Patarimai keliaujantiems: kvailiausi šalių įstatymai

Publikuota: 2008 m. birželio 4 d. trečiadienis

Prancūzijoje kiaules draudžiama vadinti Napoleono vardu
Napoleonas Bonapartas
Autorė: Ona Mackonytė

Artėjant vasarai ne vienas susimąsto apie galimybę pakeisti aplinką ir kur nors nuvykti. Tačiau kad kelionė būtų gera, o nesėkmės bei nesusipratimai aplenktų, derėtų iš anksto pasidomėti šalies, į kurią vykstama, tradicijomis. Deja, apie tai, kokie pavojai bei nesusipratimai gali laukti keliautojų vienoje ar kitoje valstybėje, turizmo firmos neįspėja.

Keliones organizuojantis portalas Divinecaroline.com siūlo susipažinti su kvailiausiomis tradicijomis ir draudimais, kurie yra paplitęs vienoje ar kitoje šalyje.

Australija

Šios valstybės įstatymai draudžia nepilnamečiams įsigyti cigarečių, alkoholio ir prezervatyvų. Tačiau jei paauglys kokiais nors būdais sugeba tai gauti – naudoti minėtus dalykus pagal paskirtį nėra draudžiama.

Kitas keistas draudimas yra tas, jog Australijos gatvėmis negalima vaikščioti vilkint juodos spalvos rūbais ir avėti veltiniais. Už tai galite būti suimti. Pasirodo, jog veltiniai ir juodi drabužiai yra vagių skiriamieji ženklai. Suėmimas gresia ir už tai, jei pasirodysite viešai vilkėdami herojaus „Betmeno“ kostiumu.

Didžioji Britanija

Griežtai draudžiama numirti šalies parlamento pastate arba šalimais. Tik įdomu, kaip ten numiręs asmuo būtų baudžiamas?

Jei vaikščiodami pajūriu netyčia rastumėte išmestą į krantą banginį, jo galvą privalote atiduoti karaliui, o uodegą – karalienei.

Singapūras

Šiukšlių mėtymas šioje šalyje laikomas labai rimtu pažeidimu. Už ne vietoje numestą popierėlį galite gauti kelių tūkstančių dolerių baudą, kelias dienas viešųjų darbų, kelias valandas psichologo konsultacijos ar tiesiog sėdėjimą už grotų. Be to, pažeidėjo nuotraukos yra rodomos per vakaro žinias.

Taip pat nusikaltimu yra laikomas Biblijos nešiojimasis su savimi ir kalbėjimas apie Jėzų.

Jungtinės Valstijos

Impotencija yra laikoma pakankama priežastimi skyryboms net 24 valstijose.

Senuose įstatymuose yra parašyta, jog Ilinojaus valstijoje draudžiama kalbėti anglų kalba su britišku akcentu. Žmonės bendrauti turi tik švaria amerikietiška anglų kalba.

Ohajo valstijoje moterims vis dar draudžiama nusirengti prieš vyrą.

Indianoje draudžiama kalbėti arba žavėtis herojumi Robinu Hudu. Kadangi jis plėšė turtingus ir dalino pinigus vargšams yra laikomas komunistu.

Tailandas

Ant šaligatvio išspjauta kramtomoji guma patuština turisto kišenę 600 JAV dolerių.

Draudžiama išeiti iš namų be apatinių.

Kai kino teatre prieš seansą groja karališkasis himnas, visi privalo atsistoti.

Prancūzija

Kiaulės šioje šalyje negali būti vadinamos vardu „Napoleonas“.

Nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro ne mažiau kaip 70 procentų per radiją transliuojamos muzikos turi būti parašyta prancūzų kompozitorių.

Prekyboje yra draudžiamos lėlės, kurių veidas nėra panašus į žmogaus.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

12 įdomių faktų apie Vilniaus turistus

Vilniuje turistų skaičius nuolat auga – Lietuvos sostinę, kaip dar nepažintą ir neatrastą pasaulio kampelį, renkasi vis daugiau turistų ne tik iš kaimyninių šalių, bet ir iš tolimojo užsienio. skaityti »

Kas telefone svarbiausia jaunimui?

Patarimais, į ką svarbiausia atkreipti dėmesį jaunam žmogui renkantis naują, tačiau ne patį brangiausią telefoną, dalinosi „Samsung“ rinkodaros koordinatorius Jonas Ožekauskas. skaityti »

Estijoje pristatoma brangiausia pasaulio moneta

Į Estijos sostinę atkeliavo brangiausia pasaulyje moneta – sidabrinis pinigas iš 1794 m. JAV išleistų dolerių partijos. skaityti »

Robotas humanoidas nesupyksta pargriautas

„Boston Dynamics“ pristatė naują roboto humanoido „Atlas“ versiją. Nukritęs robotas sugeba pats savarankiškai atsistoti. skaityti »

Suomijos vyriausybė išleido proginę euro monetą garsiausiam visų laikų šalies konditeriui pagerbti

150-ųjų Karlo Fazerio (Karl Fazer) – garsiausio Suomijos konditerio ir iki šių dienų gyvuojančios „Fazer“ įmonės įkūrėjo – gimimo metinių proga Suomijos vyriausybė išleido konditerio vardo kolekcines 10-ies ir 20-ies eurų nominalo monetas. skaityti »

KTU absolvento sukurtą prietaisą „DataLinker“ naudoja geriausi pasaulio buriuotojai

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventas Ričardas Novošinskas, vadovaujantis įmonei „SailRacer.net“, o laisvalaikiu buriuojantis, sukūrė prietaisą, padėsiantį buriavimo varžybose dalyvaujančioms jachtų įguloms lengviau apdoroti laivo duomenis. skaityti »

Automatinės kėdės – tvarkingam biurui

„Nissan“ įgyvendino reklaminę akciją, kurios metu pademonstravo, kaip automatiškai į savo vietas susistato kėdės. skaityti »

Kanadoje įrengti trimetriniai bankomatai krepšininkams

Toronte įrengti bankomatai krepšininkams, kurių ekraną net krepšininkas gali pasiekti tik pašokdamas į viršų. skaityti »

„Microsoft“ kuria virtualų ateities futbolą

„Microsoft“ tikisi išpopuliarinti papildytosios realybės akinius amerikietiškame futbole. skaityti »

„BPS Sberbank“ išleido romantiškas monetas

Baltarusijos bankas „BPS Sberbank“ artėjant šv. Valentino šventei išleido progines sidabrines monetas su kačiukais ir triušiukais. skaityti »