Neįtikėtinas autobusas: vietoje sienų – permatomi LCD ekranai

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Prieš porą savaičių į Klaipėdos gatves išriedėjo permatomas autobusas. Bet panašu, kad lietuviškasis keturratis greitai įgis rimtą konkurentą – JAV inovatorius Tad Orlowski pristatė skaidrų autobusą „Willie“, kurio sienas pakeis ne šiaip sau stiklas, o LCD ekranai.

„Nuo įprastų autobusų „Willie“ skirsis tuo, kad jo permatomos sienos bus pagamintos iš LCD ekranų“, – aiškina autorius. Jis taip pat priduria, kad šia koncepcija siekta paįvairinti nykų miesto kraštovaizdį, kartu išnaudojant ir naujausius vaizdo technologijų laimėjimus.

Didelė autobuso apimtis inžinieriams suteiks daugiau galimybių pritaikyti technologijas, kurios užtikrina gerą transporto priemonės pastebimumą ir apsaugo stiklinius šonus nuo sudužimo. Orlowski sukurta koncepcija susideda iš įprasto autobuso rėmo, kurį užpildo LCD plokštės. Jos montuojamos ant labai organiškai atrodančio „korėto“ karkaso. Kadangi ekranai bus skaidrūs, keleiviai vis tiek galės pro langus mėgautis miesto vaizdais.

„Aukštos autobuso sienos leidžia demonstruoti geros kokybės ir iš toli matomą vaizdinę medžiagą, – teigia kūrėjas. – Į jas integruoti ekranai gali rodyti įvairiausią informaciją: nuo mokamos reklamos, autobuso tvarkaraščių, bei maršrutų, iki orų prognozių ar net TV programų“.

Skirtinga informacija ekranuose gali būti nuolat atnaujinama. Orlowski taip pat užsiminė ir apie lietimu valdomų monitorių funkcijos pritaikymą.

Nors ši koncepcija vis dar projekto kūrimo stadijoje, ji jau sulaukė susidomėjimo iš kelių Europos kompanijų, kurios norėtų „Willie“ išvysti senojo žemyno miestų gatvėse. Vis dėlto, toks autobuso modelis šiuo metu daugelyje šalių susidurtų su reglamentavimo problemomis ir technologiniais realizavimo iššūkiais. Šios kliūtys smarkiai atitolina „Willie“ koncepcijos debiutą viešojo transporto sistemose, tačiau skatina diskusijas apie kitokį ateities keleivių transporto dizainą bei technologines galimybes.

„Tikslus „Willie“ modelis galbūt greitai ir neišvys dienos šviesos, tačiau neabejotinai paskatins tokių technologijų, kaip išoriniai ekranai ar interaktyvios reklamos, diegimą bei vystymą viešojo transporto priemonėse“, – teigia Orlowski.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Hon Hai“ ir „Hitachi Displays“ susijungimas – prognozės

Elektronikos gamintoja iš Taivano įmonė „Hon Hai“ ruošiasi pirkti kontrolinį kompanijos „Hitachi“ akcijų paketą ir taip tapti didžiausia pasaulyje mažų ir vidutinių LCD ekranų gamintoja. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »