Naujose fotografijose – gyvybei tinkamas Marsas

Publikuota: 2013 m. sausio 3 d. ketvirtadienis

Bėgant metams mokslininkai aptinka vis daugiau požymių, kad kadaise, prieš milijardus metų, dalį Marso paviršiaus galėjo dengti tyvuliuojantys vandenynai. Kiti nevengia drąsiai pasvajoti apie Marso teraformavimą – Raudonosios planetos pavertimą gyvybei tinkamu pasauliu su vandenynais ir augalija. Suderinęs keleto šaltinių duomenis ir pasitelkęs šiek tiek kūrybiškumo programinės įrangos inžinierius Kevinas Džilas (Kevin Gill) sukūrė įspūdingų kadrų, kuriuose vaizduojama, kaip galėtų atrodyti gyvenamas Marsas.

„Šito dalyko aš ėmiausi ir vedinas smalsumo, kaip galėtų atrodyti Marsas, ir siekdamas patobulinti programinę įrangą, kuria šiuos vaizdus sukūriau, – portalui „Universetoday.com“ elektroniniame laiške pasakoja kvapą gniaužiančių vaizdų autorius. – Esu programinės įrangos inžinierius – tikrai ne planetologas. Tad daugelį prielaidų padariau paprasčiausiai subjektyviai lygindamas Marso paviršių su analogiškomis paviršiaus struktūromis Žemėje (pvz., jų aukščius, konkrečių objektų atstumą nuo vandens telkinių, fizines savybes, geografines koordinates ir pan.). Paskui, taikydamas Žydrojo gaublio spalvas, specialia grafine programa „nudažiau“ Marso plokštumas.“

Pavyzdžiui, žemiau esančioje nuotraukoje vaizduojamas vakarinis Marso pusrutulis, kuriame palei horizontą aiškiai matyti Olimpo ugnikalnis ir kiti Tarsidės srities vulkanai, taip pat pusiaujo zonoje esantys Marinerio slėnio kanjonai, kuriuose tyvuliuoja vanduo. Toks Marsas būtų matomas iš maždaug 10 tūkst. km aukščio.

K. Džilas pripažįsta, kad debesų išsidėstymas nuotraukose yra „trauktas iš lubų“ ir ne tiek atitinka galimą tikrovę, kiek teikia vizualinį efektą. Tą patį galima pasakyti ir apie kai kurias kitas paviršiaus struktūras. Nuotraukų autorius aiškina, kad, pvz., Olimpo ugnikalnį ir gretimas viršukalnes palikęs plikus, be žalumos, nepaisant to, kad šios viršūnės stūkso pusiaujo zonoje, kuri turėtų būti palanki augalijai. K. Džilui pasirodė, kad veikiančių ugnikalnių apylinkėse žalumos neturėtų būti daug (nors Olimpas ir jo kaimynai jau seniai užgesę). Vidutinėse platumose žalių plotų daugiau – kaip ir Žemėje. Subtropinėse platumose – daugiau dykumingų ruožų. Aukštikalnėse ir arčiau ašigalių – daugiau tundrų, ledynų.

„Mano tikslas nebuvo sukurti kuo tikslesnį moksliškai nepretenzingą vaizdą – neabejoju, kad kai kurios mano prielaidos, kurias taikiau formuodamas šiuos „gaublius“, yra neteisingos, – neslepia autorius. – Bet aš tikiuosi, kad šie kadrai bent jau paskatins vaizduotę, tad kviečiu pasimėgauti vaizdais.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

„Opel Ampera“ švenčia dvigubą pergalę „Internet Auto Award 2011“

Po pristatymų pirmiesiems klientams „Opel Ampera“ laimi du „Internet Auto Award 2011“ prizus, konkurso, kurį organizuoja internetinė automobilių prekybos svetainė „AutoScout24“. skaityti »

JAV kariai „apginkluoti“„iPad2“

Jungtinių Amerikos Valstijų karinės oro pajėgos ketina įsigyti 18 tūkstančių planetinių kompiuterių „iPad“, kurių bendra vertė 9,36 mln. JAV dolerių. skaityti »

CeBit 2012: Trimatė animacija - visiems

Trimačiai filmai, kaip „Žaislų istorija“ ar „Transformeriai“, buvo kuriami, naudojant ne tik ypač galingus kompiuterius, bet ir skiriant labai daug specialistų, kuriančių filmo objektus ir ir priverčiančių juos judėti, darbo laiko. skaityti »

Tarptautinė rašytojų diena

Kovo 3–oji yra 62–a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių ir nuo 1986 metų ji minima kaip Tarptautinė rašytojų diena švenčiama. skaityti »

„Ford“ saugumo sistema pelnė prestižinį technologijų apdovanojimą

„Ford“ sukurta ir pirmą kartą Europoje kompaktiniame vienatūryje „Ford B-MAX“ pristatyta saugumo sistema „Emergency Assistance“ pelnė prestižinį „Global Mobile Awards 2012” apdovanojimą už geriausias mobilias inovacijas automobilių, transporto ir  komunalinių paslaugų sektoriuose. skaityti »

Telefonas su paprastu elementu

Grįžtame į mobiliųjų telefonų „akmens amžių“ ar tiesiog ieškome paprastumo? Šį klausimą reikėtų užduoti dizaineriams Rodney Loh ir Thomas Tellier, kurie siūlo visiškai paprastą telefono konceptą. skaityti »

Kaip turėtų atrodyti „Apple“ fotoaparatas?

Daugybė dizainerių kuria įvairius daiktų konceptus ir siūlo juos didžiosioms kompanijos vildamiesi, kad jų svajonė bus realizuota. Štai dizaineris Joseph Dumary „nusitaikė“ į „Apple“ ir siūlo fotoaparato konceptą. skaityti »

Išmanusis telefonas akliesiems

Mes mėgaujamės išmaniųjų telefonų teikiamomis galimybėmis ir net nesusimąstome apie tuos, kurie dėl savo negalios negali to daryti. Tačiau dizaineris Shikun Sun pagalvojo, ir sukūrė išmaniojo telefono konceptą akliesiems. skaityti »

Lietuvio sukurta programėlė mokins lengviau įsiminti pasaulio valstybių vėliavas

Prekyboje pasirodė dar viena lietuviška programėlė, pavadinimu „Kaip įsiminti vėliavas“. Programėlę galima įsigyti „App Store“ už 27,59 litus (7,99 eurus). skaityti »

Andrius Mamontovas: „iTunes“ yra naujos šou verslo eros lyderis"

Dainininkas Andrius Mamontovas neabejoja “iTunes” nauda tiek kūrėjams, tiek ir vartotojams: „iTunes“ yra naujos šou verslo eros lyderis", – teigia jis. skaityti »