Naujose fotografijose – gyvybei tinkamas Marsas

Publikuota: 2013 m. sausio 3 d. ketvirtadienis

Bėgant metams mokslininkai aptinka vis daugiau požymių, kad kadaise, prieš milijardus metų, dalį Marso paviršiaus galėjo dengti tyvuliuojantys vandenynai. Kiti nevengia drąsiai pasvajoti apie Marso teraformavimą – Raudonosios planetos pavertimą gyvybei tinkamu pasauliu su vandenynais ir augalija. Suderinęs keleto šaltinių duomenis ir pasitelkęs šiek tiek kūrybiškumo programinės įrangos inžinierius Kevinas Džilas (Kevin Gill) sukūrė įspūdingų kadrų, kuriuose vaizduojama, kaip galėtų atrodyti gyvenamas Marsas.

„Šito dalyko aš ėmiausi ir vedinas smalsumo, kaip galėtų atrodyti Marsas, ir siekdamas patobulinti programinę įrangą, kuria šiuos vaizdus sukūriau, – portalui „Universetoday.com“ elektroniniame laiške pasakoja kvapą gniaužiančių vaizdų autorius. – Esu programinės įrangos inžinierius – tikrai ne planetologas. Tad daugelį prielaidų padariau paprasčiausiai subjektyviai lygindamas Marso paviršių su analogiškomis paviršiaus struktūromis Žemėje (pvz., jų aukščius, konkrečių objektų atstumą nuo vandens telkinių, fizines savybes, geografines koordinates ir pan.). Paskui, taikydamas Žydrojo gaublio spalvas, specialia grafine programa „nudažiau“ Marso plokštumas.“

Pavyzdžiui, žemiau esančioje nuotraukoje vaizduojamas vakarinis Marso pusrutulis, kuriame palei horizontą aiškiai matyti Olimpo ugnikalnis ir kiti Tarsidės srities vulkanai, taip pat pusiaujo zonoje esantys Marinerio slėnio kanjonai, kuriuose tyvuliuoja vanduo. Toks Marsas būtų matomas iš maždaug 10 tūkst. km aukščio.

K. Džilas pripažįsta, kad debesų išsidėstymas nuotraukose yra „trauktas iš lubų“ ir ne tiek atitinka galimą tikrovę, kiek teikia vizualinį efektą. Tą patį galima pasakyti ir apie kai kurias kitas paviršiaus struktūras. Nuotraukų autorius aiškina, kad, pvz., Olimpo ugnikalnį ir gretimas viršukalnes palikęs plikus, be žalumos, nepaisant to, kad šios viršūnės stūkso pusiaujo zonoje, kuri turėtų būti palanki augalijai. K. Džilui pasirodė, kad veikiančių ugnikalnių apylinkėse žalumos neturėtų būti daug (nors Olimpas ir jo kaimynai jau seniai užgesę). Vidutinėse platumose žalių plotų daugiau – kaip ir Žemėje. Subtropinėse platumose – daugiau dykumingų ruožų. Aukštikalnėse ir arčiau ašigalių – daugiau tundrų, ledynų.

„Mano tikslas nebuvo sukurti kuo tikslesnį moksliškai nepretenzingą vaizdą – neabejoju, kad kai kurios mano prielaidos, kurias taikiau formuodamas šiuos „gaublius“, yra neteisingos, – neslepia autorius. – Bet aš tikiuosi, kad šie kadrai bent jau paskatins vaizduotę, tad kviečiu pasimėgauti vaizdais.“

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Naujos kartos ausinės

Jaunas dizaineris iš Prancūzijos Victor Declety siūlo paprastą ir labai patogų ausinių konceptą, kuris, anot idėjos autoriaus, turėtų sukelti perversmą. skaityti »

„Ekrano“ sirgaliams – pirmoji Lietuvos sporto klubo programėlė

Panevėžio futbolo klubas „Ekranas“ sukūrė pirmąją Lietuvoje ir Baltijos šalyse sporto klubo programėlę, skirtą išmaniesiems telefonams. skaityti »

Šveicarija imsis religinio turizmo

Jei Jums dar neteko internete įsigyti kelionės po religines Šveicarijos vietas, tai netrukus tai tikrai bus galima padaryti. skaityti »

Naujame „Panasonic DMC-GX1“ keičiamųjų objektyvų fotoaparate susilieja puiki vaizdų kokybė, našumas ir dizainas

„Panasonic“ keičiamųjų objektyvų neveidrodinių fotoaparatų seriją „Lumix G Micro System“ papildė nauju nariu – DMC-GX1 fotoaparatu, pasižyminčiu aukštos kokybės, tikroviškai užfiksuotais vaizdais, greitu veikimu, funkcionalumu. skaityti »

Olimpinis bėgikas rėmėjų rado „eBay“

Didžiosios Britanijos lengvosios atletikos atstovas Džeimsas Elingtonas (James Ellington) el. parduotuvėje „eBay“ rado rėmėjų, kurie skirs jam 32 550 svarų sterlingų pasiruošti 2012 metų Londono olimpinėms žaidynėms. skaityti »

Pagrindinė Ukrainos eglė turi nuosavą interneto dienoraštį

„Twitter“ tinkle atsirado pagrindinės Ukrainos naujametės eglės, pastatytos prieš porą dienų, tinklaraštis. skaityti »

„Microsoft“ steigėjas finansuos nepilotuojamų kosminių raketų kūrimą

Vienas iš bendrovės „Microsoft“ steigėjų Paulas Allenas pranešė, kad planuoja sukurti nepilotuojamas raketas ir skraidinti krovinius į kosmosą. skaityti »

Elektroniniai kontaktiniai lęšiai: papildyta realybė tiesiogiai akyje

Tai jau matyta daugelyje fantastikos filmų: įvairi informacija apdorojama realiame laike ir tiesiogiai projektuojama į herojaus (ar antiherojaus) akį. skaityti »

Atskleistos „Apple“ darbuotojų elgesio viešojoje erdvėje taisyklės

Interneto portalas „9to5Mac“ iš patikimų šaltinių gavo „Apple“ vidaus politikos taisykles, kurios reglamentuoja ne tik kompanijos darbuotojų elgseną internete, bet ir apskritai visą jų elgesio kodeksą. skaityti »

Buvusi „Renault“ sala-gamykla Paryžiuje atgims „žaliu“ veidu

Paryžiaus priemiestyje esanti sala kadaise priklausė automobilių gamintojui „Renault“. skaityti »