu laimėjusi kėdainiškė Genovaitė Sagaitienė iš tilto statytojų – „Kėdainių automobilių kelių“ ir „Kauno tiltų“ – gaus 1 tūkst. litų prizą.

Tarp siūlytų naujojo pėsčiųjų tilto pavadinimų antroje vietoje pagal populiarumą – „Ramybės“, kurį siūlė 32 gyventojai. Trečia vieta atiteko „Svajonių“ pavadinimui, kurį siūlė 29 gyventojai.

Per nepilnus du mėnesius trukusį konkursą elektroniniu paštu buvo gauta apie 150 laiškų su daugiau kaip 530 tilto pavadinimų siūlymų. Užfiksuoti 55 skambučiai telefonu ir 85 Kėdainių ir kitų miestų gyventojų pavadinimai. Taip pat buvo gauti 9 laiškai paštu, juose buvo 34 siūlomi pavadinimai. Tarp konkurso dalyvių pasiūlytų pavadinimų – Saulėtekio, Akimirkų, Saulėlydžio, Radvilų, Česlovo Milošo, Teklės Bružaitės, Garbanės, Neužmirštuolių, Prisiminimų, Vienybės, Senolių, Susitaikymo, Arkos, Draugystės, Vilties, Svajonių, Tūkstantmečio, Dvimiesčio, Lengvasis, Dviejų krantų, Naujasis, Vėjo, Žibintų, Ateities, Fėjų, Meilės, Pasimatymų, Penktasis, Penktadienio tiltas ir kiti.  

Kėdainių rajono savivaldybės merė Nijolė Naujokienė džiaugėsi, kad konkursas sulaukė itin didelio kėdainiečių ir kitų miestų gyventojų susidomėjimo. Kadangi „Vaivorykštės“ pavadinimas buvo populiariausias tarp siūlomų tiltui vardų, tikimės, kad jis lengvai prigis ir aktyviai bus naudojamas.

„Kad į konkursą įsitraukė tiek daug gyventojų mus labai džiugina. Tai rodo, kad naujasis tiltas yra svarbus nemažai daliai Kėdainių bendruomenės ir kad žmonės aktyviai rūpinasi naujojo pavadinimo išrinkimu“, – sakė tiltą stačiusių „Kėdainių automobilių kelių“ direktorius Saulius Rulys.

Tilto architektūrinės idėjos autoriaus, Kėdainių rajono savivaldybės architekto Vytauto Kundroto  manymu, „Vaivorykštės“ pavadinimas tiltui architektūriškai labai dera – dėka originalių ir tik šiam tiltui būdingų arkų tiltas primena vaivorykštės lanką Nevėžio pievose.

Papildomai  už  įdomiausias idėjas organizatoriai atminimo dovanomis nutarė apdovanoti dar du konkurso dalyvius, pasiūliusius mitologinius pavadinimus.  Vienas iš prizų bus įteiktas Justinui Butkui už  siūlymą pavadinti tiltą „Charono“ vardu. Graikų mitologijoje Charonas padeda persikelti per upę, skiriančią gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius. Kitas prizas – Jaunimo mokyklos bendruomenei už  pasiūlytą „Letos“ pavadinimą.  Remiantis legenda, mirusieji Anapilin plaukdavo Letos upe, skiriančia gyvųjų ir mirusiųjų pasaulius.

Taip pat nutarta atminimo dovanėlę įteikti Eglei Kirsienei, kuri pasiūlė tiltui „Praamžiaus“ pavadinimą bei buvo pasiryžusi laimėjimo atveju prizą atiduoti kėdainietei Emilijai, ištvėrusiai  klausą gražinančią operaciją. Dovanėlė už neabejingumą skiriama poniai Eglei, o suvenyras -  mažajai Emilijai. 

Šių metų liepą atidaryto tik pėstiesiems skirto „Vaivorykštės“ tilto ilgis siekia 75 metrus, plotis – 3,2 metro, pėsčiųjų tako ilgis – 800 metrų. Naujasis tiltas ir naujas pėsčiųjų takas pagerino gyventojų susisiekimą su kairiajame Nevėžio krante esančia Kėdainių miesto dalimi. Kėdainių rajono savivaldybės užsakymu jį pastatė susisiekimo infrastruktūros bendrovės „Tiltra Group“ valdomos įmonės „Kėdainių automobilių keliai“ ir „Kauno tiltai“.

 

 

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonai pademonstravo ant dilbio naudojamą klaviatūrą

Japonijos bendrovė NEC sukūrė išmanųjį laikrodį, veikiantį su specialiais papildytosios realybės akiniais, kurie leidžia naudotis klaviatūra tiesiog ant dilbio. Šią klaviatūrą kūrėjai pavadino „ArmKeypad“. skaityti »

Suomiai pristatė mažiausią pasaulyje kompiuterį

Suomijos bendrovė „Solu“ pristatė mažiausią pasaulyje nešiojamąjį kompiuterį. Naujasis įrenginys ne tik lengvai telpa kišenėje, bet ir atlieka visas funkcijas, kurias turi standartinio dydžio nešiojamieji kompiuteriai. skaityti »

Sukurtas išmanusis priedas įprastiems laikrodžiams

Prietaisą „Trivoly“ pritaisius prie bet kokio laikrodžio, šis virsta išmaniuoju. skaityti »

Penkerių metų berniukas moka 7 kalbas ir demonstruoja telepatinius sugebėjimus

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriam būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. skaityti »

Sukurtas automobilis iš mobiliųjų telefonų

Penkiasdešimt trejų menininkas iš Taivano Lin Shih Pao pastaruosius keturis mėnesius konstravo unikalų meno kūrinį – automobilį iš 25 tūkstančių naudotų mobiliųjų telefonų. skaityti »

Ateityje prekes pristatys robotai?

Vienas iš „Skype“ kūrėjų pristatė roboto prototipą „Starship“, kuris ateityje galėtų pakeisti interneto parduotuvių kurjerius. skaityti »

Sukurtas išmanusis žibintuvėlis, energiją gaunantis iš žmogaus kūno šilumos

Projekto „Lumen“ autorius sukūrė žibintuvėlį, kuris energiją gauna tiesiog iš žmogaus kūno. skaityti »

Dirbtinio intelekto protas prilygsta keturmečiui vaikui

Ištirta, kad dirbtinio intelekto sistemos sėkmingai įveikia keturmečiams skirtus IQ testus, tačiau septynmečiams skirtos užduotys jau kelia sunkumų. skaityti »

Kai mūsų bosai bus robotai

Boso dienos proga pagalvokite, kas būtų, jei jūsų bosas būtų robotas? Analitinė bendrovė „Gartner“ prognozuoja, kad jau 2018 metais žmonės dirbs kartu su robotais ir net pradės su jais konkuruoti. skaityti »

Popierinė gervė „išmoko“ skraidyti

Japonų bendrovė „Rom“ į popierinę gervę įtaisė mikrokompiuterį „Lazurite fly“, kuris leidžia popieriniam paukščiui 5 min. išsilaikyti ore. skaityti »