Naujos kartos naikintuvas, kuris transformuosis į 3 naikintuvus

Publikuota: 2014 m. liepos 7 d. pirmadienis

Britai kuria naujo tipo naikintuvus – tokius, kurie oro mūšiuose turės galimybę transformuotis iš vieno į tris naikintuvus. Taip pat kuriami ir trimačiai spausdintuvai, kuriais bus galima lieti bepiločius tiesiog vykdant misiją, bei kitos pažangūs technologiniai karinės aviacijos sprendimai.

Lankašyro grafystėje įsikūrusi britų bendrovė BAE Systems šias idėjas įgyvendinti viliasi 2040 m. BAE Systems Tyrimų ir vystymo padalinio futuristas Nickas Colosimo paaiškino, kad bendrovė nori paviešinti kai kuriuos vystomus projektus.

Pirmoji idėja – sukurti lėktuvuose veikiančius trimačius spausdintuvus, kurie galėtų tiesiog ore lieti mažus bepiločius. Antroji – orlaivių gamyboje diegti nanotechnologijas, dėl kurių lėktuvai skubiai susiremontuotų patys. Trečioji – transformacinis projektas, kurį įdiegus, naikintuvas misijos metu ore galėtų pasidalinti į tris naikintuvus, kiekvienas kurių vykdytų atskiras funkcijas. Galiausiai, bendrovė plėtoja ir automatiškai nusitaikančių energijos sistemų projektą – tai yra ne kas kita, o lazeriniai pabūklai.

Vien per 2013 m. kompanija tyrimams investavo 117 mln. svarų.

Ko gero, bene įdomiausia iš visų išvardintų koncepcijų yra iš kelių savarankiškai skristi galinčių dalių susidedantis naikintuvas „Transformer“. BAE jį apibūdina kaip itin patogią orlaivių sistemą, į kurią mažesni lėktuvai susijungia dėl produktyvesnių skrydžių. Į vieną sistemą susijungę trys naikintuvai pasiektų toliau esančius objektus ir sunaudotų gerokai mažiau degalų. Pasiekę skrydžio tikslą, naikintuvai atsiskirtų vieni nuo kitų ir savarankiškai vykdytų savo specifines atakos užduotis.

Nanotechnologijomis grįsto operatyvaus autonominio remonto sistema „The Survivor“ – tai lengvo lipnaus skysčio rezervuaras orlaivio viduje, kuriame esančiomis medžiagomis pažeisti naikintuvai operatyviai ir autonomiškai susiremontuotų tiesiog ore skrydžio metu. Anot BAE Systems atstovų, tokiomis sistemomis aprūpinti naikintuvai būtų paruošti dalyvauti pavojingiausiose misijose.

Spindulinių ginklų sistemos (angl. Directed energy systems, DES) būtų tvirtinamos naikintuvo korpuso išorėje, ir orlaivio pilotas turėtų galimybę atakuoti ne tik raketiniais ar oro artilerijos ginklais, bet ir lazerio spindulių išlydžiais, kurie taikinį pasiektų šviesos greičiu. Spindulinėmis sistemomis būtų galima ne tik atakuoti, bet ir efektyviai gintis, naikinant atskriejančias raketas ar kitus artilerinius užtaisus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Japonijos bankas ketina „įdarbinti“ robotus

Japonijos bankas „Bank of Tokyo Mitsubishi UFJ“ klientus pasitinkančius vadybininkus artimiausiu metu ketina pakeisti robotais. skaityti »

„Microsoft“ siūlo prekybininkams pirkėjų atpažinimo sistemą

Savo tinklaraštyje bendrovė „Microsoft“ pasidalijo mintimis apie parduotuves ir jų pasikeitimus 2015 metais. skaityti »

Veidų atpažinimo technologija – prieigai prie svetainių

Bendrovė „Intel“ sukūrė taikomąją programą „True Key“. Prieigai prie interneto svetainių ar įrenginių ji naudoja veidų atpažinimo technologiją. skaityti »

Išmanusis laikrodis – finansams valdyti

Augant dėvimų išmaniųjų įrenginių populiarumui ir skaičiui, atsiranda ir jiems skirtų specializuotų programų. skaityti »

2015 metai pailgės sekunde dėl atominio ir pasaulinio laikų derinimo

Šių metų birželio 30 d. 11 val. 59 min. 60 sek. pasauliniu laiku sekundei laikrodžiai sustos ir para bei metai sekunde pailgės. skaityti »

KTU mokslininkų plėtojama matematinė rašysenos analizė: kuo skiriasi Obamos ir jūsų rašysena?

Rašysena nedažnai patenka į „kietųjų“ mokslų tyrimų sritį. Nors internete gausu rašysenos analizės testų, o kai kurios įdarbinimo agentūros šį metodą siūlo potencialių darbuotojų atrankai, išvados retai gali nustebinti objektyviais ir tiksliais apskaičiavimais. Visai kitas dalykas, kai rašyseną tiria matematikai. skaityti »

Barselonos centre – išmaniosios stotelės

Barselonoje pradėjo veikti aštuonios išmaniosios stotelės. Jose įrengti interaktyvūs ekranai, kurie veikia 7 dienas per savaitę, 24 valandas per parą. skaityti »

Mokėjimai širdies ritmu

Kanados pradedančioji įmonė „Bionym“ sukūrė apyrankę, kuri matuoja žmogaus širdies dūžius. skaityti »

BMW, kuris pats suranda vietą ir prisiparkuoja daugiaaukštėje aikštelėje

Las Vegase (JAV) prasidėjusioje „CES 2015“ parodoje Vokietijos automobilių gamintojas „BMW Group“ pademonstravo naujas automobilių autonominio valdymo galimybes, kurios atvers naują puslapį kelių transporto istorijoje. skaityti »

„Apple“ gavo patentą išmaniajam rašikliui

JAV patentų ir prekių ženklų valdyba išdavė kompanijai „Apple“ patentą išmaniajam elektroniniam rašikliui. skaityti »