Naujos kartos naikintuvas, kuris transformuosis į 3 naikintuvus

Publikuota: 2014 m. liepos 7 d. pirmadienis

Britai kuria naujo tipo naikintuvus – tokius, kurie oro mūšiuose turės galimybę transformuotis iš vieno į tris naikintuvus. Taip pat kuriami ir trimačiai spausdintuvai, kuriais bus galima lieti bepiločius tiesiog vykdant misiją, bei kitos pažangūs technologiniai karinės aviacijos sprendimai.

Lankašyro grafystėje įsikūrusi britų bendrovė BAE Systems šias idėjas įgyvendinti viliasi 2040 m. BAE Systems Tyrimų ir vystymo padalinio futuristas Nickas Colosimo paaiškino, kad bendrovė nori paviešinti kai kuriuos vystomus projektus.

Pirmoji idėja – sukurti lėktuvuose veikiančius trimačius spausdintuvus, kurie galėtų tiesiog ore lieti mažus bepiločius. Antroji – orlaivių gamyboje diegti nanotechnologijas, dėl kurių lėktuvai skubiai susiremontuotų patys. Trečioji – transformacinis projektas, kurį įdiegus, naikintuvas misijos metu ore galėtų pasidalinti į tris naikintuvus, kiekvienas kurių vykdytų atskiras funkcijas. Galiausiai, bendrovė plėtoja ir automatiškai nusitaikančių energijos sistemų projektą – tai yra ne kas kita, o lazeriniai pabūklai.

Vien per 2013 m. kompanija tyrimams investavo 117 mln. svarų.

Ko gero, bene įdomiausia iš visų išvardintų koncepcijų yra iš kelių savarankiškai skristi galinčių dalių susidedantis naikintuvas „Transformer“. BAE jį apibūdina kaip itin patogią orlaivių sistemą, į kurią mažesni lėktuvai susijungia dėl produktyvesnių skrydžių. Į vieną sistemą susijungę trys naikintuvai pasiektų toliau esančius objektus ir sunaudotų gerokai mažiau degalų. Pasiekę skrydžio tikslą, naikintuvai atsiskirtų vieni nuo kitų ir savarankiškai vykdytų savo specifines atakos užduotis.

Nanotechnologijomis grįsto operatyvaus autonominio remonto sistema „The Survivor“ – tai lengvo lipnaus skysčio rezervuaras orlaivio viduje, kuriame esančiomis medžiagomis pažeisti naikintuvai operatyviai ir autonomiškai susiremontuotų tiesiog ore skrydžio metu. Anot BAE Systems atstovų, tokiomis sistemomis aprūpinti naikintuvai būtų paruošti dalyvauti pavojingiausiose misijose.

Spindulinių ginklų sistemos (angl. Directed energy systems, DES) būtų tvirtinamos naikintuvo korpuso išorėje, ir orlaivio pilotas turėtų galimybę atakuoti ne tik raketiniais ar oro artilerijos ginklais, bet ir lazerio spindulių išlydžiais, kurie taikinį pasiektų šviesos greičiu. Spindulinėmis sistemomis būtų galima ne tik atakuoti, bet ir efektyviai gintis, naikinant atskriejančias raketas ar kitus artilerinius užtaisus.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »