Nerimą kelia orbitoje klaidžiojantis JAV palydovas

Publikuota: 2009 m. vasario 27 d. penktadienis

Palydovas

Po precedento neturinčio JAV ryšių palydovo susidūrimo su nebeveikiančiu Rusijos kariniu palydovu rimtą specialistų susirūpinimą kelia kitas potencialus kosminės avarijos kaltininkas – nebeveikiantis slaptas JAV Gynybos departamento palydovas DSP-23, praneša „Space.com“.

Į orbitą 2007 m. lapkritį iškeltas DSP-F23 jau po metų nustojo funkcionavęs. Dar blogiau buvo tai, kad prieš tai nespėta jo nukreipti į kitą, vadinamąją „laidojimo“ orbitą, kuria skriedamas jis nekeltų pavojaus kitiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šis geosinchronine 35 888 km aukščio orbita skriejantis palydovas turėjo fiksuoti branduolinius sprogimus, paleistų raketų orbitas ir rinkti kitą žvalgybinę informaciją.

Tačiau dabar kosmose „vingiuojantis“ DSP-F23 ėmė kelti grėsmę palydovinės TV ir interneto ryšio paslaugas teikiančiam „ASTRA Satellite System“ tinklo operatoriui „SES ASTRA“. Per praėjusius 2 mėnesius DSP-23 jau kelis kartus buvo pavojingai priartėjęs prie „ASTRA Satellite System“ palydovų.

Pasak specialistų, kadangi geosinchroniniai palydovai pasižymi maža orbitos inklinacija, o DSP-F23 atveju ji yra apie 2,8 laipsnio, tai reiškia, kad šis palydovas santykinai netoli nuo ASTRA palydovų spiečiaus išliks dar mažiausiai 6 metus. Maždaug 2036 m. jo orbitos inklinacija padidės iki beveik 15 laipsnių, todėl pavojinga jo kaimynystė su kitais geosinchroniniais palydovais ilgai neužsitęs. Tačiau dar po kelių dešimtmečių DSP-F23 inklinacija vėl grįš prie pirminio dydžio, tad vėl kils pavojus tuo metu veiksiantiems palydovams, rašo „Space.com“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »