Nobelio laureatai pasirašė peticiją, raginančią dekriminalizuoti homoseksualizmą

Publikuota: 2006 m. lapkričio 21 d. antradienis

Alejandra Aguilar (kairėje) ir Antonieta Jimenez homoseksualinė santuoka

Alejandra Aguilar (kairėje) ir Antonieta Jimenez homoseksualinė santuoka
Penki Nobelio premijos laureatai ir būrys garsenybių pasirašė tarptautinę peticiją, raginančią „visame pasaulyje dekriminalizuoti homoseksualizmą“, pirmadienį pranešė organizatorius Louis-Georges`as Tinas (Luji Žoržas Tenas).

„70-yje pasaulio šalių homoseksualizmas vis dar yra laikomas nusikaltimu, įtvirtintu įstatymais. Dvylikoje iš jų jis baudžiamas mirties bausme“, – teigiama dokumente, kurį pasirašė ir Nobelio taikos premijos laureatas, arkivyskupas Desmondas Tutu (Desmondas Tutu).

Peticiją taip pat parėmė ekonomikos premijos laimėtojas Amartya Senas (Amartja Senas) ir Nobelio literatūros premijos laureatai Dario Fo (Darijus Fo), Jose Saramago (Žozė Saramagu) bei Elfriede Jelinek (Elfrydė Jelinek).

Tarp pasirašiusių asmenų, kurių pavardės skelbiamos šios kampanijos tinklalapyje „www.idahomophobia.org“, yra tokių politinių figūrų kaip buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jacques`as Delors`as (Žakas Deloras), taip pat JAV intelektualas Noamas Chomsky (Noamas Chomskis), ispanų aktorė Victoria Abril (Viktorija Abril) ir JAV „Oskaro“ laimėtoja Meryl Streep (Meril Strip).

Savo balsą kartu su arkivyskupu D.Tutu atidavė ir britų popmuzikos superžvaigždė bei ilgalaikis kovotojas už gėjų teises Eltonas Johnas (Eltonas Džonas), vos prieš aštuonias dienas vienam Didžiosios Britanijos laikraščiui pareiškęs, kad norint pažaboti homofobiją, reikėtų uždrausti religiją.

„Manau, kad religija visada mėgino nukreipti neapykantą į homoseksualius žmones. Mano įsitikinimu, religiją reikėtų apskritai uždrausti“, – dainininko žodžius citavo „Observer“.

Peticija per ateinančius mėnesius bus naudojama kaip „Jungtinėms Tautoms (JT) skirtos rezoliucijos“ rankraštis.

„1994 metais JT Žmogaus teisių komisija (kaip ji tuomet buvo vadinama) pasmerkė Tasmaniją už tai, kad ji pripažino homoseksualizmą nusikaltimu. Vėliau Tasmanija buvo priversta pakeisti šį įstatymą“, – rašoma tinklalapyje.

Kampanijos aktyvistai paragino JT priimti panašius sprendimus dėl visų šalių, draudžiančių homoseksualizmą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Kuriama technologija, gebanti perduoti žmogaus mintis

Išradėjas ir verslininkas Elon Musk tikisi sukurti technologiją, padedančią žmonėmis keistis mintimis per atstumą. skaityti »

Kanados banke – šokantis robotas konsultantas

Kanados bankas ATB pradėjo testuoti Japonijos įmonės „Softbank“ robotą „Pepper“. skaityti »

„Trekstor“ išleis laikrodį, veikiantį „Windows 10“ pagrindu

„Microsoft“ paskelbė, kad „Trekstor“ išleis išmanųjį laikrodį, kuris veiks valdomas operacinės sistemos „Windows 10 IoT Core“. skaityti »

Grįžta pomėgis spausdinti nuotraukas

Nors nuotraukų albumais galima grožėtis įrenginių ekranuose, vis dažniau lietuviai renkasi nuotraukas spausdinti ir saugoti popieriuje. skaityti »

Per kaulus grojančios ausinės būtų sužavėjusios L.Van Bethoveną

Ar žinote, kad L.Van Bethovenas apkurtęs naudojosi muzikos perdavimu kaulais? skaityti »

Vilniuje vėl statomi makaronų tiltai

Pavasarine tradicija jau tapęs išskirtinių tiltų statymo konkursas VGTU „Makaronų tiltai 2017“ šiemet grįžo su dar didesniais užmojais – kūrybiškos inžinerijos dvasia užkrėtęs Lietuvos mokyklas, šiemet čempionatas nusitaikė į universitetus. skaityti »

Lietuviai per internetą dažniausiai perka madingas prekes

Lietuvos gyventojai vis labiau įpranta pirkti internete ir apsipirkdami tokiu būdu išleidžia vis daugiau pinigų. skaityti »

Bepilotės skraidyklės skraidins kraują

Dvi Šveicarijos miesto Lugano ligoninės nusprendė operatyviam kraujo ir biologinių medžiagų pristatymui panaudoti skraidykles „Matternet One“. skaityti »

Vilniuje pristatytas 41 išradimas – nuo kvapų lazdelės iki elektrinės riedlentės

Kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniaus „Litexpo“ parodų ir kongresų centre buvo atidarytas pirmasis ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. skaityti »

Mūsų planetoje jau gyvena 20 tūkst. kiborgų

Pasak mokslininkų, didžiausia problema ta, kad evoliucionuojame per lėtai ir mūsų kūnai nespėja prisitaikyti prie sparčiai kintančio šiuolaikinio gyvenimo. skaityti »