Oro balionas sėkmingai pakilo į Everesto aukštį ir pasiekė Lietuvos rekordą

Publikuota: 2006 m. lapkričio 28 d. antradienis

 

Kanadoje baltosios žąsys skrenda pro oro balionus
Everesto nugalėtojas alpinistas Vladas Vitkauskas bei pilotas Vytautas Samarinas didžiausiu Lietuvoje karšto oro balionu sėkmingai pakilo į didesnį nei 8 848 metrų aukštį ir pasiekė naują Lietuvos aukščio rekordą.

8 848 metrus siekia aukščiausia pasaulio viršukalnė – Himalajuose stūksantis Everestas (Džomolungma).

Oro balionas pirmadienio rytą pakilo iš Šiaulių, Saulės laikrodžio aikštės. Kiek daugiau nei po dviejų valandų balionas, nuskridęs 160 kilometrų, sėkmingai nusileido netoli Utenos. Rekordinį 8 848 metrų aukštį balionas pasiekė virš Panevėžio.

Tikslus aukštis, į kurį oro balionu pavyko pakilti V.Samarinui bei V.Vitkauskui, paaiškės nuskaičius aukštį patavusių prietaisų duomenis.

Piloto Vytauto Samarino teigimu, skrydis pavyko puikiai. Netikėtumų išvengti nepavyko, tačiau jie didesnės grėsmės nei pilotų gyvybei, nei skrydžio sėkmei nesukėlė.

„Buvo neįprastai didelis greitis. Skrydžio metu balionas pasiekė didesnį nei 150 km/h greitį, todėl gali būti, kad fiksuosime ir greičio rekordą. O taip pat viršutiniame taške buvo labai šilta -45 laipsniai šalčio. Paprastai temperatūra tokiama aukštyje siekia 60 laipsnių šalčio“, – BNS sakė V.Samarinas.

V.Samarino teigimu, didesnių techninių problemų taip pat pavyko išvengti.

„Dėl deguonies trūkumo silpnai veikė degikliai, gal tik 10 proc. pajėgumu. Bet mes to ir tikėjomės. Tačiau jokie kiti prietaisai neužšąlo, racijos veikė ir mes turėjome pastovų ryšį su žeme“, – sakė V.Samarinas.

Anot piloto, sunkiausi buvo paskutiniai kilometrai, kuomet balionas pakilo į didesnį nei 7 kilometrų aukštį.

„Tai buvo didelis krūvis orgnizmui. Ir dabar jaučiu, kad darėm kažką labai sunkaus. Fizinis nuovargis, bloga savijauta yra normalu, nes tai staigaus slėgio pokyčio pasekmė“, – sakė V.Samarinas.

V.Vitkauskas bei V.Samarinas rekordiniam skrydžiui pakilti ketino dar lapkričio viduryje, tačiau niekaip nesulaukė skrydžiui palankių oro sąlygų.

Geriausiai tokiam skrydžiui tinka giedra diena, nestiprus vėjas, kai nėra ištisinio debesuotumo ir iš tokio aukščio dar įmanoma matyti žemę.

Didžiausi sunkumai, su kuriais susiduriama 8 kilometrų aukštyje – mažas slėgis bei didelis šaltis. Todėl skrydžio metu V.Samarinas bei V.Vitkauskas dėvėjo slidininkų kostiumus. Dėl oro išretėjimo pilotai naudojosi deguonies kaukėmis.

Ankstesnis Lietuvos aukščio rekordas – 7212 metrų. Jį šių metų rugsėjo mėnesį karšto oro balionu pasiekė Oreivystes centro pilotai Aurimas Vengrys ir Vytautas Sviderskis.

 

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse, interneto tinklalapiuose, platinti mobiliaisiais visuomenės informavimo kanalais be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Šaltinis: BNS
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »