Naujos kartos naikintuvas, kuris transformuosis į 3 naikintuvus

Publikuota: 2014 m. liepos 7 d. pirmadienis

Britai kuria naujo tipo naikintuvus – tokius, kurie oro mūšiuose turės galimybę transformuotis iš vieno į tris naikintuvus. Taip pat kuriami ir trimačiai spausdintuvai, kuriais bus galima lieti bepiločius tiesiog vykdant misiją, bei kitos pažangūs technologiniai karinės aviacijos sprendimai.

Lankašyro grafystėje įsikūrusi britų bendrovė BAE Systems šias idėjas įgyvendinti viliasi 2040 m. BAE Systems Tyrimų ir vystymo padalinio futuristas Nickas Colosimo paaiškino, kad bendrovė nori paviešinti kai kuriuos vystomus projektus.

Pirmoji idėja – sukurti lėktuvuose veikiančius trimačius spausdintuvus, kurie galėtų tiesiog ore lieti mažus bepiločius. Antroji – orlaivių gamyboje diegti nanotechnologijas, dėl kurių lėktuvai skubiai susiremontuotų patys. Trečioji – transformacinis projektas, kurį įdiegus, naikintuvas misijos metu ore galėtų pasidalinti į tris naikintuvus, kiekvienas kurių vykdytų atskiras funkcijas. Galiausiai, bendrovė plėtoja ir automatiškai nusitaikančių energijos sistemų projektą – tai yra ne kas kita, o lazeriniai pabūklai.

Vien per 2013 m. kompanija tyrimams investavo 117 mln. svarų.

Ko gero, bene įdomiausia iš visų išvardintų koncepcijų yra iš kelių savarankiškai skristi galinčių dalių susidedantis naikintuvas „Transformer“. BAE jį apibūdina kaip itin patogią orlaivių sistemą, į kurią mažesni lėktuvai susijungia dėl produktyvesnių skrydžių. Į vieną sistemą susijungę trys naikintuvai pasiektų toliau esančius objektus ir sunaudotų gerokai mažiau degalų. Pasiekę skrydžio tikslą, naikintuvai atsiskirtų vieni nuo kitų ir savarankiškai vykdytų savo specifines atakos užduotis.

Nanotechnologijomis grįsto operatyvaus autonominio remonto sistema „The Survivor“ – tai lengvo lipnaus skysčio rezervuaras orlaivio viduje, kuriame esančiomis medžiagomis pažeisti naikintuvai operatyviai ir autonomiškai susiremontuotų tiesiog ore skrydžio metu. Anot BAE Systems atstovų, tokiomis sistemomis aprūpinti naikintuvai būtų paruošti dalyvauti pavojingiausiose misijose.

Spindulinių ginklų sistemos (angl. Directed energy systems, DES) būtų tvirtinamos naikintuvo korpuso išorėje, ir orlaivio pilotas turėtų galimybę atakuoti ne tik raketiniais ar oro artilerijos ginklais, bet ir lazerio spindulių išlydžiais, kurie taikinį pasiektų šviesos greičiu. Spindulinėmis sistemomis būtų galima ne tik atakuoti, bet ir efektyviai gintis, naikinant atskriejančias raketas ar kitus artilerinius užtaisus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Metalinė suknelė atlaiko 500 tūkst. voltų elektros srovę

Olandų menininkė Anouk Wipprecht pristatė iš metalo pagamintą suknelę, kurią panaudojo pritraukti aukštos įtampos elektros energijai iš dviejų gigantiškų Tesla transformatorių. skaityti »

Skiriamas naujas „Game Insight“ vadovas, kompanija žengia į 3D žaidimų rinką

Augantys žaidimų mėgėjų lūkesčiai visame pasaulyje į 3D žaidimų rinką paskatino žengti vieną pirmaujančių pasaulinių mobiliųjų žaidimų kūrėją „Game Insight“. skaityti »

Itin tikslus vandenilio laikrodis naujos fizikos paieškoms

Itin tikslus, vandenilio molekulių ritmu tiksintis laikrodis galėtų padėti tirti fundamentalias konstantas, ieškant naujos fizikos požymių. skaityti »

Super jėgą suteikiantis kostiumas jau išbandomas praktikoje

Viena didžiausių laivų statybos ir inžinerijos kompanijų „Daewoo“ neseniai išbandė šešis robotinius egzoskeletus, kurie padidina žmogaus jėgą net kelis kartus. skaityti »

Išmanioji skalbimo mašina pagal „Samsung“

Pažangumo etalonu galime laikyti „Samsung Crystal Blue WW10H9600EW“ skalbimo mašiną, kuri buvo pristatyta „Samsung European Forum 2014“ renginio metu ir pagal inovacijas nurungė ne vieną konkurentų skalbyklę. skaityti »

Skaitymas iš virpesių: inžinieriai rado būdą rekonstruoti garsą iš daikto virpėjimo

Masačiusetso technologijų universiteto (MIT) ir bendrovių „Microsoft“ bei „Adobe“ programuotojai sukūrė išties žadą atimantį algoritmą – jis jūsų išsakytus žodžius atkurs pagal, pavyzdžiui, greta jūsų ant stalo gulinčio bulvių traškučių pakelio virpesius. skaityti »

Dizaineris į elektroninę prekybą žengia su lininiais džinsais

Giedriaus Šarkausko dizaino studijos UAB „Lino kopos“ didžioji pajamų dalis jau daugiau nei 10 metų yra gaunama iš lininių pret-a-porter drabužių eksporto, tai sudaro iki 80% įmonės įplaukų. skaityti »

VGTU studentas sukūrė mobiliuoju telefonu valdomą robotą kamuolį

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) kompiuterių inžinerijos bakalauras Egidijus Korablikovas pristatė paties sukurtą robotą kamuolį, kuris valdomas nuotoliniu būdu specialia mobiliojo telefono programėle. skaityti »

Kur ir kada naudojami išmanieji laikrodžiai

Išmanieji laikrodžių populiarumas turėtų augti ir toliau – „Google“ neseniai pristatė „Android Wear“, o „Apple“ jau greitai turėtų parodyti „iWatch“ – po kelių metų išmanieji laikrodžiai bus matomi kasdien. skaityti »

TOP 10: geriausi nešiojamieji kompiuteriai 2014 metų vasarai

Tinklalapio „PCMag.com“ žurnalistai kiekvienais metais išbando šimtus įrenginių, kad galėtų pasiūlyti kiekvienam iš mūsų labiausiai tinkamą nešiojamo kompiuterio modelį. skaityti »