Naujose fotografijose – gyvybei tinkamas Marsas

Publikuota: 2013 m. sausio 3 d. ketvirtadienis

Bėgant metams mokslininkai aptinka vis daugiau požymių, kad kadaise, prieš milijardus metų, dalį Marso paviršiaus galėjo dengti tyvuliuojantys vandenynai. Kiti nevengia drąsiai pasvajoti apie Marso teraformavimą – Raudonosios planetos pavertimą gyvybei tinkamu pasauliu su vandenynais ir augalija. Suderinęs keleto šaltinių duomenis ir pasitelkęs šiek tiek kūrybiškumo programinės įrangos inžinierius Kevinas Džilas (Kevin Gill) sukūrė įspūdingų kadrų, kuriuose vaizduojama, kaip galėtų atrodyti gyvenamas Marsas.

„Šito dalyko aš ėmiausi ir vedinas smalsumo, kaip galėtų atrodyti Marsas, ir siekdamas patobulinti programinę įrangą, kuria šiuos vaizdus sukūriau, – portalui „Universetoday.com“ elektroniniame laiške pasakoja kvapą gniaužiančių vaizdų autorius. – Esu programinės įrangos inžinierius – tikrai ne planetologas. Tad daugelį prielaidų padariau paprasčiausiai subjektyviai lygindamas Marso paviršių su analogiškomis paviršiaus struktūromis Žemėje (pvz., jų aukščius, konkrečių objektų atstumą nuo vandens telkinių, fizines savybes, geografines koordinates ir pan.). Paskui, taikydamas Žydrojo gaublio spalvas, specialia grafine programa „nudažiau“ Marso plokštumas.“

Pavyzdžiui, žemiau esančioje nuotraukoje vaizduojamas vakarinis Marso pusrutulis, kuriame palei horizontą aiškiai matyti Olimpo ugnikalnis ir kiti Tarsidės srities vulkanai, taip pat pusiaujo zonoje esantys Marinerio slėnio kanjonai, kuriuose tyvuliuoja vanduo. Toks Marsas būtų matomas iš maždaug 10 tūkst. km aukščio.

K. Džilas pripažįsta, kad debesų išsidėstymas nuotraukose yra „trauktas iš lubų“ ir ne tiek atitinka galimą tikrovę, kiek teikia vizualinį efektą. Tą patį galima pasakyti ir apie kai kurias kitas paviršiaus struktūras. Nuotraukų autorius aiškina, kad, pvz., Olimpo ugnikalnį ir gretimas viršukalnes palikęs plikus, be žalumos, nepaisant to, kad šios viršūnės stūkso pusiaujo zonoje, kuri turėtų būti palanki augalijai. K. Džilui pasirodė, kad veikiančių ugnikalnių apylinkėse žalumos neturėtų būti daug (nors Olimpas ir jo kaimynai jau seniai užgesę). Vidutinėse platumose žalių plotų daugiau – kaip ir Žemėje. Subtropinėse platumose – daugiau dykumingų ruožų. Aukštikalnėse ir arčiau ašigalių – daugiau tundrų, ledynų.

„Mano tikslas nebuvo sukurti kuo tikslesnį moksliškai nepretenzingą vaizdą – neabejoju, kad kai kurios mano prielaidos, kurias taikiau formuodamas šiuos „gaublius“, yra neteisingos, – neslepia autorius. – Bet aš tikiuosi, kad šie kadrai bent jau paskatins vaizduotę, tad kviečiu pasimėgauti vaizdais.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Dvi „Samsung“ reklamos – tarp dešimties žiūrimiausių

Du reklaminiai „Samsung“ filmukai pateko į žiūrimiausių savaitės reklamų dešimtuką, praneša „AdAge“. skaityti »

Irane užblokuota Londono olimpiados svetainė

Oficiali 2012-ųjų olimpiados svetainė tapo neprieinama Irano interneto vartotojams, praneša „BBC News“. skaityti »

Atsikurianti plėvelė „Toray“ apsaugos įrenginius nuo įbrėžimų

Japonijos kompanija „Toray Advanced Film“ pradeda gamini specialią atsikuriančią plėvelę, skirtą apsaugoti nešiojamuosius elektroninius įrenginius nuo įbrėžimų. skaityti »

„Google“ atskleidė šiek tiek informacijos apie savo „Interneto akinių“ projektą

„Google“ vaizdo įrašas, paskelbtas socialiniame tinklalapyje „Google+“, patvirtino, kad sklandę gandai apie kuriamus akinius, kurie turėtų sujungti realų ir virtualų pasaulius, buvo teisingi. skaityti »

„Eddy“ – elektroninė braižymo lenta

Jeigu Jūs nors kartą gyvenime statėte namą, dalyvavote jo projektavimo procese ir pan., tai tikrai žinote, kiek daug įvairiausių eskizų, brėžinių ir pan. reikia parengti. skaityti »

Garso kolonėlės „Wrenz“

Įvairi vaizdo ir garso aparatūra mus supa kasdien. Ko gero, daugelio namuose rasime ne vieną prietaisą, skirtą pagerinti mūsų buitį ir smagiau leisti laisvalaikį. skaityti »

Pirmą kartą atkurti garsai, kurie galėtų sklisti Marse ar Veneroje

Nepaisant jau daug metų besitęsiančių kosmoso tyrimų, iki šiol žmonės neturėjo beveik jokių duomenų, kokie garsai gali sklisti kitose planetos. skaityti »

Konceptas „iPod Nano Touch“

Jaunas dizaineris Enrico Penelio yra kompanijos „Apple“ gerbėjas, todėl šį kartą jis siūlo naują muzikos grotuvo „iPod“ konceptą. skaityti »

Vilniaus miesto kortelė pristatoma pasaulinėje kortelių svetainėje

Nuo šiol oficialią Vilniaus miesto kortelę galima įsigyti ir pasaulinėje miesto kortelių interneto svetainėje www.worldcitycard.com. skaityti »

Kasdienius spausdinimo procesus biuruose perleisti specialistams skatina greitas darbo ritmas

Pasaulinės rinkos tyrimų ir strateginio konsultavimo kompanijos „InfoTrends“ atliktas tyrimas atskleidžia, kad vis daugiau įmonių rūpinimąsi kasdieniu spausdinimu atiduos į specialistų rankas. skaityti »