Patarimai keliaujantiems: kvailiausi šalių įstatymai

Publikuota: 2008 m. birželio 4 d. trečiadienis

Prancūzijoje kiaules draudžiama vadinti Napoleono vardu
Napoleonas Bonapartas
Autorė: Ona Mackonytė

Artėjant vasarai ne vienas susimąsto apie galimybę pakeisti aplinką ir kur nors nuvykti. Tačiau kad kelionė būtų gera, o nesėkmės bei nesusipratimai aplenktų, derėtų iš anksto pasidomėti šalies, į kurią vykstama, tradicijomis. Deja, apie tai, kokie pavojai bei nesusipratimai gali laukti keliautojų vienoje ar kitoje valstybėje, turizmo firmos neįspėja.

Keliones organizuojantis portalas Divinecaroline.com siūlo susipažinti su kvailiausiomis tradicijomis ir draudimais, kurie yra paplitęs vienoje ar kitoje šalyje.

Australija

Šios valstybės įstatymai draudžia nepilnamečiams įsigyti cigarečių, alkoholio ir prezervatyvų. Tačiau jei paauglys kokiais nors būdais sugeba tai gauti – naudoti minėtus dalykus pagal paskirtį nėra draudžiama.

Kitas keistas draudimas yra tas, jog Australijos gatvėmis negalima vaikščioti vilkint juodos spalvos rūbais ir avėti veltiniais. Už tai galite būti suimti. Pasirodo, jog veltiniai ir juodi drabužiai yra vagių skiriamieji ženklai. Suėmimas gresia ir už tai, jei pasirodysite viešai vilkėdami herojaus „Betmeno“ kostiumu.

Didžioji Britanija

Griežtai draudžiama numirti šalies parlamento pastate arba šalimais. Tik įdomu, kaip ten numiręs asmuo būtų baudžiamas?

Jei vaikščiodami pajūriu netyčia rastumėte išmestą į krantą banginį, jo galvą privalote atiduoti karaliui, o uodegą – karalienei.

Singapūras

Šiukšlių mėtymas šioje šalyje laikomas labai rimtu pažeidimu. Už ne vietoje numestą popierėlį galite gauti kelių tūkstančių dolerių baudą, kelias dienas viešųjų darbų, kelias valandas psichologo konsultacijos ar tiesiog sėdėjimą už grotų. Be to, pažeidėjo nuotraukos yra rodomos per vakaro žinias.

Taip pat nusikaltimu yra laikomas Biblijos nešiojimasis su savimi ir kalbėjimas apie Jėzų.

Jungtinės Valstijos

Impotencija yra laikoma pakankama priežastimi skyryboms net 24 valstijose.

Senuose įstatymuose yra parašyta, jog Ilinojaus valstijoje draudžiama kalbėti anglų kalba su britišku akcentu. Žmonės bendrauti turi tik švaria amerikietiška anglų kalba.

Ohajo valstijoje moterims vis dar draudžiama nusirengti prieš vyrą.

Indianoje draudžiama kalbėti arba žavėtis herojumi Robinu Hudu. Kadangi jis plėšė turtingus ir dalino pinigus vargšams yra laikomas komunistu.

Tailandas

Ant šaligatvio išspjauta kramtomoji guma patuština turisto kišenę 600 JAV dolerių.

Draudžiama išeiti iš namų be apatinių.

Kai kino teatre prieš seansą groja karališkasis himnas, visi privalo atsistoti.

Prancūzija

Kiaulės šioje šalyje negali būti vadinamos vardu „Napoleonas“.

Nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro ne mažiau kaip 70 procentų per radiją transliuojamos muzikos turi būti parašyta prancūzų kompozitorių.

Prekyboje yra draudžiamos lėlės, kurių veidas nėra panašus į žmogaus.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Triukšmo žemėlapis padės susirasti tylesnį būstą

Kalifornijos technologijos instituto darbuotojas Brendan Farell sukūrė triukšmo žemėlapį, kuriame žmonės gali pasitikrinti triukšmo lygį aplink dominantį būstą, prieš jį įsigydami. skaityti »

„Huawei“ paaiškino, kaip mus veikia telefono ekrano spalvinė temperatūra

Kasdien naudojantis išmaniaisiais įrenginiais, nesunku pastebėti, kad telefonų ir kitų įrenginių ekrano spalvos kartais skiriasi. Tačiau ar susimąstėte, nuo ko tai priklauso ir kaip šios spalvos mus veikia? skaityti »

Telefonus įkraus augalai

Barselonoje įsikūrusi pradedančioji įmonė „Arkyne Technologies“ atrado natūralų būdą įkrauti mobiliuosius telefonus. skaityti »

Kraujo tyrimams Lietuvoje pasitelkiami robotai

Kaune pradėjo veikti vienintelė Baltijos šalyse visiškai robotizuota medicininių tyrimų laboratorija. Pirmasis kraujo tyrimus atliekantis robotas Lietuvoje buvo pastatytas 2014 metais, o dabar sumontuota robotų ir automatinių analizatorių linija. skaityti »

Londone planuojama pastatyti medinį dangoraižį

Londono rajone Barbikane numatoma pastatyti 300 metrų aukščio medinį dangoraižį, pavadintą „Oakwood Tower“. skaityti »

„Samsung“ užpatentavo papildytosios realybės lęšius

Kontaktiniuose lęšiuose bus įtaisyta miniatiūrinė vaizdo kamera ir projektorius, taip pat davikliai, leidžiantys valdyti lęšius judinant vokus ir mirksint. skaityti »

Kodėl žmogui geriau gyventi išmaniuosiuose namuose?

Kaip į mūsų visų kasdienybę įsiveržė išmanieji telefonai, taip, turbūt neilgai trukus, miestus ir gyvenvietes užvaldys ir išmanieji namai. skaityti »

Marškinėliai, parodantys žmogaus vidų

„Virtuali-Tee“ – papildytosios realybės marškinėliai, atvaizduojantys žmogaus vidaus organus. skaityti »

Išmanioji šakutė imituos druskos skonį

Tokijo universitete, „Rekimoto“ laboratorijoje, buvo sukurta išmanioji šakutė, imituojanti druskos skonį burnoje. Kad apgautų žmogaus receptorius, naudojama silpna elektros srovė. skaityti »

Ateityje duris atrakinsime ranka?

Mikroschemų gamintoja „Digiwell“ sukūrė į ranką implantuojamą NFC lustą. Operacija užtrunka vos kelias minutes ir primena paprastą injekciją. skaityti »