Nufotografuotas rožinis dramblys

Publikuota: 2009 m. kovo 23 d. pirmadienis

Drambliukas
Mike’as Holdingas Botsvanoje Okavango deltoje, filmuodamas vaizdus BBC programai apie laukinę gamtą, tarp maždaug 80 dramblių kaimenės pastebėjo ir nufotografavo dramblių jauniklį albinosą, praneša BBC.

Ekspertų manymu, greičiausiai jauniklis yra albinosas – tai labai retas reiškinys tarp Afrikos dramblių. Vis dėlto ekspertai negali pasakyti, ar dėl kaitrios Afrikos saulės, kuri gali sukelti aklumą ir odos ligas, drambliukas ilgai išgyvens.
„Mes matėme jį tik kelias minutes, kai kaimenė brido per upę“,– pasakojo M. Holdingas.

„Tai buvo tikrai jaudinantis momentas visiems, esantiems stovykloje. Mes žinojome, kad tai retas reiškinys – nei vienas negalėjo patikėti tuo, ką mato“,– dalinosi įspūdžiais M. Holdingas.
Drambliai albinosai dažniausiai būna ne balti, o raudonai rusvo arba rožinio atspalvio. Baltų albinosų dažnai pasitaiko tarp Azijos dramblių, tačiau albinosai yra ganėtinai retas reiškinys tarp didesnių Afrikos dramblių rūšių.

„Aš esu tik tris kartus matęs dramblių jauniklius albinosus Pietų Afrikoje esančiame Krugerio nacionaliniame parke“,– teigė draustinio labdaros fonui „Drambliai be sienų“ vadovaujantis ekologas dr.Mikas Chasas.

„Tai turbūt pirmas kartas, kai šiaurinėje Botsvanoje pastebėtas dramblys albinosas“, – sakė ekologas.

„Mes jau beveik 10 metų stebime dramblius šiame regione ir tai pirmą kartą užfiksuotas konkretus dramblio jauniklio albinoso egzistavimo įrodymas, apie kurį aš žinau“,– sakė mokslininkas.
Anot dr. M. Chaso, šiam drambliukui dėl jo būklės gali būti sunku išgyventi ir sulaukti brandos.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »