Oro balionas kyla į Everesto aukštį, siekdamas Lietuvos rekordo

Publikuota: 2006 m. lapkričio 27 d. pirmadienis

Everesto kalnas
Naujo Lietuvos aukščio rekordo siekiantys Everesto nugalėtojas alpinistas Vladas Vitkauskas bei pilotas Vytautas Samarinas didžiausiu Lietuvoje karšto oro balionu kyla 8 848 metrų aukštį.
Būtent tokio aukščio yra aukščiausia pasaulio viršukalnė – Himalajuose stūksantis Everestas (Džomolungma).

Oro balionas pirmadienio rytą pakilo iš Šiaulių, Saulės laikrodžio aikštės. Pagal vėjo kryptį, jis turėtų skristi Vilniaus link.

Planuojama jog skrydis truks apie 3 valandas. Skrydžio metu oro balionas gali pasiekti 100 km/h greitį.

V.Vitkauskas bei V.Samarinas rekordiniam skrydžiui pakilti ketino dar lapkričio viduryje, tačiau niekaip nesulaukė skrydžiui palankių oro sąlygų.

Geriausiai tokiam skrydžiui tinka giedra diena, nestiprus vėjas, kai nėra ištisinio debesuotumo ir iš tokio aukščio dar įmanoma matyti žemę.

Didžiausi sunkumai, su kuriais susiduriama 8 kilometrų aukštyje – mažas slėgis bei didelis šaltis (tokiame aukštyje temperatūra gali nukristi iki 50 laipsnių šalčio). Todėl skrydžio metu V.Samarinas bei V.Vitkauskas dėvės nedegius kostiumus, slidininko kostiumus, jų veidus dengs kaukės. Dėl oro išretėjimo pilotai taip pat naudosis deguonies kaukėmis.

Ligšiolinis Lietuvos aukščio rekordas – 7212 metrų. Jį šių metų rugsėjo mėnesį karšto oro balionu pasiekė Oreivystes centro pilotai Aurimas Vengrys ir Vytautas Sviderskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »