Nobelio laureatai pasirašė peticiją, raginančią dekriminalizuoti homoseksualizmą

Publikuota: 2006 m. lapkričio 21 d. antradienis

Alejandra Aguilar (kairėje) ir Antonieta Jimenez homoseksualinė santuoka

Alejandra Aguilar (kairėje) ir Antonieta Jimenez homoseksualinė santuoka
Penki Nobelio premijos laureatai ir būrys garsenybių pasirašė tarptautinę peticiją, raginančią „visame pasaulyje dekriminalizuoti homoseksualizmą“, pirmadienį pranešė organizatorius Louis-Georges`as Tinas (Luji Žoržas Tenas).

„70-yje pasaulio šalių homoseksualizmas vis dar yra laikomas nusikaltimu, įtvirtintu įstatymais. Dvylikoje iš jų jis baudžiamas mirties bausme“, – teigiama dokumente, kurį pasirašė ir Nobelio taikos premijos laureatas, arkivyskupas Desmondas Tutu (Desmondas Tutu).

Peticiją taip pat parėmė ekonomikos premijos laimėtojas Amartya Senas (Amartja Senas) ir Nobelio literatūros premijos laureatai Dario Fo (Darijus Fo), Jose Saramago (Žozė Saramagu) bei Elfriede Jelinek (Elfrydė Jelinek).

Tarp pasirašiusių asmenų, kurių pavardės skelbiamos šios kampanijos tinklalapyje „www.idahomophobia.org“, yra tokių politinių figūrų kaip buvęs Europos Komisijos pirmininkas Jacques`as Delors`as (Žakas Deloras), taip pat JAV intelektualas Noamas Chomsky (Noamas Chomskis), ispanų aktorė Victoria Abril (Viktorija Abril) ir JAV „Oskaro“ laimėtoja Meryl Streep (Meril Strip).

Savo balsą kartu su arkivyskupu D.Tutu atidavė ir britų popmuzikos superžvaigždė bei ilgalaikis kovotojas už gėjų teises Eltonas Johnas (Eltonas Džonas), vos prieš aštuonias dienas vienam Didžiosios Britanijos laikraščiui pareiškęs, kad norint pažaboti homofobiją, reikėtų uždrausti religiją.

„Manau, kad religija visada mėgino nukreipti neapykantą į homoseksualius žmones. Mano įsitikinimu, religiją reikėtų apskritai uždrausti“, – dainininko žodžius citavo „Observer“.

Peticija per ateinančius mėnesius bus naudojama kaip „Jungtinėms Tautoms (JT) skirtos rezoliucijos“ rankraštis.

„1994 metais JT Žmogaus teisių komisija (kaip ji tuomet buvo vadinama) pasmerkė Tasmaniją už tai, kad ji pripažino homoseksualizmą nusikaltimu. Vėliau Tasmanija buvo priversta pakeisti šį įstatymą“, – rašoma tinklalapyje.

Kampanijos aktyvistai paragino JT priimti panašius sprendimus dėl visų šalių, draudžiančių homoseksualizmą.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »