Neįtikėtinas autobusas: vietoje sienų – permatomi LCD ekranai

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Prieš porą savaičių į Klaipėdos gatves išriedėjo permatomas autobusas. Bet panašu, kad lietuviškasis keturratis greitai įgis rimtą konkurentą – JAV inovatorius Tad Orlowski pristatė skaidrų autobusą „Willie“, kurio sienas pakeis ne šiaip sau stiklas, o LCD ekranai.

„Nuo įprastų autobusų „Willie“ skirsis tuo, kad jo permatomos sienos bus pagamintos iš LCD ekranų“, – aiškina autorius. Jis taip pat priduria, kad šia koncepcija siekta paįvairinti nykų miesto kraštovaizdį, kartu išnaudojant ir naujausius vaizdo technologijų laimėjimus.

Didelė autobuso apimtis inžinieriams suteiks daugiau galimybių pritaikyti technologijas, kurios užtikrina gerą transporto priemonės pastebimumą ir apsaugo stiklinius šonus nuo sudužimo. Orlowski sukurta koncepcija susideda iš įprasto autobuso rėmo, kurį užpildo LCD plokštės. Jos montuojamos ant labai organiškai atrodančio „korėto“ karkaso. Kadangi ekranai bus skaidrūs, keleiviai vis tiek galės pro langus mėgautis miesto vaizdais.

„Aukštos autobuso sienos leidžia demonstruoti geros kokybės ir iš toli matomą vaizdinę medžiagą, – teigia kūrėjas. – Į jas integruoti ekranai gali rodyti įvairiausią informaciją: nuo mokamos reklamos, autobuso tvarkaraščių, bei maršrutų, iki orų prognozių ar net TV programų“.

Skirtinga informacija ekranuose gali būti nuolat atnaujinama. Orlowski taip pat užsiminė ir apie lietimu valdomų monitorių funkcijos pritaikymą.

Nors ši koncepcija vis dar projekto kūrimo stadijoje, ji jau sulaukė susidomėjimo iš kelių Europos kompanijų, kurios norėtų „Willie“ išvysti senojo žemyno miestų gatvėse. Vis dėlto, toks autobuso modelis šiuo metu daugelyje šalių susidurtų su reglamentavimo problemomis ir technologiniais realizavimo iššūkiais. Šios kliūtys smarkiai atitolina „Willie“ koncepcijos debiutą viešojo transporto sistemose, tačiau skatina diskusijas apie kitokį ateities keleivių transporto dizainą bei technologines galimybes.

„Tikslus „Willie“ modelis galbūt greitai ir neišvys dienos šviesos, tačiau neabejotinai paskatins tokių technologijų, kaip išoriniai ekranai ar interaktyvios reklamos, diegimą bei vystymą viešojo transporto priemonėse“, – teigia Orlowski.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Hon Hai“ ir „Hitachi Displays“ susijungimas – prognozės

Elektronikos gamintoja iš Taivano įmonė „Hon Hai“ ruošiasi pirkti kontrolinį kompanijos „Hitachi“ akcijų paketą ir taip tapti didžiausia pasaulyje mažų ir vidutinių LCD ekranų gamintoja. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

TRUNK kuprinė nešiojamajam kompiuteriui: aktyvus gyvenimas Tavo kuprinėje!

Aktyviam ir praktiškam miesto žmogui skirtame nešiojamojo kompiuterio krepšyje TRUNK telpa viskas, ko gali prireikti per dieną – nuo nešiojamojo kompiuterio iki sportinės aprangos. skaityti »

Olandijoje – pirmasis pasaulyje elektros energiją gaminantis dviračių takas

Olandijoje nutiestas pirmasis pasaulyje dviračių takas su integruotais saulės elementais, kurie šviesiu paros metu gamina elektros energiją. skaityti »

Pradedama statyti rekordinio dydžio piramidė iš milijono monetų

Lietuvos banko Pinigų muziejuje Vilniuje pradedama statyti monetų piramidė, kuri bus sudaryta iš vieno milijono vieno cento monetų. Tai bus didžiausia pasaulyje piramidė, pastatyta iš monetų. skaityti »

Druskininkuose įžiebtas didžiausias pasaulyje „Like“ simbolis

Lietuva turi dar vieną unikalų turizmo objektą – didžiausią pasaulyje „Like“ simbolį, skirtą socialiniams tinklams. Šis ženklas lapkričio 7 d., įžiebtas ant į geriausių pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkančios Druskininkų „Snow Arena“ pastato fasado maždaug 50 metrų aukštyje. skaityti »

„Jūros liga“ ir kitos neišpręstos problemos gali gerokai sugadinti virtualios realybės reputaciją

Šiandien pagrindine virtualios realybės varomąja jėga yra kompanija „Oculus VR“. Būtent ji padėjo Samsung sukurti „Gear VR“, leidžiantį „Galaxy Note 4“ savininkams pasinerti į virtualią realybę, tačiau nepertraukiamas seansas gali trukti iki 25 minučių. skaityti »

„Forbes“ pristatė brangiausių 2014 m. prekės ženklų sąrašą

Žurnalas „Forbes“ eilinį kartą įvertino įvairių prekės ženklų kainą, atsižvelgdamas į kompanijų pelningumą ir jų įtaką pasaulyje. skaityti »

Tiksliausias pasaulyje laikrodis: nesustoti 5 mlrd. metų ir fiksuoti juodųjų skylių gravitacines bangas

Jei norėtumėte sužinoti tikslų laiką, jums tektų nukakti į Kolorado valstijoje (JAV) esantį Boulderio miestą. Ten cezio atomų fontanas matuoja oficialų JAV laiką. skaityti »

Moksleiviai nori sekti mokytojus „Facebook“, bet patys sekami būti nenori

80 proc. Lietuvos moksleivių norėtų per socialinius tinklus bendrauti ne tik su savo draugais, bet ir su mokytojais, o taip pat naudoti socialinius tinklus mokymosi procese – tai parodė nemokamų skaitmeninių mokymų pedagogams „Samsung Mokykla ateičiai“ kartu su Lietuvos mokinių parlamentu atlikta apklausa. skaityti »

97 milijonus svarų kainuojantis superkompiuteris numatys orus jūsų kieme

Jungtinės Karalystės Meteorologijos tarnyba paskelbė apie planus kitais metais Ekseteryje pastatyti didžiausią pasaulyje klimato tyrimams skirtą superkompiuterį. skaityti »

„Google“ žemėlapiai apie Vilnių papasakos daugiau nei iki šiol

Žemėlapis – vienas svarbiausių dalykų kiekvienoje kelionėje. Pasaulyje kasmet keliauja milijardas žmonių, o daugiau kaip 5 mln. aplanko ir Lietuvą. Daugelis šių keliautojų žemėlapius nešiojasi tiesiog kišenėje gulinčiame telefone ar kitame išmaniajame prietaise. skaityti »