Nustatyta, kada moterys dalija savo telefono numerį nepažįstamiesiems

Publikuota: 2008 m. gruodžio 15 d. pirmadienis

Laidiniai telefonai
Mokslininkai sužinojo, kada moterys labiausiai linkusios duoti savo telefono numerį gatvėje jas užkalbinusiems simpatiškiems vyrams.

Jei vaikino bandymas užkalbinti atsitiktinai sutiktą patrauklią merginą nedavė norimų rezultatų, veikiausiai jis bus pasirinkęs netinkamą laiką. Psichologų atlikti eksperimentai atskleidė, kad moterys nesąmoningai linkusios duoti savo telefono numerį nepažįstamiems vyrams tada, kai yra didžiausia tikimybė pastoti, skelbia „New Scientist“.

Pietų Bretanės universiteto (Prancūzija) mokslininkai savo tyrimams pasitelkė būrelį patrauklios išvaizdos vaikinų, kurie turėjo kalbinti gatvėje sutiktas moteris. Psichologai siekė eksperimentiškai patikrinti, ar vaisingumas daro įtaką moterų polinkiui priimti vyrų pasiūlymus.

Iki šiol atlikti tyrimai liudija, kad vaisingomis dienomis moterys labiau reaguoja į vyrų balsus, veidus bei kvapus, tačiau kol kas niekas nebandė patikrinti natūralių tokio efekto pasekmių, sakė tyrimui vadovavęs Pietų Bretanės universiteto profesorius Nicolas Guéguenas. „Vykdant tokius tyrimus nebuvo nagrinėjami moterų elgesio pokyčiai. Tai pirmoji studija, kuria bandoma išsiaiškinti menstruacinio ciklo įtaką reaguojant į vyrų meilikavimą realiame socialiniame kontekste, o ne laboratorijoje“, – pabrėžė jis.

Prancūzų psichologai eksperimentui parinko 5 išvaizdžius dvidešimtmečius, kurie savo ruožtu 28 moterų buvo pripažinti patraukliausiais ir atrinkti iš kur kas didesnio pretendentų būrio. Šie vaikinai turėjo gatvėse kalbinti sutiktas moteris ir kviesti jas į pasimatymą.

Eksperimento dalyviai saulėtomis dienomis įvairiose miesto gatvėse prisiartindavo prie pirmosios jų pusėn ateinančios moters ir išberdavo tą pačią frazę: „Labas! Mano vardas Antoine‘as. Norėjau tik pasakyti, kad jūs esate nepaprastai graži. Privalau būti darbe, tad tiesiog noriu paklausti, gal duotumėte man savo telefono numerį. Paskambinčiau jums vėliau, ir galėtume kur nors kartu pasėdėti.“

Jei moteris sutikdavo, „Antoine‘as“ ištardavo „Greit pasimatysime“ ir pasišalindavo. O jei išgirsdavo neigiamą atsakymą, išberdavo standartinę frazę: „Kaip gaila. Šiandien man nesėkminga diena. Geros popietės!“

Mažiau nei po minutės prie užkalbintos moters prieidavo viena iš tyrime dalyvaujančių psichologių, prisistatydavo, paaiškindavo, kad vykdomas eksperimentas, ir paprašydavo anonimiškai atsakyti į kelis anketos klausimus. Moterų buvo prašoma nurodyti savo amžių, pranešti, ar vartoja kontraceptinius vaistus, ar yra nėščia, kiek dienų praėjo nuo paskutinių jos mėnesinių.

Išnagrinėję 455 moterų pateiktus atsakymus (tik 51 iš visų kalbintų atsisakė pateikti informaciją), psichologai pastebėjo keletą dėsningumų.

Iš visų atsakymus apie save pateikusių moterų telefono numerį nepažįstamam vyrui davė 8,6 proc. Tyrėjų manymu tai labai kuklūs rezultatai, turint galvoje tai, kad vyrai buvo laikomi labai simpatiškais.

Kontraceptinių tablečių nevartojančios moterys pasiūlymą priimdavo dvigubai rečiau, nei jas vartojančios (atitinkamai 5,8 ir 12 proc.). Pasak psichologų, tai gali patvirtinti prielaidą, kad kontraceptikus vartojančios moterys yra labiau linkusios įsileisti vyrus į savo gyvenimą, nei tos, kurios nesisaugo.

Dar įdomesni rezultatai paaiškėjo po to, kai profesorius N. Guéguenas išanalizavo su moterų vaisingumu susijusius duomenis. Tarp nepažįstamų vyrų pasiūlymą priėmusių kontraceptinių vaistų nevartojančių moterų 21,7 proc. buvo vaisingos dienos. Tuo tarpu tarp tų, kurių ciklo periodas buvo nevaisingas, taip pasielgė tik 7,8 proc. Tyrėjai pabrėžė, kad tai labai didelis statistinis skirtumas, kuris neegzistuoja kontraceptines tabletes vartojusių moterų grupėje.

Nors psichologai labai atsargiai interpretuoja šio tyrimo rezultatus, tačiau jie iš visko sprendžiant eksperimentiškai patvirtina kitų tyrėjų prielaidas, kad moterys labiau linkusios priimti vyrų pasiūlymus tuo metu, kai galimybė pastoti būna didžiausia.

Mokslininkų manymu tai gali būti susiję su moterų lytinių hormonų estradiolio ir progesterono poveikiu: jų lygis nuolat kinta mėnesinių ciklo metu. Progesterono yra daugumoje kontraceptinių tablečių. Tačiau profesorius N. Guéguenas perspėja, kad moterų santykių būklė gali sukomplikuoti tokių prielaidų aiškinimąsi, nes tikimybė, kad vienišos moterys vartoja kontraceptines tabletes, yra mažesnė.

Kad galėtų tvirčiau paremti naujausio eksperimento išvadas, jis pradėjo naują tyrimą, kuriuo vėl bus bandoma įvertinti šį efektą – tačiau kitomis sąlygomis. Psichologų parinkti dvidešimtmečiai vaikinai naktiniuose klubuose kvies nepažįstamas savo bendraamžes lėtam šokiui ir bandys iš jų išgauti bent telefono numerį, skelbia „New Scientist“.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Superkompiuteriai daro atradimus, kurių negali mokslininkai

Praeitų metų gegužę superkompiuteris iš San Jose, Kalifornijoje, per porą valandų perskaitė 100 000 tyrimų. skaityti »

Prisėskite. Patogiai, bet kur ir bet kada

Šiais visuotinio sėdėjimo laikais profesijų, kurių atstovai ant visą darbo dieną praleidžia ant kojų, aktualumas ir poreikis nė kiek ne menkesnis nei prieš dešimtmetį ar kitą. skaityti »

Planšetinis ar nešiojamasis kompiuteris? Ką ir kodėl verta rinktis?

Planšetiniai kompiuteriai tapo itin populiarūs, kadangi jie yra paprasti naudoti, labai lengvi, jų baterijos tarnauja ilgai ir be to, planšetes galima naudoti įvairiems darbams. Bet dažnam žmogui iškyla klausimas – ar tikrai planšetė pilnai gali pakeisti nešiojamąjį kompiuterį? skaityti »

Sukurtas drugys gelbės nukentėjusius

Drugiai-kiborgai greitai gali padėti atlikti sudėtingiausias gelbėjimo operacijas, skelbia mokslininkai, sugalvoję būdą, kaip kontroliuoti vabzdžių raumenis. skaityti »

Kupertino viešbučio „Aloft“ gyventojus aptarnaus robotai

Robotai – darbdavių džiaugsmas ir darbuotojų nelaimė. Kaip žinome, robotika, dirbtinis intelektas ir kitos dar prieš dešimtmetį egzotiškai atrodžiusios temos šiuo metu yra labai aktyviai nagrinėjamos įvairių sričių inžinierių. skaityti »

Įkrauk telefoną šaukdamas! Prietaisas garso bangas paverčia energija

Ar pažįstamas jausmas, kai prireikus kažkur svarbiai paskambinti, miršta jūsų telefono baterija? Nesijaudinkite, kol iš nusivylimo šaukiate ant savo mobiliojo, šis riksmas jums gali labai pasitarnauti. skaityti »

Pristatyta pirmoji pasaulyje prisilietimus fiksuojanti krepšinio aikštelė

Įmonių grupė „Nike“ pristatė pirmąją pasaulyje lietimams jautrią LED krepšinio aikštelę. skaityti »

Magnetai įsijungia į kompiuterių tranzistorių pamainos lenktynes

Sluoksniai nanomagnetų galėtų sumažinti ateities kompiuterių rajumą. skaityti »

Čilės studentai išrado nepavagiamą dviratį

Čilės studentai išrado dviratį, kurį pavogti bus labai keblu, o jei vis dėlto jį ir pavyks nugvelbti, naudos iš tokio dviračio nebus skaityti »

KTU savaitgalį virto tiesioginės transliacijos iš Mėnulio studija

KTU dėstytojai Kęstutis Valinčius ir Mindaugas Jančiukas 2014 rugpjūčio 9-10 naktimis universiteto sieną pavertė tiesioginės transliacijos iš Mėnulio ekranu. skaityti »