Naujos kartos naikintuvas, kuris transformuosis į 3 naikintuvus

Publikuota: 2014 m. liepos 7 d. pirmadienis

Britai kuria naujo tipo naikintuvus – tokius, kurie oro mūšiuose turės galimybę transformuotis iš vieno į tris naikintuvus. Taip pat kuriami ir trimačiai spausdintuvai, kuriais bus galima lieti bepiločius tiesiog vykdant misiją, bei kitos pažangūs technologiniai karinės aviacijos sprendimai.

Lankašyro grafystėje įsikūrusi britų bendrovė BAE Systems šias idėjas įgyvendinti viliasi 2040 m. BAE Systems Tyrimų ir vystymo padalinio futuristas Nickas Colosimo paaiškino, kad bendrovė nori paviešinti kai kuriuos vystomus projektus.

Pirmoji idėja – sukurti lėktuvuose veikiančius trimačius spausdintuvus, kurie galėtų tiesiog ore lieti mažus bepiločius. Antroji – orlaivių gamyboje diegti nanotechnologijas, dėl kurių lėktuvai skubiai susiremontuotų patys. Trečioji – transformacinis projektas, kurį įdiegus, naikintuvas misijos metu ore galėtų pasidalinti į tris naikintuvus, kiekvienas kurių vykdytų atskiras funkcijas. Galiausiai, bendrovė plėtoja ir automatiškai nusitaikančių energijos sistemų projektą – tai yra ne kas kita, o lazeriniai pabūklai.

Vien per 2013 m. kompanija tyrimams investavo 117 mln. svarų.

Ko gero, bene įdomiausia iš visų išvardintų koncepcijų yra iš kelių savarankiškai skristi galinčių dalių susidedantis naikintuvas „Transformer“. BAE jį apibūdina kaip itin patogią orlaivių sistemą, į kurią mažesni lėktuvai susijungia dėl produktyvesnių skrydžių. Į vieną sistemą susijungę trys naikintuvai pasiektų toliau esančius objektus ir sunaudotų gerokai mažiau degalų. Pasiekę skrydžio tikslą, naikintuvai atsiskirtų vieni nuo kitų ir savarankiškai vykdytų savo specifines atakos užduotis.

Nanotechnologijomis grįsto operatyvaus autonominio remonto sistema „The Survivor“ – tai lengvo lipnaus skysčio rezervuaras orlaivio viduje, kuriame esančiomis medžiagomis pažeisti naikintuvai operatyviai ir autonomiškai susiremontuotų tiesiog ore skrydžio metu. Anot BAE Systems atstovų, tokiomis sistemomis aprūpinti naikintuvai būtų paruošti dalyvauti pavojingiausiose misijose.

Spindulinių ginklų sistemos (angl. Directed energy systems, DES) būtų tvirtinamos naikintuvo korpuso išorėje, ir orlaivio pilotas turėtų galimybę atakuoti ne tik raketiniais ar oro artilerijos ginklais, bet ir lazerio spindulių išlydžiais, kurie taikinį pasiektų šviesos greičiu. Spindulinėmis sistemomis būtų galima ne tik atakuoti, bet ir efektyviai gintis, naikinant atskriejančias raketas ar kitus artilerinius užtaisus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Greičiausias sportinis dviratis, kurio registruoti varžyboms niekada neleis

Sportinių dviračių dizaino parametrus griežtai kontroliuoja Tarptautinė dviračių sporto sąjunga – pasaulinė dviračių sporto organizacija. Jei ne tos taisyklės, sportiniai dviračiai galėtų atrodyti kitaip. skaityti »

„London Fashion Week“ metu „Visa“ pristatė mokėjimų naujoves

„London Fashion Week“ metu buvo pristatyti pirmieji mokėjimo sistemos „Visa“ pasirodymo mados rinkoje rezultatai. skaityti »

Sukurtos ausinės, nedengiančios ausų

Islandijos dizaino studija „Studio Banana” sukūrė „Batband“ ausines, kurios nedengia ausų. skaityti »

Ką savo telefone laiko tikras krepšinio gerbėjas?

Ką daryti, jei darbo metu vykstančių rungtynių pamatyti nepavyksta, arba, jei dingus elektrai visi planai smagiai praleisti vakarą prie televizoriaus žlunga? skaityti »

Ateitis – kūdikio vežimėlis su oro filtru?

Dailės akademijos industrinio dizaino studentas Dominykas Budinas sukūrė „Oro skydą“ – kūdikio vežimėlis su oro filtru, apsaugančiu nuo užteršto oro, – ir tapo tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux“ dizaino laboratorija vienu iš šešių finalininkų. skaityti »

Vandens švarą užtikrins knyga-filtras

Karnegio universiteto daktaras Teri Dankovich išrado vandens valymo knygą, kurios vienas puslapis gali išvalyti iki 100 litrų vandens, o visos tokios knygos užtektų 4-eriems metams. skaityti »

Naujas išradimas – mikrotermometras, tiksliai matuojantis ypač žemas temperatūras

Fizikai iš Aalto, Kopenhagos ir Bazelio universitetų sukūrė miniatiūrinį termometrą, kuriuo galima matuoti temperatūras iki 7 milikelvinų (mK). skaityti »

„Google“ kovos už tobulus kelius

„Google“ užpatentavo technologiją, kuri patobulins kelių žemėlapius, nurodydama kelių būklę. skaityti »

Gineso rekordai: Lietuvos banko Pinigų muziejaus milijono centų piramidė – didžiausia pasaulyje

Pasaulio Gineso rekordų knygos sudarytojai patvirtino, kad Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje stovi didžiausia piramidė iš 1 milijono 935 centų. skaityti »

JAV švietimo įstaigos mokys apie virtualias valiutas

Jungtinėse Amerikose Valstijose veikiantys koledžai ir universitetai pradėjo rengti savo studentams mokymus apie virtualias valiutas, tarp jų ir bitkoinus. skaityti »