Nobelio laureatai pasirašė peticiją, raginančią dekriminalizuoti homoseksualizmą

Publikuota: 2006 m. lapkričio 21 d. antradienis

Alejandra Aguilar (kairėje) ir Antonieta Jimenez homoseksualinė santuoka

Alejandra Aguilar (kairėje) ir Antonieta Jimenez homoseksualinė santuoka
Penki Nobelio premijos laureatai ir būrys garsenybių pasirašė tarptautinę peticiją, raginančią „visame pasaulyje dekriminalizuoti homoseksualizmą“, pirmadienį pranešė organizatorius Louis-Georges`as Tinas (Luji Žoržas Tenas).

„70-yje pasaulio šalių homoseksualizmas vis dar yra laikomas nusikaltimu, įtvirtintu įstatymais. Dvylikoje iš jų jis baudžiamas mirties bausme“, – teigiama dokumente, kurį pasirašė ir Nobelio taikos premijos laureatas, arkivyskupas Desmondas Tutu (Desmondas Tutu).

Peticiją taip pat parėmė ekonomikos premijos laimėtojas Amartya Senas (Amartja Senas) ir Nobelio literatūros premijos laureatai Dario Fo (Darijus Fo), Jose Saramago (Žozė Saramagu) bei Elfriede Jelinek (Elfrydė Jelinek).

Tarp pasirašiusių asmenų, kurių pavardės skelbiamos šios kampanijos tinklalapyje „www.idahomophobia.org“, yra tokių politinių figūrų kaip buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jacques`as Delors`as (Žakas Deloras), taip pat JAV intelektualas Noamas Chomsky (Noamas Chomskis), ispanų aktorė Victoria Abril (Viktorija Abril) ir JAV „Oskaro“ laimėtoja Meryl Streep (Meril Strip).

Savo balsą kartu su arkivyskupu D.Tutu atidavė ir britų popmuzikos superžvaigždė bei ilgalaikis kovotojas už gėjų teises Eltonas Johnas (Eltonas Džonas), vos prieš aštuonias dienas vienam Didžiosios Britanijos laikraščiui pareiškęs, kad norint pažaboti homofobiją, reikėtų uždrausti religiją.

„Manau, kad religija visada mėgino nukreipti neapykantą į homoseksualius žmones. Mano įsitikinimu, religiją reikėtų apskritai uždrausti“, – dainininko žodžius citavo „Observer“.

Peticija per ateinančius mėnesius bus naudojama kaip „Jungtinėms Tautoms (JT) skirtos rezoliucijos“ rankraštis.

„1994 metais JT Žmogaus teisių komisija (kaip ji tuomet buvo vadinama) pasmerkė Tasmaniją už tai, kad ji pripažino homoseksualizmą nusikaltimu. Vėliau Tasmanija buvo priversta pakeisti šį įstatymą“, – rašoma tinklalapyje.

Kampanijos aktyvistai paragino JT priimti panašius sprendimus dėl visų šalių, draudžiančių homoseksualizmą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »