„Orange County Choppers“ sukonstravo savo pirmąjį elektra varomą motociklą

Publikuota: 2009 m. rugpjūčio 14 d. penktadienis

Baikeris važiuoja „Harley Davidson“ motociklu
JAV firma „Orange County Choppers“ (OCC) pasaulyje žinoma tuo, kad gamina originalius motociklus pagal vienetinius užsakymus, bei savuoju realybės šou „American Chopper“. Kompanija praėjusį trečiadienį pristatė „Smart Chopper“, kurį jie patys įvardija kaip „pirmąjį amerikietišką vienetinį elektra varomą motociklą“. Tiesa, skirtingai nei ankstesni jų gaminiai, šis visiškai neskleidžia triukšmo.

Motociklas gamintas bendradarbiaujant su globaliu elektronikos ir elektrotechnikos įrangos gamintoju kompanija „Siemens“. Autorių teigimu, motociklas vienu įkrovimu gali nuvažiuoti 100 km atstumą, o maksimalus greitis siekia 160 km/h. Korpuse integruotą įkrovimo įrenginį galima prijungti prie bet kokios amerikietiškojo standarto 110 V įtampos rozetės, o pilna įkrova trunka penkias valandas. „Siemens“ atstovų teigimu, motociklą prijungus prie aukštesnės įtampos rozetės (pavyzdžiui, 220 V ir didesnės), transporto priemonės akumuliatorius pasikrautų per valandą. Vieno greičio pavara galią ratams perduoda iš 27 AG galios elektrinio motoro.

Naujasis „Smart Chopper“ prisijungia prie augančių elektrinių motociklų gretų, įskaitant „Brammo Enertia“, „Zero X“, „Mission One“ ir kitas tokio tipo transporto priemones. „Siemens“ padalinio „Energy Service Division“ finansų vadovas Stivas Koneris (Steve Conner) projektą įvardija kaip būdą pademonstruoti kompanijos inovatyvumą ir teigiamą požiūrį į draugiškas aplinkai technologijas, kurias galima sėkmingai derinti su visais dabartiniais technikos pasiekimais. „Mes jau turime tai, ko reikia tam paversti realybe. Tai jau ne „Žvaigždžių karai“, teigė S. Koneris portalo „Wired“ žurnalistams.

Apie 159 kg sveriantis motociklas yra ilgas ir žemas. Kai kurie kritikuoja, jog jam trūksta išskirtinio OCC braižo, tačiau masyvi 300mm pločio galinė padanga, 305 cm ratų bazė ir 45 laipsniais pakreipta galinė ašis palieka įspūdį daugeliui. Visiems motociklo šviesos įtaisams panaudoti „Siemens“ antrinės kompanijos „OSRAM Sylvania“ gaminami šviesos diodai (LED). „Siemens“ taip pat suteikė savo gamintą elektrinį motorą, įkrovos sistemą, galios valdymo sistemą ir kai kuriuos komponentus, pagamintus iš organinio stiklo. Kitais metais „Smart Chopper“ turėtų dalyvauti šalyje vyksiančiame ture, kurio metu bus skatinamas atsinaujinančių ir žaliųjų technologijų naudojimas. Motociklą parduoti aukcione žadama 2010 metais, o visos gautos lėšos bus paaukotos labdarai.

 

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Vienarankis robotas varžėsi samurajų kardų rungtynėse

Kompanija „Yaskawa Bushido Project“ sujungė jėgas su jaijutsu kardų kovos meistru Isao Machii. skaityti »

Maisto nuotraukos padės skaičiuoti kalorijas

„Google“ kuria priemonę „Im2Calories“, kuri iš maisto nuotraukos padėtų įvertinti maisto kaloringumą. skaityti »

Festivalyje „džiazuos“ Lietuvoje sukurtas elektrinis autobusas

Birželio 5 d. startuojantis 21-asis Klaipėdos pilies džiazo festivalis pristato ne tik garsiausias džiazo muzikos žvaigždes, bet ir šalies technologijų pasaulio naujienas. skaityti »

Sukurta išskirtinė vėjo jėgainė: gamina elektrą, nors neturi sparnų

Ispanijos bendrovė „Vortex“ sukūrė unikalią vėjo jėgainę „Vortex Bladeless“, kuri gamina elektrą net ir neturėdama sparnų. skaityti »

Kinijoje į gatves išriedėjo pirmieji pasaulyje „beūsiai“ troleibusai

Kinijoje buvo pristatyti pirmieji pasaulyje neįtikėtinai efektyviai energiją kaupiantys troleibusai. Pagrindinė šių transporto priemonių technologija yra superkondensatoriai, patalpinti į 18 ir 12 metrų ilgio greituosius (BRT – angl. „bus rapid transit“) autobusus. skaityti »

Mikrolustas po oda atliks kraujo tyrimus

Šveicarijos mokslininkai sukūrė diagnostinį lustą, implantuojamą po oda, kuris stebės kraujo rodiklius ir perduos informaciją per „Bluetooth“. skaityti »

Mokslininkai išspręs spaudžiančių batų bėdą

Valensijos biomechanikos instituto mokslininkai sukūrė technologiją, kuri pritaiko avalynę prie pėdų. skaityti »

Didžiausia planetoje interaktyvi fotografija – 365 gigapikseliai

Didesnės fotografijos Žemėje dar nėra buvę. Tarptautinė fotografų grupė, vadovaujama italo Filippo Blenigni, publikavo gigantišką aukščiausios viršukalnės Europoje ir 11-os aukščiausios viršukalnės pasaulyje panoraminę fotografiją. skaityti »

Pirmasis lietuviškas interaktyvus reklamos stendas skaičiuos ir analizuos naudotojus

Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai ir studentai sukūrė pirmąjį lietuvišką interaktyvų reklamos stendo prototipą, kuris ne tik transliuoja reklamą, bet ir fiksuoja reklamą stebėjusiųjų vartotojų statistinius duomenis. skaityti »

„Microsoft“ pasiūlė mokykloms atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių

Viena iš kompanijos „Microsoft“ direktorių, atsakinga už švietimą, Lia De Cicco-Remu pateikė mokykloms pasiūlymą atsisakyti rašiklių ir sąsiuvinių. skaityti »