Neįtikėtinas autobusas: vietoje sienų – permatomi LCD ekranai

Publikuota: 2015 m. gegužės 7 d. ketvirtadienis

Prieš porą savaičių į Klaipėdos gatves išriedėjo permatomas autobusas. Bet panašu, kad lietuviškasis keturratis greitai įgis rimtą konkurentą – JAV inovatorius Tad Orlowski pristatė skaidrų autobusą „Willie“, kurio sienas pakeis ne šiaip sau stiklas, o LCD ekranai.

„Nuo įprastų autobusų „Willie“ skirsis tuo, kad jo permatomos sienos bus pagamintos iš LCD ekranų“, – aiškina autorius. Jis taip pat priduria, kad šia koncepcija siekta paįvairinti nykų miesto kraštovaizdį, kartu išnaudojant ir naujausius vaizdo technologijų laimėjimus.

Didelė autobuso apimtis inžinieriams suteiks daugiau galimybių pritaikyti technologijas, kurios užtikrina gerą transporto priemonės pastebimumą ir apsaugo stiklinius šonus nuo sudužimo. Orlowski sukurta koncepcija susideda iš įprasto autobuso rėmo, kurį užpildo LCD plokštės. Jos montuojamos ant labai organiškai atrodančio „korėto“ karkaso. Kadangi ekranai bus skaidrūs, keleiviai vis tiek galės pro langus mėgautis miesto vaizdais.

„Aukštos autobuso sienos leidžia demonstruoti geros kokybės ir iš toli matomą vaizdinę medžiagą, – teigia kūrėjas. – Į jas integruoti ekranai gali rodyti įvairiausią informaciją: nuo mokamos reklamos, autobuso tvarkaraščių, bei maršrutų, iki orų prognozių ar net TV programų“.

Skirtinga informacija ekranuose gali būti nuolat atnaujinama. Orlowski taip pat užsiminė ir apie lietimu valdomų monitorių funkcijos pritaikymą.

Nors ši koncepcija vis dar projekto kūrimo stadijoje, ji jau sulaukė susidomėjimo iš kelių Europos kompanijų, kurios norėtų „Willie“ išvysti senojo žemyno miestų gatvėse. Vis dėlto, toks autobuso modelis šiuo metu daugelyje šalių susidurtų su reglamentavimo problemomis ir technologiniais realizavimo iššūkiais. Šios kliūtys smarkiai atitolina „Willie“ koncepcijos debiutą viešojo transporto sistemose, tačiau skatina diskusijas apie kitokį ateities keleivių transporto dizainą bei technologines galimybes.

„Tikslus „Willie“ modelis galbūt greitai ir neišvys dienos šviesos, tačiau neabejotinai paskatins tokių technologijų, kaip išoriniai ekranai ar interaktyvios reklamos, diegimą bei vystymą viešojo transporto priemonėse“, – teigia Orlowski.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

„Hon Hai“ ir „Hitachi Displays“ susijungimas – prognozės

Elektronikos gamintoja iš Taivano įmonė „Hon Hai“ ruošiasi pirkti kontrolinį kompanijos „Hitachi“ akcijų paketą ir taip tapti didžiausia pasaulyje mažų ir vidutinių LCD ekranų gamintoja. skaityti »

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Superkompiuteriai daro atradimus, kurių negali mokslininkai

Praeitų metų gegužę superkompiuteris iš San Jose, Kalifornijoje, per porą valandų perskaitė 100 000 tyrimų. skaityti »

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. skaityti »

Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį? skaityti »

Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis. skaityti »

Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. skaityti »

Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti. skaityti »

Pristatyta pirmoji pasaulyje prisilietimus fiksuojanti krepšinio aikštelė

Įmonių grupė „Nike“ pristatė pirmąją pasaulyje lietimams jautrią LED krepšinio aikštelę. skaityti »

Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. skaityti »

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio nebus skaityti »

KTU savaitgalį virto tiesioginės transliacijos iš Mėnulio studija

KTU dėstytojai Kęstutis Valinčius ir Mindaugas Jančiukas 2014 rugpjūčio 9-10 naktimis universiteto sieną pavertė tiesioginės transliacijos iš Mėnulio ekranu. skaityti »