Nemokamų pinigų eksperimentas

Publikuota: 2008 m. birželio 20 d. penktadienis

Svarai sterlingai
Ar norėtumėte nemokamų 5 svarų banknotų? Būtent tokį eksperimentą Anglijoje atliko finansų analitikas Tim'as Moss'as. Jis kartu su bendradarbiais klaidžiojo Londono ir Mančesterio miestų gatvėmis, užsikabinę didžiules skelbimų lentas su pasiūlymu gauti £5 banknotą bet kuriam paprašiusiam asmeniui. Nepaisant to, kad per visą dienos rytą jie sutiko virš 1800 žmonių, tik 28 praeiviai pasinaudojo pasiūlymu.

 Eksperimentas taip pat padėjo nustatyti akivaizdų skirtumą tarp vyrų ir moterų požiūrių. Eksperimento metu iš 28 asmenų, paėmusių nemokamus pinigus, moterys buvo tik 7. Tolesnis tyrimas šį rezultatą tik patvirtino. Tim'as su kolegomis suorganizavo apklausą, kurioje dalyvavo 2000 žmonių. Beveik du trečdaliai (64 procentai) moterų teigė, jog jos nepasiimtų nemokamo penkių svarų banknoto. Vyrų tarpe tokio pasiūlymo atsisakytų tik 41%.

    Be to, pasirodo, jog Londono gyventojai yra santūresni nei Mančesterio. Londone pasiūlymu pasinaudojo vos 1,2% žmonių, tuo tarpu Mančesteryje šis skaičius siekė 3,1%. Taip pat pastebėta, jog kuo vyresnio amžiaus žmogus, tuo jis mažiau linkęs pasinaudoti tokio pobūdžio nauda. Du trečdaliai apklaustųjų, kurių amžius nesiekė 20 metų, teigė, jog imtų nemokamus pinigus, tačiau toks polinkis stabiliai mažėja didėjant amžiui. Tik trečdalis (35%) daugiau nei 70 metų asmenų sakė būtų linkę pasinaudoti pasiūlymu.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »