Nespalvotos TV karta dažniausiai sapnuoja nespalvotai

Publikuota: 2008 m. spalio 21 d. antradienis

Miegame
Jei dažniausiai sapnuojate nespalvotus sapnus, didelė tikimybė, kad esate vyresnis nei 55-erių ir užaugote žiūrėdamas nespalvotą televiziją, teigia mokslininkai.

D. Britanijos Dundee universitete atlikto tyrimo išvadose sakoma, kad nuo to, kokią TV – spalvotą ar ne – vaikystėje žiūrėjo žmonės, labai priklauso, kokius sapnus jie sapnuoja dabar.

Britų dienraščio „Daily Telegraph“ teigimu, mokslininkai žmonių galimybę sapnuoti spalvotai tiria dar nuo XX a. pradžios. 1915 – 1950 m. surinkti duomenys liudija, kad dauguma sapnų būdavo nespalvoti. Tuo tarpu 7-ąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį surengtos apklausos liudija, kad sapnuose respondentai matydavo vienokias ar kitokias spalvas.

Dundee universiteto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar spalvotų sapnų fenomeno plitimą galima būtų paaiškinti skirtingais apklausų atlikimo metodais. Tuo tikslu jie atliko 60 savanorių, pusė kurių buvo jaunesni nei 25, o likę – vyresni nei 55 metų amžiaus, tyrimus.

Tiriamieji turėjo nurodyti, kokius filmus jie dažniausiai žiūrėdavo vaikystėje, o kiekvieną rytą privalėjo užsirašinėti, kokius sapnus sapnavo, ypatingą dėmesį skirdami spalvoms. Paaiškėjo, kad jaunesni nei 25 metų tiriamieji nespalvotus sapnus sapnavo vidutiniškai 4,4 proc. visų atvejų. Vyresniosios amžiaus grupės rezultatai nebuvo tokie akivaizdūs. Tie, kurie vaikystėje žiūrėdavo spalvotus filmus, nespalvotus sapnus sapnuodavo vidutiniškai 7,3 proc. visų atvejų. Tačiau vyresni tiriamieji, kurie būdami maži buvo matę tik nespalvotus filmus, nespalvotai sapnuodavo dvigubai dažniau – beveik 25 proc. visų atvejų.

Tokius rezultatus mokslininkai aiškina tuo, kad vaikystėje matyti filmai stipriausiai veikia žmogaus psichiką. Pasak specialistų, vaikystėje iš visko sprendžiant yra tam tikras periodas, kai filmų žiūrėjimas ima daryti įtaką sapnų formavimosi procesui.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Mokslininkai sukūrė smegenų veiklą mėgdžiojančius informacijos saugojimo įrenginius

RMIT (Royal Melbourne Institute of Technology) mokslininkai sukūrė naują nanoįrenginį, būsiantį itin stabilių ir patikimų naujos kartos atminties įrenginių pagrindu. skaityti »

Mokslininkai sukūrė nematomumo prietaisą

Įkvėpti Hario Poterio nematomo apsiausto, mokslininkai neseniai sukūrė keletą itin paprastų, tačiau naujų būdų paversti objektus nematomais. skaityti »

KTU keliasi į virtualią realybę

Pasivaikščioti dramblių kaimenėje Afrikoje, pasigrožėti Britų muziejaus eksponatais Londone ar tiesiog žengti į atvirą kosmosą neišeinant iš savo kambario – šias naujas patirtis žmonijai atveria žaibiškai populiarėjanti virtualios realybės technologija. skaityti »

Paslaptingo padaro fosilijos – senesnės ir už dinozaurus

Iš pirmo žvilgsnio šios fosilijos atrodo lyg perpus perpjautas granato vaisius, tačiau naujausi tyrimai atskleidė, kad tai 600 milijonų metų senumo nežinomų gyvūnų liekanos. skaityti »

Japonijoje vykstančioje turizmo parodoje lankytojus vilioja lietuviškas gintaras ir baletas

Šį savaitgalį, rugsėjo 25-28 d., Tokijuje vyksta pasaulyje viena didžiausių turizmo parodų „JATA Tourism EXPO Japan“. skaityti »

Buitiniai robotai užkariauja namus

Šiuolaikiniame pasaulyje tapo įprasta, kad vis daugiau darbų už mus padaro robotai. skaityti »

„nVidia“ paneigė sąmokslo teoriją: žmogus Mėnulyje vis tik buvo

Kompanijos „NVidia“ marketingo padalinys dirba iš tiesų ne veltui, ir tą demonstruoja naujausias vaizdo plokščių gamintojos atstovų pareiškimas. skaityti »

Elektroninis gepardas jau už laboratorijos ribų

Masačusetso technologijų instituto (MIT) inžinieriai ištobulino robotą-gepardą („Cheetah“), kuris puikiai atkartoja realaus gyvūno judesius ir tai daro visiškai savarankiškai. skaityti »

VGTU mokslininkas kolekcionuoja įdomiausius pasaulio pieštukus

Japoniškas – su deimantu, karališkasis – su tikra karūna, didžiųjų kūrėjų-menininkų vardais papuošti ar išleisti olimpinių žaidynių metu – tai Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kelių katedros doc. dr. Kęstučio Skerio pieštukai, kolekcionuoti apie 50 metų. skaityti »

„YuMi“ – robotas, pradėsiantis naują automatizavimo erą

„YuMi“ yra dvirankis robotas, galintis dirbti kartu su žmogumi. skaityti »