Nerimą kelia orbitoje klaidžiojantis JAV palydovas

Publikuota: 2009 m. vasario 27 d. penktadienis

Palydovas

Po precedento neturinčio JAV ryšių palydovo susidūrimo su nebeveikiančiu Rusijos kariniu palydovu rimtą specialistų susirūpinimą kelia kitas potencialus kosminės avarijos kaltininkas – nebeveikiantis slaptas JAV Gynybos departamento palydovas DSP-23, praneša „Space.com“.

Į orbitą 2007 m. lapkritį iškeltas DSP-F23 jau po metų nustojo funkcionavęs. Dar blogiau buvo tai, kad prieš tai nespėta jo nukreipti į kitą, vadinamąją „laidojimo“ orbitą, kuria skriedamas jis nekeltų pavojaus kitiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šis geosinchronine 35 888 km aukščio orbita skriejantis palydovas turėjo fiksuoti branduolinius sprogimus, paleistų raketų orbitas ir rinkti kitą žvalgybinę informaciją.

Tačiau dabar kosmose „vingiuojantis“ DSP-F23 ėmė kelti grėsmę palydovinės TV ir interneto ryšio paslaugas teikiančiam „ASTRA Satellite System“ tinklo operatoriui „SES ASTRA“. Per praėjusius 2 mėnesius DSP-23 jau kelis kartus buvo pavojingai priartėjęs prie „ASTRA Satellite System“ palydovų.

Pasak specialistų, kadangi geosinchroniniai palydovai pasižymi maža orbitos inklinacija, o DSP-F23 atveju ji yra apie 2,8 laipsnio, tai reiškia, kad šis palydovas santykinai netoli nuo ASTRA palydovų spiečiaus išliks dar mažiausiai 6 metus. Maždaug 2036 m. jo orbitos inklinacija padidės iki beveik 15 laipsnių, todėl pavojinga jo kaimynystė su kitais geosinchroniniais palydovais ilgai neužsitęs. Tačiau dar po kelių dešimtmečių DSP-F23 inklinacija vėl grįš prie pirminio dydžio, tad vėl kils pavojus tuo metu veiksiantiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Negalintiems gyventi be išmaniojo – kaip nepasirodyti nemandagiems?

Nuolatinis žvilgčiojimas į telefoną gali gerokai sugadinti jūsų įvaizdį, todėl reikėtų laikytis naudojimosi išmaniuoju telefonu etiketo. skaityti »

Indijoje kuriamas saulės energijos palaikomas oro uostas

Indijos miesto Kočino tarptautinis oro uostas taps pirmuoju pasaulyje, kurio darbas bus paremtas tik saulės energija. skaityti »

Baltarusijos bankininkai sudarė pelningiausių vardų sąrašą

Baltarusijos bankininkai atliko tyrimą ir paskelbė originalų vardų sąrašą. Jame – daugiausia pelno „gaunantys“ moteriški vardai. skaityti »

Matematikams pavyko atrasti geometriškai idealų netaisyklingąjį penkiakampį

Trys Vašingtono universiteto mokslininkai įeis į matematikos istoriją kaip naujo tipo netaisyklingojo penkiakampio išradėjai. skaityti »

Sukurta skraidanti lenta

„Lexus“ pagamino skraidančią riedlentę „Hoverboard“, kuri naudoja superlaidininkus ir nuolatinius magnetus, šaldomus skystu azotu. skaityti »

Išmanieji žiedai – tik įsimylėjusiems

Išmanusis žiedas suvirpa ant piršto tik tuomet, kai skambina mylimasis. Į kitus skambučius jis nereaguoja. skaityti »

Pavargai eiti – išsitrauk važiuoklę!

Japonijos inžinierius Kuniako Saito sukūrė kompaktišką elektroninę važiuoklę, telpančią į nešiojamojo kompiuterio dydžio krepšį. Įrenginys „WalkCar“ gali nukonkuruoti „Segway“. skaityti »

Dubajuje – pirmasis 3D technologija atspausdintas pastatas

Naudojant trimatę spausdinimo technologiją Dubajuje sukonstruotas biuras, kurio statybos projektą remia Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE) esantis „Ateities muziejus“. skaityti »

Džinsai su kišene išmaniajam telefonui

Įmonė „Joe's Jeans“ sukūrė naują džinsų tipą su specialia kišenėle išmaniajam telefonui. skaityti »

Robotas mokosi atpažinti partnerio elgesį

Viskonseno universiteto (Medisone, JAV) inžinieriai išmokė robotą „Kinova Mico” padėti plauti indus. skaityti »