Neįtikėtinas autobusas: vietoje sienų – permatomi LCD ekranai

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Prieš porą savaičių į Klaipėdos gatves išriedėjo permatomas autobusas. Bet panašu, kad lietuviškasis keturratis greitai įgis rimtą konkurentą – JAV inovatorius Tad Orlowski pristatė skaidrų autobusą „Willie“, kurio sienas pakeis ne šiaip sau stiklas, o LCD ekranai.

„Nuo įprastų autobusų „Willie“ skirsis tuo, kad jo permatomos sienos bus pagamintos iš LCD ekranų“, – aiškina autorius. Jis taip pat priduria, kad šia koncepcija siekta paįvairinti nykų miesto kraštovaizdį, kartu išnaudojant ir naujausius vaizdo technologijų laimėjimus.

Didelė autobuso apimtis inžinieriams suteiks daugiau galimybių pritaikyti technologijas, kurios užtikrina gerą transporto priemonės pastebimumą ir apsaugo stiklinius šonus nuo sudužimo. Orlowski sukurta koncepcija susideda iš įprasto autobuso rėmo, kurį užpildo LCD plokštės. Jos montuojamos ant labai organiškai atrodančio „korėto“ karkaso. Kadangi ekranai bus skaidrūs, keleiviai vis tiek galės pro langus mėgautis miesto vaizdais.

„Aukštos autobuso sienos leidžia demonstruoti geros kokybės ir iš toli matomą vaizdinę medžiagą, – teigia kūrėjas. – Į jas integruoti ekranai gali rodyti įvairiausią informaciją: nuo mokamos reklamos, autobuso tvarkaraščių, bei maršrutų, iki orų prognozių ar net TV programų“.

Skirtinga informacija ekranuose gali būti nuolat atnaujinama. Orlowski taip pat užsiminė ir apie lietimu valdomų monitorių funkcijos pritaikymą.

Nors ši koncepcija vis dar projekto kūrimo stadijoje, ji jau sulaukė susidomėjimo iš kelių Europos kompanijų, kurios norėtų „Willie“ išvysti senojo žemyno miestų gatvėse. Vis dėlto, toks autobuso modelis šiuo metu daugelyje šalių susidurtų su reglamentavimo problemomis ir technologiniais realizavimo iššūkiais. Šios kliūtys smarkiai atitolina „Willie“ koncepcijos debiutą viešojo transporto sistemose, tačiau skatina diskusijas apie kitokį ateities keleivių transporto dizainą bei technologines galimybes.

„Tikslus „Willie“ modelis galbūt greitai ir neišvys dienos šviesos, tačiau neabejotinai paskatins tokių technologijų, kaip išoriniai ekranai ar interaktyvios reklamos, diegimą bei vystymą viešojo transporto priemonėse“, – teigia Orlowski.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Hon Hai“ ir „Hitachi Displays“ susijungimas – prognozės

Elektronikos gamintoja iš Taivano įmonė „Hon Hai“ ruošiasi pirkti kontrolinį kompanijos „Hitachi“ akcijų paketą ir taip tapti didžiausia pasaulyje mažų ir vidutinių LCD ekranų gamintoja. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »