Pasiektas popierinio lėktuvėlio skrydžio trukmės rekordas

Publikuota: 2010 m. sausio 4 d. pirmadienis

Lėktuvas
Inžinierius iš japonijos Takuo Toda pasiekė popierinio lėktuvėlio skrydžio trukmės rekordą. Jo rankomis lankstyta popierinė konstrukcija ore išbuvo 26,1 sekundės.

Naudodamas specialiai „ilgiems skrydžiams“ sukurtą lėktuvėlį Takuo Toda tik nedaug nusileido savo paties geriausiam rezultatui, įrašytam į Gineso rekordų knygą – 27,9 sekundės. Šis rekodras pasiektas Hirosimoje, tačiau lėktuvo konstrukcijai pagaminti buvo panaudota papildoma polietileno plėvelė. Rekordinis skrydis skrydis praėjusią savaitę buvo atliktas „Japan Airlines“ angare netoli Tokijo Haneda oro uosto, ir tai yra ilgiausias nemodifikuoto (t.y. vien tik rankomis lankstyto ir vien tik iš popieriaus pagaminto) popierinio lėktuvėlio skrydis. „Aš jaučiau didelę įtampą“, vėliau T. Toda pasakojo „Associated Press“ žurnalistams. „Įvertinti tenka visas smulkmenas – oro drėgnumą, temperatūrą ir susirinkusios žiūrovų minios poveikį“.

Rekordas jo autoriui mielas tuo, jog yra pasiektas išlaikant visas origami – Japonijoje gimusio lankstymo iš popieriaus meno – tradicijas. Takuo 10 cm dydžio lėktuvėlį išlankstė iš vieno popieriaus lapo ir nenaudojo nei žirklių, nei klijų. T. Toda, kuris taip pat yra Japonijos origami lėktuvų asociacijos prezidentas, atskleidžia, jog sėkmingo paleidimo paslaptis slypi tame, kad būtina išvengti plokščios trajektorijos ir lėktuvėlį išmesti kaip galima aukščiau į orą. Taip jam suteikiamas didžiausias laiko tarpas sklendimui ligi žemės. „Tai tikras sportas – metimo technika yra labai sudėtinga“, sako rekordininkas.

T. Toda jau kurį laiką yra pripažintas kaip geriausias pasaulyje popierinių lėktuvėlių lankstytojas. Ši aistra jį skatina siekti naujų ir naujų rekordų. Praėjusiais metais jis kartu su kolega entuziastu Tokijo universiteto aeronautikos inžinieriumi ir profesoriumi Shinji Suzuki paskelbė planą, pagal kurį Tarptautinėje Kosminėje Stotyje (TKS) 400km aukštyje virš Žemės skriejantis japonų astronautas turėtų pabandyti paleisti apie 100 jų sukurtų popierinių lėktuvėlių ir išbandyti, ar kuriems nors iš jų pavyks pasiekti planetos paviršių. 30cm ilgio lėktuvai, pagaminti iš karščiui atsparaus siliciu apdoroto popieriaus bandymų metu atlaikė 250 laipsnių pagal Celsijaus skalę temperatūrą ir septynis kartus už garso greitį greitesnius ('Mach 7') vėjo gūsius. Tačiau galutinis eksperimentas buvo atidėtas, kadangi sumanytojai suprato, jog savaitę truksiančio lėktuvėlių skrydžio iki Žemės nebus kaip sekti, netgi tuo atveju, jei kurie nors iš jų išgyvens patį nusileidimą.

T. Toda finansavimą savo projektui gavo iš Japonijos aeronautikos agentūros JAXA ir tikrai nėra nusiteikęs pasiduoti. Šiuo metu jis tikisi naujiems bandymams reikalingos papildomos paramos sulaukti iš Kinijos arba Rusijos. O tuo tarpu inžinierius siekia sukurti tokį lėktuvėlį, kuris ore sugebėtų išbūti mažiausiai pusę minutės. „Aš pasieksiu 30 sekundžių ribą, tai tik laiko klausimas“, sako T. Toda.

Šaltinis: Technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Medžiaga, kuri sukels perversmą sporto prekių ir medicinos pramonėse

Bingamtono Universiteto Niujorke mokslininkai sukūrė šią keistą tamprią medžiagą, kuri iš tikrųjų yra baterija. skaityti »

Vyras savadarbe raketa bandys įrodyti, kad Žemė plokščia

Mike'as Hughesas pasirengęs paleisti savo iš metalo laužo sukurtą raketą Mojave dykumoje ir įrodyti, kad Žemė yra plokščia. skaityti »

Ar galima sapnuoti nemiegant?

Mokslininkai iš Londono teigia atradę būdą kaip sutrikdyti žmogaus protą ir pakeisti jo supratimą apie tai, kas tikra. skaityti »

Biurų pastatai su treniruokliais ir masažuotojais – kaip milžiniškos kompanijos atrakina darbuotojų kūrybiškumą?

Įsivaizduokite įmonę, kuri iš visų savo darbuotojų ne prašo, bet reikalauja į užduotis žvelgti netradiciškai. skaityti »

„Panasonic“ pristatė permatomą televizorių

Neseniai Berlyne vykusioje parodoje „IFA 2017“ televizorių gamintoja „Panasonic“ pristatė televizorių su visiškai permatomu ekranu. skaityti »

Programuotojų diena

Rugsėjo 13 dieną minima Programuotojų diena. Kodėl būtent šiandien? skaityti »

Mokslininkai mano atradę būdą, kaip visam laikui atsikratyti žalingų įpročių

Mokslininkai atranda naujų būdų, kaip tiesiogiai veikiant smegenis atsikratyti žalingų įpročių ir iki minimumo sumažinti atkritimo tikimybę. skaityti »

Kad kelionė neprailgtų: intelektiniai žaidimai, kuriuos privalote turėti išmaniajame

Pažinimo džiaugsmas mus praturtina kaip niekas kitas, tačiau keliaudami mes dažnai daugybę laiko praleidžiame automobilyje ar lėktuve, valandų valandas pro langą veltui stebėdami plaukiančius debesis. skaityti »

Ką veikia biomechanikai?

Biomechanikai – tai inžinieriai, kurie mokosi iš gamtos... skaityti »

Lietuvos studentas sukūrė sportinį elektrinį triratį

Europoje dar nauja sporto šaka susidomėjęs studentas Rolandas Dockevičius iš Klaipėdos sukūrė elektrinį triratį drifterį. skaityti »