Nerimą kelia orbitoje klaidžiojantis JAV palydovas

Publikuota: 2009 m. vasario 27 d. penktadienis

Palydovas

Po precedento neturinčio JAV ryšių palydovo susidūrimo su nebeveikiančiu Rusijos kariniu palydovu rimtą specialistų susirūpinimą kelia kitas potencialus kosminės avarijos kaltininkas – nebeveikiantis slaptas JAV Gynybos departamento palydovas DSP-23, praneša „Space.com“.

Į orbitą 2007 m. lapkritį iškeltas DSP-F23 jau po metų nustojo funkcionavęs. Dar blogiau buvo tai, kad prieš tai nespėta jo nukreipti į kitą, vadinamąją „laidojimo“ orbitą, kuria skriedamas jis nekeltų pavojaus kitiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šis geosinchronine 35 888 km aukščio orbita skriejantis palydovas turėjo fiksuoti branduolinius sprogimus, paleistų raketų orbitas ir rinkti kitą žvalgybinę informaciją.

Tačiau dabar kosmose „vingiuojantis“ DSP-F23 ėmė kelti grėsmę palydovinės TV ir interneto ryšio paslaugas teikiančiam „ASTRA Satellite System“ tinklo operatoriui „SES ASTRA“. Per praėjusius 2 mėnesius DSP-23 jau kelis kartus buvo pavojingai priartėjęs prie „ASTRA Satellite System“ palydovų.

Pasak specialistų, kadangi geosinchroniniai palydovai pasižymi maža orbitos inklinacija, o DSP-F23 atveju ji yra apie 2,8 laipsnio, tai reiškia, kad šis palydovas santykinai netoli nuo ASTRA palydovų spiečiaus išliks dar mažiausiai 6 metus. Maždaug 2036 m. jo orbitos inklinacija padidės iki beveik 15 laipsnių, todėl pavojinga jo kaimynystė su kitais geosinchroniniais palydovais ilgai neužsitęs. Tačiau dar po kelių dešimtmečių DSP-F23 inklinacija vėl grįš prie pirminio dydžio, tad vėl kils pavojus tuo metu veiksiantiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Be vairo ir pedalų: pirmasis naujojo „Google“ autonomobilio bandomasis važiavimas

Jau kitais metais į JAV kelius ir gatves išriedės pirmasis dviviečių „Google“ autonomobilių (autonominių automobilių) šimtukas. skaityti »

Ateities baldai – judantys ir formą keičiantys robotai

Šveicarijos mokslininkai užsibrėžė sau tikslą sukurti išmaniuosius baldus, kurie galėtų judėti po visus namus ir prireikus keisti savo formą. skaityti »

„LitSat-1“ misijos pabaigą vainikuos krentančios žvaigždės žybsnis danguje

Jau po kelių savaičių Kauno technologijos universiteto (KTU) sukurtas lietuviškas palydovas „LitSat-1“ taps krentančia žvaigžde danguje, prieš tai paskutinį kartą ištransliavęs lietuvių tautos žinutę iš kosmoso „Lietuva myli laisvę“. skaityti »

Vilniaus universitete bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso

Gegužės 21-ąją, 15 val. iš Vilniaus universiteto bibliotekos Baltosios salės tiesiogiai per LRT televizijos laidą „Laba diena, Lietuva“ visuomenei bus pristatyta pirmoji lietuviška nuotrauka iš kosmoso. skaityti »

Lietuvių mokslininkai sukūrė treniruoklį žmonėms, patyrusiems insultą

Lietuvių sukurtas reabilitacijai po insulto ir nugaros smegenų pažeidimų skirtas eisenos treniruoklis pavadinimu „Eik“, pacientams padės greičiau grįžti į visavertį gyvenimą. skaityti »

Italų dizainerį sužavėjo KTU studento sukurtas išmanusis žiedas

Kūrybinėse dizaino dirbtuvėse studentai ir specialistai sukūrė ant piršto maunamą žiedą, kuriuo bus valdomi aplink mus esantys išmanieji įrenginiai – mobilusis telefonas, televizorius, kompiuteris, „protingas“ namas. skaityti »

KTU mokslininkai dalyvauja unikalaus meninio atrakciono kūrime

Jei manote, kad norėdami sužinoti naujausių mokslinių tyrimų rezultatus, privalote prenumeruoti mokslinius leidinius ir dalyvauti mokslinėse konferencijose – klystate. skaityti »

Mados ir elektronikos rinkų konvergencija?

Aštuntame dešimtmetyje, pradėdamas kompiuterių revoliuciją, Bilas Geitsas siekė, jog kompiuteris būtų kiekvienuose namuose, ant kiekvieno darbo stalo... Įdomu, ar jis numanė, jog jau už keturių dešimtmečių daugelis ne tik turės po kelis, įvairių dydžių kompiuterius, bet ir sunkiai įsivaizduos savo kasdienybę be jų? skaityti »

Kviečiama išbandyti jėgas programinio kodo poezijos konkurse

Gegužės mėnesį prasideda programinio kodo poezijos konkursas, kurio metu programišiai kviečiami kurti eiles „Java“, „C++“ arba „C#“ kalbomis. skaityti »

IBM ir „National Geographic Kids“ pasiekė Guinnesso rekordą, 3D printeriu atspausdinę mažiausią pasaulyje žurnalo viršelį

„National Geographic Kids“ pranešė apie devintąjį pasiektą Guinness rekordą – šįkart už mažiausią žurnalo viršelį, sukurtą naudojant IBM patentuotą būdą. skaityti »