Norvegija nuo 2017 m. atsisako FM radijo transliacijų

Publikuota: 2015 m. balandžio 21 d. antradienis

Norvegijoje – FM radijo eros pabaiga. Praėjusią savaitę Norvegijos Kultūros ministerija paskelbė, kad  2017 m. šalyje bus visiškai atsisakyta FM radijo transliacijų – visos radijo stotys bus transliuojamos skaitmeninėmis priemonėmis.

Vietoj to, organizacija DAB (Digital Audio Broadcasting) radijo klausytojams Norvegijoje siūlys gerokai platesnę radijo stočių gamą. Beje, DAB jau dabar šalyje transliuoja 22 nacionalinius kanalus ir tik penkias FM radijo stotis. „TNS Gallup“ apklausos rezultatai byloja, kad 56 proc. klausytojų Norvegijoje klausosi skaitmeniniu būdu transliuojamų radijo programų.

FM radijo transliacijų nutraukimo procesas bus pradėtas 2017 m. sausio 11 d., o užbaigtas 2017 m. gruodžio 13 d. Norvegija bus pirmoji šalis pasaulyje, kurioje atsisakyta FM radijo transliacijų. Tiesa, jungtis prie DAB ketina ir daugiau Europos bei Pietryčių Azijos valstybių.

„Tai svarbi diena visiems, klausantiems radijo, – pripažįsta „Norwegian Broadcasting Corporation“ vadovas Tjoras Gjermundas Eriksenas. – Toks ministerijos sprendimas leis mums sutelkti išteklius tam, kas svarbiausia, kad klausytojams būtų sukurta aukštos kokybės ir turinio įvairovės radijo stočių pasiūla. Tai – geriausias sprendimas visiems radijo klausytojams Norvegijoje, nes dabar jie klausosi pažangesnėmis techninėmis priemonėmis“.

FM (arba ultratrumpųjų bangų) radijas patentuotas 1933 m. ir žmonijai tarnauja jau beveik šimtmetį. Tačiau gali būti, kad FM radijo dienos jau suskaičiuotos. Nors 2012 m. duomenimis, daugiau kaip 90 proc. amerikiečių radijo nors kartą per savaitę klauso AM/FM diapazonuose, vis daugiau klausytojų renkasi radijo transliacijas internetu.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »