Naujos kartos naikintuvas, kuris transformuosis į 3 naikintuvus

Publikuota: 2014 m. liepos 7 d. pirmadienis

Britai kuria naujo tipo naikintuvus – tokius, kurie oro mūšiuose turės galimybę transformuotis iš vieno į tris naikintuvus. Taip pat kuriami ir trimačiai spausdintuvai, kuriais bus galima lieti bepiločius tiesiog vykdant misiją, bei kitos pažangūs technologiniai karinės aviacijos sprendimai.

Lankašyro grafystėje įsikūrusi britų bendrovė BAE Systems šias idėjas įgyvendinti viliasi 2040 m. BAE Systems Tyrimų ir vystymo padalinio futuristas Nickas Colosimo paaiškino, kad bendrovė nori paviešinti kai kuriuos vystomus projektus.

Pirmoji idėja – sukurti lėktuvuose veikiančius trimačius spausdintuvus, kurie galėtų tiesiog ore lieti mažus bepiločius. Antroji – orlaivių gamyboje diegti nanotechnologijas, dėl kurių lėktuvai skubiai susiremontuotų patys. Trečioji – transformacinis projektas, kurį įdiegus, naikintuvas misijos metu ore galėtų pasidalinti į tris naikintuvus, kiekvienas kurių vykdytų atskiras funkcijas. Galiausiai, bendrovė plėtoja ir automatiškai nusitaikančių energijos sistemų projektą – tai yra ne kas kita, o lazeriniai pabūklai.

Vien per 2013 m. kompanija tyrimams investavo 117 mln. svarų.

Ko gero, bene įdomiausia iš visų išvardintų koncepcijų yra iš kelių savarankiškai skristi galinčių dalių susidedantis naikintuvas „Transformer“. BAE jį apibūdina kaip itin patogią orlaivių sistemą, į kurią mažesni lėktuvai susijungia dėl produktyvesnių skrydžių. Į vieną sistemą susijungę trys naikintuvai pasiektų toliau esančius objektus ir sunaudotų gerokai mažiau degalų. Pasiekę skrydžio tikslą, naikintuvai atsiskirtų vieni nuo kitų ir savarankiškai vykdytų savo specifines atakos užduotis.

Nanotechnologijomis grįsto operatyvaus autonominio remonto sistema „The Survivor“ – tai lengvo lipnaus skysčio rezervuaras orlaivio viduje, kuriame esančiomis medžiagomis pažeisti naikintuvai operatyviai ir autonomiškai susiremontuotų tiesiog ore skrydžio metu. Anot BAE Systems atstovų, tokiomis sistemomis aprūpinti naikintuvai būtų paruošti dalyvauti pavojingiausiose misijose.

Spindulinių ginklų sistemos (angl. Directed energy systems, DES) būtų tvirtinamos naikintuvo korpuso išorėje, ir orlaivio pilotas turėtų galimybę atakuoti ne tik raketiniais ar oro artilerijos ginklais, bet ir lazerio spindulių išlydžiais, kurie taikinį pasiektų šviesos greičiu. Spindulinėmis sistemomis būtų galima ne tik atakuoti, bet ir efektyviai gintis, naikinant atskriejančias raketas ar kitus artilerinius užtaisus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Fizinių ir technologijos mokslų centre paminėta Fotonikos diena

Europos technologijų platformos Fotonika 21 duomenimis, 2015 metais pasaulyje fotonikos verslas sugeneruos 335 milijardus eurų pajamų – tokie skaičiai buvo pristatyti Fotonikos dienos renginyje Fizinių ir technologijos mokslų centre (FTMC). skaityti »

LG tyrimas: lietuviai telefonu fotografuoja keliones, tik 9 proc. jų daro asmenukes

„LG Electronics“ (LG) atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad lietuviai daugiausiai (62 proc. apklaustųjų) telefonu fotografuoja keliones, kraštovaizdį ir turizmo pramogas. skaityti »

Lietuvos interneto vartotojai kviečiami rinkti laukiamiausią prekės ženklą

Interneto vartotojai kviečiami dalyvauti balsavime ir nuspręsti, kokio tarptautinio prekės ženklo jie labiausiai laukia Lietuvoje. skaityti »

Apie Lietuvos skalūnų dujas – interaktyvus žiniatinklis

Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) atnaujino pernai sukurtą interaktyvų žiniatinklį skalunudujos.lt. skaityti »

VGTU studentas tarptautiniame jėgos sporto turnyre – pirmas

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Antano Gustaičio aviacijos instituto antro kurso studentas Paulius Pupinis spalio pradžioje dalyvavo „Savickas Classic“ tarptautiniame jėgos sporto šakų turnyre ir gavo du aukso medalius. skaityti »

Spalio 11-ąją minima Europos ir pasaulio organų donorystės diena

Kiekvieną spalio antrąjį šeštadienį, šiemet – tai spalio 11-oji – minima Europos ir pasaulio organų donorystės diena. skaityti »

Euro įvedimo proga dovana numizmatams – proginis medalis

2015 m. sausio 1-ąją įvyksiantis Lietuvos prisijungimas prie euro zonos žymės naują ir reikšmingą etapą šalies istorijoje. Šia proga žymiausių pasaulio monetų kalyklų atstovė ir oficiali kolekcinių monetų ir medalių platintoja Lietuvoje – UAB „Monetų namai“ – dovanos proginį medalį. skaityti »

Tyrimas atskleidė, kurios technologijos artimiausius 3 metus keis pasaulį

Trimatį spausdinimą, daiktų internetą ir biotechnologijas verslo lyderiai jau apibūdina kaip proveržio technologijas, kurios artimiausiu metu iš esmės keis kasdienybę ir turės didelės įtakos verslo plėtrai. skaityti »

Kokius žaidimus žaidžia šiuolaikiniai lietuviai?

Tyrimų kompanijos „GfK“ ir ,,Samsung Electronics Baltics“ paskelbto gyvenimo būdo indekso LIVING duomenimis, beveik kas antras lietuvis technologijas naudoja savišvietai ir žaidimams kiekvieną dieną praleisdami iki 2 val. skaityti »

Galvosūkis „Portal 2“ intelektą lavina geriau nei specializuoti žaidimai

Būtent tokią išvadą padarė Floridos universiteto (JAV) specialistai, atlikę smegenų psichologinių galimybių tyrimą. skaityti »