Nespalvotos TV karta dažniausiai sapnuoja nespalvotai

Publikuota: 2008 m. spalio 21 d. antradienis

Miegame
Jei dažniausiai sapnuojate nespalvotus sapnus, didelė tikimybė, kad esate vyresnis nei 55-erių ir užaugote žiūrėdamas nespalvotą televiziją, teigia mokslininkai.

D. Britanijos Dundee universitete atlikto tyrimo išvadose sakoma, kad nuo to, kokią TV – spalvotą ar ne – vaikystėje žiūrėjo žmonės, labai priklauso, kokius sapnus jie sapnuoja dabar.

Britų dienraščio „Daily Telegraph“ teigimu, mokslininkai žmonių galimybę sapnuoti spalvotai tiria dar nuo XX a. pradžios. 1915 – 1950 m. surinkti duomenys liudija, kad dauguma sapnų būdavo nespalvoti. Tuo tarpu 7-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį surengtos apklausos liudija, kad sapnuose respondentai matydavo vienokias ar kitokias spalvas.

Dundee universiteto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar spalvotų sapnų fenomeno plitimą galima būtų paaiškinti skirtingais apklausų atlikimo metodais. Tuo tikslu jie atliko 60 savanorių, pusė kurių buvo jaunesni nei 25, o likę – vyresni nei 55 metų amžiaus, tyrimus.

Tiriamieji turėjo nurodyti, kokius filmus jie dažniausiai žiūrėdavo vaikystėje, o kiekvieną rytą privalėjo užsirašinėti, kokius sapnus sapnavo, ypatingą dėmesį skirdami spalvoms. Paaiškėjo, kad jaunesni nei 25 metų tiriamieji nespalvotus sapnus sapnavo vidutiniškai 4,4 proc. visų atvejų. Vyresniosios amžiaus grupės rezultatai nebuvo tokie akivaizdūs. Tie, kurie vaikystėje žiūrėdavo spalvotus filmus, nespalvotus sapnus sapnuodavo vidutiniškai 7,3 proc. visų atvejų. Tačiau vyresni tiriamieji, kurie būdami maži buvo matę tik nespalvotus filmus, nespalvotai sapnuodavo dvigubai dažniau – beveik 25 proc. visų atvejų.

Tokius rezultatus mokslininkai aiškina tuo, kad vaikystėje matyti filmai stipriausiai veikia žmogaus psichiką. Pasak specialistų, vaikystėje iš visko sprendžiant yra tam tikras periodas, kai filmų žiūrėjimas ima daryti įtaką sapnų formavimosi procesui.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »