Norvegija nuo 2017 m. atsisako FM radijo transliacijų

Publikuota: 2015 m. balandžio 21 d. antradienis

Norvegijoje – FM radijo eros pabaiga. Praėjusią savaitę Norvegijos Kultūros ministerija paskelbė, kad  2017 m. šalyje bus visiškai atsisakyta FM radijo transliacijų – visos radijo stotys bus transliuojamos skaitmeninėmis priemonėmis.

Vietoj to, organizacija DAB (Digital Audio Broadcasting) radijo klausytojams Norvegijoje siūlys gerokai platesnę radijo stočių gamą. Beje, DAB jau dabar šalyje transliuoja 22 nacionalinius kanalus ir tik penkias FM radijo stotis. „TNS Gallup“ apklausos rezultatai byloja, kad 56 proc. klausytojų Norvegijoje klausosi skaitmeniniu būdu transliuojamų radijo programų.

FM radijo transliacijų nutraukimo procesas bus pradėtas 2017 m. sausio 11 d., o užbaigtas 2017 m. gruodžio 13 d. Norvegija bus pirmoji šalis pasaulyje, kurioje atsisakyta FM radijo transliacijų. Tiesa, jungtis prie DAB ketina ir daugiau Europos bei Pietryčių Azijos valstybių.

„Tai svarbi diena visiems, klausantiems radijo, – pripažįsta „Norwegian Broadcasting Corporation“ vadovas Tjoras Gjermundas Eriksenas. – Toks ministerijos sprendimas leis mums sutelkti išteklius tam, kas svarbiausia, kad klausytojams būtų sukurta aukštos kokybės ir turinio įvairovės radijo stočių pasiūla. Tai – geriausias sprendimas visiems radijo klausytojams Norvegijoje, nes dabar jie klausosi pažangesnėmis techninėmis priemonėmis“.

FM (arba ultratrumpųjų bangų) radijas patentuotas 1933 m. ir žmonijai tarnauja jau beveik šimtmetį. Tačiau gali būti, kad FM radijo dienos jau suskaičiuotos. Nors 2012 m. duomenimis, daugiau kaip 90 proc. amerikiečių radijo nors kartą per savaitę klauso AM/FM diapazonuose, vis daugiau klausytojų renkasi radijo transliacijas internetu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »