Naujoji „Microsoft“ biuro koncepcija padeda taupyti ir gerina darbuotojų savijautą

Publikuota: 2012 m. lapkričio 30 d. penktadienis

„Microsoft“ atstovybė Lietuvoje persikėlė į lanksčiojo darbo stiliaus biurą, kuriame darbuotojai gali kasdien rinktis geriausiai veiklos pobūdį atitinkančią darbo vietą ir vienodai efektyviai dirbti su pasirinktais išmaniaisiais įrenginiais. Naujasis biuras įrengtas taip, kad darbuotojai galėtų kuo geriau pristatyti ir demonstruoti „Microsoft“ sprendimus – net 40 proc. biuro ploto skirta partneriams ir klientams. Šiose erdvėse partneriams suteikiama laisvė rengti susitikimus, konferencijas ir „Microsoft“ sprendimų mokymus. Pagal naująją koncepciją įrengiant „Microsoft“ biurą buvo siekiama dar labiau skatinti darbuotojų bendravimą ir bendradarbiavimą, efektyviau išnaudoti erdves ir informacines technologijas, taip pat suteikti kuo patogesnes sąlygas dirbti.

„Naujasis mūsų biuras sukurtas pagal lanksčiojo darbo stiliaus koncepciją – kaskart darbuotojai gali rinktis labiausiai dienos tikslus ir veiklos pobūdį atitinkančią darbo vietą bendrose arba privačiose erdvėse, tad priskirtų darbo vietų mūsų biure nebereikia, – sakė „Microsoft Lietuva“ generalinis direktorius Kristijonas Kaikaris. - „Microsoft“ sėkmė slypi glaudžiame bendradarbiavime su mūsų sprendimų vartotojais ir kitomis IT kompanijomis, tad beveik pusė naujojo biuro erdvės skirta partnerių ir klientų poreikiams.“

Pasak K. Kaikario, naujajame biure pereita ir prie darbo „be popierių“ stiliaus. Technologijų dėka didžioji informacijos dalis įmonėje tvarkoma skaitmeniniu būdu, nebeliko poreikio spausdinti dokumentus. „Taip ne tik tausojami gamtos resursai ir energija, bet ir užtikrinamas didesnis informacijos saugumas“, – aiškino įmonės vadovas.

Partnerių erdvė – mokymams ir susitikimams

„Microsoft“ biure Lietuvoje klientams ir partneriams skirtos septynios įvairaus dydžio konferencijų salės, kuriose vienu metu gali bendrauti ar mokytis daugiau nei 100 dalyvių. Darbo erdvėje 28 darbo vietos įrengtos atsižvelgiant į didelį vietinių darbuotojų mobilumą, taip pat į nuolat į biurą atvykstančių darbuotojų iš užsienio poreikius. Tiek stovimos, tiek sėdimos darbo vietos vienodai gerai įrengtos technologiškai – tai užtikrina efektyvų darbą nepriklausomai nuo to, kurią darbo vietą pasirenka į biurą atvykęs darbuotojas.

Lanksčiojo darbo stilius duoda apčiuopiamų rezultatų

Lanksčiojo darbo stiliaus biuras pateisina „Microsoft“ lūkesčius didesniam partnerių, klientų ir darbuotojų pasitenkinimui, taip pat efektyvesniam resursų valdymui ir ekologiškumui. Kaip pavyzdį galima pateikti 2011 m. apklausą, atliktą Olandijos „Microsoft“ biure. Tyrimas parodė, kad dirbant lanksčiuoju stiliumi bendrovei pavyko sutaupyti 50 proc. telefono ryšio išlaidų. Interneto vaizdo konferencijos priemonių naudojimas bei geros sąlygos bendradarbiauti su klientais ir partneriais leido sutaupyti 52 proc. išlaidų transportui. Galimybė efektyviau planuoti laiką ir suteiktos naujausios technologinės priemonės padėjo darbuotojams net 70 proc. mažiau laiko praleisti kelionėse transporto piko metu. Į lanksčiojo darbo stiliaus biurus persikėlusių „Microsoft“ specialistų apklausos rodo žymiai padidėjusį darbuotojų pasitenkinimą ir sumažėjusią darbuotojų kaitą.

2012 gegužę „Microsoft“ atlikti tyrimai Baltijos šalyse parodė, kad įmonių specialistai noriai išnaudoja technologines naujoves savo darbo kokybei gerinti. 74 proc. darbuotojų darbo reikalais panaudoja išmaniuosius telefonus, juose taip pat saugo 26 proc. su darbu susijusių dokumentų. 36 proc. darbo dokumentų darbuotojai saugo „debesyje“, o namų kompiuteriuose saugoma apie 40 proc. dokumentų. Darbuotojų nuomonių tyrimai visame pasaulyje rodo, kad iki 2025 metų jau kas trečias darbuotojas iš savo darbdavių reikalaus naujausių informacinių technologijų ir galimybės dirbti lanksčiai.

„Technologijų bendrovės jau yra pasiruošusios verslo sektoriui pasiūlyti sprendimus lanksčiajam darbo stiliui. Naujieji įrenginiai su „Windows 8“ ir „Windows Phone 8“ puikiai dera tarpusavyje ir leidžia vartotojams ne tik pasiekti jau esamą informaciją, bet ir kurti savo turinį. Lietimui jautrios technologijos vis labiau populiarės, o dabartiniu metu geriausiai su šiomis technologijomis veikia „Windows“ produktai, – sakė „Samsung Electronics Baltics“ Verslo padalinio vadovas Tomas Deržanauskas.  – „Samsung ATIV“ serijos produktai su „Windows 8“, ypač nešiojamojo kompiuterio bei planšetės hibridas su „S-Pen“ sulauks tiek vartotojų, tiek verslo įmonių dėmesio ir pripažinimo.“

Naujieji „Microsoft“ produktai sukurti dirbti lanksčiuoju stiliumi

Naujosios „Microsoft“ būstinės Lietuvoje pristatymas sutampa su didžiausia istorijoje naujų „Microsoft“ produktų banga. Kaip ir naujoji būstinė, naujieji produktai užtikrina darbuotojams darbo vietos, laiko ir išmaniųjų įrenginių pasirinkimo laisvę. Įrenginiai, veikiantys su naująja operacine sistema „Windows 8“ arba „Windows Phone 8“ išmaniųjų telefonų sistema suteikia galimybę pasirinkti ar darbui bus naudojamas asmeninis kompiuteris, planšetė ar išmanusis telefonas.

Svarbiausios biuro programos netrukus pasirodysiančiame naujajame „Office“ biuro programų pakete ir debesijos paslaugoje  „Office 365“ darbuotojams leidžia kurti ir redaguoti dokumentus tiek savo kompiuteryje, tiek per naršyklę iš bet kurio kito kompiuterio. Debesijos pagrindu veikiančiose programose darbo dokumentus ir prezentacijas galima atdaryti ir redaguoti iš norimo įrenginio ir vietos.

„Telefonai su „Windows Phone 8“ suteiks darbuotojams dar patogesnes galimybes vieningoje aplinkoje atlikti įprastus veiksmus, tiek susijusius su darbu, tiek su asmeninėmis pramogomis. Auganti programėlių parduotuvė plečia telefonų ekosistemą ir pasiūlo vis daugiau įrankių, padedančių žmonių kasdienybėje. Tokiu augimo pagreičiu „Windows Phone 8“ greitai taps viena populiariausių telefonų operacinių sistemų,“ – prognozuoja „Nokia Lietuva“ pardavimų vadovas Vytenis Koryzna.

Naujieji „Microsoft“ sprendimai ir įrenginiai suteikia žmonėms galimybes pilnai išnaudoti išmaniųjų įrenginių potencialą. Šiuolaikiniai įrenginiai leidžia siekti geriausių darbo rezultatų, derinti asmeninius ir darbo grafikus bei tuos pačius įrenginius naudoti tiek darbui, tiek pramogoms.

Nuotraukas iš naujojo „Microsoft“ biuro galite peržiūrėti ir parsisiųsti paspaudę šią nuorodą.

 TIK FAKTAI

Projektuojant naująjį „Microsoft“ biurą didžiausias dėmesys buvo skiriamas darbuotojų galimybėms dirbti lanksčiuoju stiliumi, vaizdžiai demonstruoti kompanijos kuriamus technologinius sprendimus, taip pat efektyviai bendradarbiauti tarpusavyje, su partneriais ir klientais. Naujosiose erdvėse pažangiausiais technologiniais sprendimais gali naudotis tiek darbuotojai, tiek partneriai. Projektuojant biurą ir kuriant jo dizainą buvo siekiama skatinti komandinį darbą, sudaryti darbuotojams puikias sąlygas dirbti ir bendrauti, susiburti bendriems tikslams ar atsipalaiduoti. Biuras atspindi „horizontalią“, nehierarchinę įmonės struktūrą, kurioje nėra atskiro direktoriaus ar administracijos kabineto, visi dirba tose pačiose erdvėse. Kiekvienas biuro kampelis įrengtas taip, kad būtų kur susikaupti, o prireikus - pasikalbėti, netrukdant kitiems. Biuro įrengimui panaudota šiltų Lietuvos gamtos spalvų paletė, paryškinta oranžinės, ankstyvos žalumos ir kitų ryškių spalvų akcentais.

 Darbo erdvės 

  • Darbo vietą biure galima pasirinkti pagal veiklos pobūdį. Kiekvienas darbuotojas gali bet kada pakeisti savo darbo vietą, priklausomai nuo konkrečios dienos planų, būtinybės dirbti vienoje ar kitoje projektinėje grupėje. Visos darbo vietos įrengtos vienodai gerai.
  • „Tyliosios“ erdvės – asmeninio susikaupimo reikalaujančiam darbui. „Tyliosiose“ erdvėse nekalbama garsiai, jose darbuotojai atlieka asmeninio susikaupimo reikalaujančias užduotis. Prireikus pasikalbėti tarpusavyje, telefonu ar grupėse galima pasinaudoti viena iš 10 susitikimų salių. Jei planuojama ilgesnį laiką dalyvauti vaizdo konferencijoje ar kalbėtis telefonu, galima pasirinkti vienam žmogui skirtą pokalbių kambarį su puikia garso izoliacija. 
  • Neformaliems pokalbiams įrengtos erdvės su minkštaisiais baldais, sėdmaišiais ar šviečiančiomis kėdėmis.
  • Darbo ir poilsio centras. Viena didžiausių erdvių darbuotojams skirta neformaliems susitikimams, komandiniam darbui, poilsiui, atsipalaidavimui, užkandžiams. Šiame centre taip pat įrengtos sėdimos ir stovimos darbo vietos, kuriomis gali naudotis bet kuris darbuotojas. Pramogai ar darbui biure įrengti 16 didelių demonstracinių ekranų, kuriuos galima panaudoti tiek darbui, tiek pramogai.
  • Komandų susibūrimams  - 4 vidinės erdvės. Dalykiniams darbuotojų susitikimams ir konferencijoms biure skirtos dvi konferencijų salės, o idėjų kūrimui – erdvės su minkštasuoliais ir neformaliu interjeru.
  • Darbuotojai biure laukiami ir su mažyliais. Vaikams įrengtas specialus kambarėlis, kuriame žaidžiančius mažuosius tėveliai gali prižiūrėti būdami darbo vietoje arba pietaudami virtuvėje. Itin ryškių spalvų vaikų kambario baldai yra skirtingo dydžio, apmušti minkšta medžiaga.
  • Privatiems skambučiams - 4 pokalbių kambariai. Konfidencialiems pokalbiams biure yra keturi uždari telefoninių pokalbių kambarėliai.
  • Biure vyrauja tyla ir ramybė. Gatvės triukšmui izoliuoti biuro langai buvo aprūpinti aukštos kokybės stiklo paketais, kurie izoliuoja 45 decibelus triukšmo. Biuro sienos yra padengtos triukšmą sugeriančiomis akustinėmis panelėmis, prie tylos biure taip pat prisideda ir specialūs baldų apmušalai. Konferencijų salėse durys ir langai nepraleidžia triukšmo.

Klientų ir partnerių erdvės

  • Klientams ir partneriams – 40 proc. biuro erdvės. Daugiau nei 300 kv. metrų biuro skirta klientams ir partneriams. Ši erdvė padalinta į septynias konferencijų ir susitikimų sales, kuriose galima priimti per 100 lankytojų.
  • Partneriai kviečiami rengti mokymus ir susitikimus. Konferencijų salėse sumontuota vaizdo konferencijų įranga, didžiuliai monitoriai, kuriuose galima rengti demonstracijas. Biure įrengta auditorija, tinkama mokymams rengti.
  • Konferencijų salių ir vidinių erdvių pavadinimus davė 14 nuostabiausų Lietuvos ežerų. Susitikimų ir konferencijų salės pavadintos gražiausių didžiausių Lietuvos ežerų vardais: Plateliai, Sartai, Gulbinai, Asveja, Dysnai, Dusia, Kertuojai, Bebrusai, Luodis, Margis, Metelys. Renkant konferencijų salių pavadinimus dalyvavimo visi „Microsoft Lietuva“ darbuotojai. Pagal kompanijos reikalavimus, konferencijų salių pavadinimai turi būti sudaryti tik iš lotyniškų raidžių, žodžio ilgis negali būti ilgesnis nei 8 simboliai.

Tvarumą skatinantys sprendimai

  • Šviesa iš natūralių šaltinių. Biuras suprojektuotas taip, kad darbuotojai gautų kuo daugiau natūralios saulės šviesos. Apšvietimas biure įsijungia automatiškai, kai užfiksuojamas natūralios šviesos trūkumas. Tokiu būdu taupoma elektros energija.
  • Išmani klimato kontrolė. Energija naujame „Microsoft“ biure taupo išmanioji klimato kontrolės sistema, kuri reaguoja į temperatūrą biure ir valdo kondicionierių darbą. Be to, klientų erdvės ir darbo vietos išdėstytos atsižvelgiant į saulės padėtį. Aktyviausiai naudojamos erdvės įrengtos vietose, kurios mažiausiai prišildomos saulės. Tokiu būdu taupoma energija oro kondicionierių darbui.

Biurą kūrusi architektų ir dizainerių komanda

  • Spalvų paletė sukurta komandiniam darbui. „Microsoft“ biurą projektavo ir įrengė architektė Agnė Balkevičiūtė. Biuro įrenginiui parinktos šiltos, jaukios ir natūralios spalvos bei ryškūs ir šilti gamtos spalvų akcentai. Šių spalvų deriniai skatina komandinį darbą ir bendradarbiavimą.
  • Naujas biuras – visiškai naujame pastate. „Microsoft“ biuras įsikūrė naujai pastatytame verslo komplekse „Baltic Hearts“, Ukmergės g. 120, ketvirtame aukšte Vilniuje. Kompleksą projektavo architektas Audrius Ambrasas.
Šaltinis: pranešimas spaudai
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »