Oro balionas kyla į Everesto aukštį, siekdamas Lietuvos rekordo

Publikuota: 2006 m. lapkričio 27 d. pirmadienis

Everesto kalnas
Naujo Lietuvos aukščio rekordo siekiantys Everesto nugalėtojas alpinistas Vladas Vitkauskas bei pilotas Vytautas Samarinas didžiausiu Lietuvoje karšto oro balionu kyla 8 848 metrų aukštį.
Būtent tokio aukščio yra aukščiausia pasaulio viršukalnė – Himalajuose stūksantis Everestas (Džomolungma).

Oro balionas pirmadienio rytą pakilo iš Šiaulių, Saulės laikrodžio aikštės. Pagal vėjo kryptį, jis turėtų skristi Vilniaus link.

Planuojama jog skrydis truks apie 3 valandas. Skrydžio metu oro balionas gali pasiekti 100 km/h greitį.

V.Vitkauskas bei V.Samarinas rekordiniam skrydžiui pakilti ketino dar lapkričio viduryje, tačiau niekaip nesulaukė skrydžiui palankių oro sąlygų.

Geriausiai tokiam skrydžiui tinka giedra diena, nestiprus vėjas, kai nėra ištisinio debesuotumo ir iš tokio aukščio dar įmanoma matyti žemę.

Didžiausi sunkumai, su kuriais susiduriama 8 kilometrų aukštyje – mažas slėgis bei didelis šaltis (tokiame aukštyje temperatūra gali nukristi iki 50 laipsnių šalčio). Todėl skrydžio metu V.Samarinas bei V.Vitkauskas dėvės nedegius kostiumus, slidininko kostiumus, jų veidus dengs kaukės. Dėl oro išretėjimo pilotai taip pat naudosis deguonies kaukėmis.

Ligšiolinis Lietuvos aukščio rekordas – 7212 metrų. Jį šių metų rugsėjo mėnesį karšto oro balionu pasiekė Oreivystes centro pilotai Aurimas Vengrys ir Vytautas Sviderskis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

 

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »