Nerimą kelia orbitoje klaidžiojantis JAV palydovas

Publikuota: 2009 m. vasario 27 d. penktadienis

Palydovas

Po precedento neturinčio JAV ryšių palydovo susidūrimo su nebeveikiančiu Rusijos kariniu palydovu rimtą specialistų susirūpinimą kelia kitas potencialus kosminės avarijos kaltininkas – nebeveikiantis slaptas JAV Gynybos departamento palydovas DSP-23, praneša „Space.com“.

Į orbitą 2007 m. lapkritį iškeltas DSP-F23 jau po metų nustojo funkcionavęs. Dar blogiau buvo tai, kad prieš tai nespėta jo nukreipti į kitą, vadinamąją „laidojimo“ orbitą, kuria skriedamas jis nekeltų pavojaus kitiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šis geosinchronine 35 888 km aukščio orbita skriejantis palydovas turėjo fiksuoti branduolinius sprogimus, paleistų raketų orbitas ir rinkti kitą žvalgybinę informaciją.

Tačiau dabar kosmose „vingiuojantis“ DSP-F23 ėmė kelti grėsmę palydovinės TV ir interneto ryšio paslaugas teikiančiam „ASTRA Satellite System“ tinklo operatoriui „SES ASTRA“. Per praėjusius 2 mėnesius DSP-23 jau kelis kartus buvo pavojingai priartėjęs prie „ASTRA Satellite System“ palydovų.

Pasak specialistų, kadangi geosinchroniniai palydovai pasižymi maža orbitos inklinacija, o DSP-F23 atveju ji yra apie 2,8 laipsnio, tai reiškia, kad šis palydovas santykinai netoli nuo ASTRA palydovų spiečiaus išliks dar mažiausiai 6 metus. Maždaug 2036 m. jo orbitos inklinacija padidės iki beveik 15 laipsnių, todėl pavojinga jo kaimynystė su kitais geosinchroniniais palydovais ilgai neužsitęs. Tačiau dar po kelių dešimtmečių DSP-F23 inklinacija vėl grįš prie pirminio dydžio, tad vėl kils pavojus tuo metu veiksiantiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Fotografavimas su „iPad“ išgelbėjo gyvybę

Daugeliui žmonių fotografavimas su planšetiniais kompiuteriais, šiuo atveju – „iPad“, atrodo gana kvailai – kam abejomis rankomis laikyti didelį plokščią įrenginį, kai galima fotografuoti tiesiog išmaniuoju telefonu ar fotoaparatu. skaityti »

1940 m. pademonstruotas pirmasis periskopas

1940 m. balandžio 20 d. Jungtinėse Amerikos Valstijose pademonstruotas pirmasis elektroninis periskopas. skaityti »

Minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena

Balandžio 20 dieną minima Tarptautinė kovos su triukšmu diena. Šią dieną Europoje organizuojamos akcijos, skirtos padėti efektyviau mažinti triukšmą darbo vietose. skaityti »

Naujos mikrobaterijos leis įkrauti išmanųjį telefoną per sekundę

Mobilieji įrenginiai nuolat tobulinami. Pridedamos naujos funkcijos, išmanieji telefonai ir planšetės tampa vis plonesni, jų našumas nuolat auga. skaityti »

Dirbtinę ranką galima valdyti mobiliąja programėle

Kompanijos „Touch Bionics“ dirbtinės rankos „i-Limb“ nuo šiol paklūsta ne tik žmogaus raumenų signalams, bet ir „iPhone“ nurodymams. skaityti »

„Fujitsu“ popieriaus lapą su išspausdintu tekstu pavers planšete

Kompanija „Fujitsu“ sukūrė technologiją, leidžiančią interaktyvius elementus perkelti ant popieriaus lapo su išspausdintu tekstu. skaityti »

„iPhone 5 Black Diamond“ – pats brangiausias išmanusis telefonas

Liverpulio juvelyras Stuart Hughes, išgarsėjęs tokiais ekskliuzyviniais modeliais kaip briliantinis „iPhone 4“, platininis „Platinum MacBook Air“ ir auksinis „Gold iPad 2“, pristatė savo naujausią kūrinį – „iPhone 5 Black Diamond“. skaityti »

„Microsoft“ svarsto apie išmaniojo laikrodžio gamybą

Korporacija „Microsoft“ svarsto galimybę išleisti miniatiūrinį rankinio laikrodžio formos kompiuterį. skaityti »

Steve'as Wozniakas lietuvius skatins į inovacijas žvelgti kūrybiškiau

Naujų technologijų plėtrai įgavus iki šiol neregėtą pagreitį, atrodo, jog viskas, ką galima išrasti, jau išrasta, o tuos išradimus beliko tik patobulinti. Tačiau norint tapti išskirtiniu produktu rinkoje, reikia eiti dar nepramintu keliu. skaityti »

Irano mokslininkas paskelbė išradęs laiko mašiną

Irano strateginių išradimo centrui vadovaujantis mokslininkas Ali Razegis paskelbė sukūręs laiko mašiną. skaityti »