Naujos mikrobaterijos leis įkrauti išmanųjį telefoną per sekundę

Publikuota: 2013 m. balandžio 19 d. penktadienis

Mobilieji įrenginiai nuolat tobulinami. Pridedamos naujos funkcijos, išmanieji telefonai ir planšetės tampa vis plonesni, jų našumas nuolat auga. Tačiau visi šie privalumai staiga dingsta, kai telefonas netikėtai išsikrauna.

Ilinojaus universiteto mokslininkams pavyko sukurti mikrobateriją, kuri atveria visiškai naujas galimybes. Kaip teigia profesorius William P. King, naujasis akumuliatorius yra toks galingas, kad sunku tuo net patikėti. Pastaruoju metu prietaisai vis mažėjo, o baterijų tobulėjimas vyko kur kas lėčiau. Situaciją iš esmės pakeis būtent mikrobaterijos.

Tyrėjai sako, kad jiems pavyko sukurti mikrobateriją, kurioje sujungiamos geriausios kondensatorių ir tradicinių akumuliatorių savybės. Jose naudojama vadinamoji trimatė porėta anodo ir katodo mikrostruktūra, kuri ženkliai padidina baterijos galingumą – įkrauti šiuolaikišką išmanųjį telefoną būtų galima per vieną sekundę. Naujosios mikrobaterijos galėtų taip pat įkrauti jutiklius, lazerius, įvairius elektronikos prietaisus, medicinos įrenginius ir t. t.

Šiuo metu mokslininkų tikslas – suderinti savo mikrobaterijas su įvairiais elektroniniais komponentais. Be to, tikimasi susitarti dėl nebrangios jų gamybos.  

 

 

Šaltinis: penki.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »