Patarimai keliaujantiems: kvailiausi šalių įstatymai

Publikuota: 2008 m. birželio 4 d. trečiadienis

Prancūzijoje kiaules draudžiama vadinti Napoleono vardu
Napoleonas Bonapartas
Autorė: Ona Mackonytė

Artėjant vasarai ne vienas susimąsto apie galimybę pakeisti aplinką ir kur nors nuvykti. Tačiau kad kelionė būtų gera, o nesėkmės bei nesusipratimai aplenktų, derėtų iš anksto pasidomėti šalies, į kurią vykstama, tradicijomis. Deja, apie tai, kokie pavojai bei nesusipratimai gali laukti keliautojų vienoje ar kitoje valstybėje, turizmo firmos neįspėja.

Keliones organizuojantis portalas Divinecaroline.com siūlo susipažinti su kvailiausiomis tradicijomis ir draudimais, kurie yra paplitęs vienoje ar kitoje šalyje.

Australija

Šios valstybės įstatymai draudžia nepilnamečiams įsigyti cigarečių, alkoholio ir prezervatyvų. Tačiau jei paauglys kokiais nors būdais sugeba tai gauti – naudoti minėtus dalykus pagal paskirtį nėra draudžiama.

Kitas keistas draudimas yra tas, jog Australijos gatvėmis negalima vaikščioti vilkint juodos spalvos rūbais ir avėti veltiniais. Už tai galite būti suimti. Pasirodo, jog veltiniai ir juodi drabužiai yra vagių skiriamieji ženklai. Suėmimas gresia ir už tai, jei pasirodysite viešai vilkėdami herojaus „Betmeno“ kostiumu.

Didžioji Britanija

Griežtai draudžiama numirti šalies parlamento pastate arba šalimais. Tik įdomu, kaip ten numiręs asmuo būtų baudžiamas?

Jei vaikščiodami pajūriu netyčia rastumėte išmestą į krantą banginį, jo galvą privalote atiduoti karaliui, o uodegą – karalienei.

Singapūras

Šiukšlių mėtymas šioje šalyje laikomas labai rimtu pažeidimu. Už ne vietoje numestą popierėlį galite gauti kelių tūkstančių dolerių baudą, kelias dienas viešųjų darbų, kelias valandas psichologo konsultacijos ar tiesiog sėdėjimą už grotų. Be to, pažeidėjo nuotraukos yra rodomos per vakaro žinias.

Taip pat nusikaltimu yra laikomas Biblijos nešiojimasis su savimi ir kalbėjimas apie Jėzų.

Jungtinės Valstijos

Impotencija yra laikoma pakankama priežastimi skyryboms net 24 valstijose.

Senuose įstatymuose yra parašyta, jog Ilinojaus valstijoje draudžiama kalbėti anglų kalba su britišku akcentu. Žmonės bendrauti turi tik švaria amerikietiška anglų kalba.

Ohajo valstijoje moterims vis dar draudžiama nusirengti prieš vyrą.

Indianoje draudžiama kalbėti arba žavėtis herojumi Robinu Hudu. Kadangi jis plėšė turtingus ir dalino pinigus vargšams yra laikomas komunistu.

Tailandas

Ant šaligatvio išspjauta kramtomoji guma patuština turisto kišenę 600 JAV dolerių.

Draudžiama išeiti iš namų be apatinių.

Kai kino teatre prieš seansą groja karališkasis himnas, visi privalo atsistoti.

Prancūzija

Kiaulės šioje šalyje negali būti vadinamos vardu „Napoleonas“.

Nuo 8 ryto iki 20 valandos vakaro ne mažiau kaip 70 procentų per radiją transliuojamos muzikos turi būti parašyta prancūzų kompozitorių.

Prekyboje yra draudžiamos lėlės, kurių veidas nėra panašus į žmogaus.

Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Šiuolaikiniai vaikai pinigus taupys skaitmeninėse taupyklėse

Kiekvienas vaikystėje esame turėjęs monetų taupyklę. Kaip vaikai taupys pinigus, jei kažkada pasaulyje nebebus grynųjų? skaityti »

Skeptiškiems tėveliams: 5 faktai apie vaizdo žaidimų naudą

Tyrimai atskleidė, kad saikingos pramogos su vaizdo žaidimais gali teikti naudą ne tik vaikams, bet ir jų tėveliams. skaityti »

NATO suvažiavimą saugos ereliai

Gegužės 25 d. Briuselyje vyks NATO renginys, kuriame dalyvaus ir JAV prezidentas Donaldas Trampas. Į susitikimą suvažiuos valdžios atstovai iš 29 šalių. skaityti »

Dubajaus gatvėse patruliuoja robotas–policininkas

Į darbą priimtas pirmasis robotas–policininkas. Jis prisijungė prie policininkų būrio Arabų Emyratuose, Dubajuje. skaityti »

Kodėl lietuviai mėgsta atsiskaityti tik gavę prekes?

Mokėjimas už prekes jų pristatymo metu – vienas populiariausių būdų atsiskaityti už internetinius pirkinius Lietuvoje. skaityti »

Kad palinkus prie išmaniųjų kupra neužaugtų...

JAV vykdytas tyrimas parodė, kad nuolatinis žiūrėjimas į išmanųjį telefoną žemyn prilygsta maždaug 27 kilogramų svoriui, pakabintam ant kaklo, o tai pastarajam nėra naudinga. skaityti »

Nauja mobilioji programėlė – unikalus emocinės pagalbos sau būdas

Kiekvienas programėlės naudotojas galės žymėti ir stebėti savo emocinę būklę, tikimasi, kad šis įrankis padės ugdyti emocinį raštingumą. skaityti »

Kvadratinės Latvijos kolekcinės monetos tiražas išgraibstytas akimirksniu

Gegužės pradžioje Latvijos centrinis bankas pradėjo prekiauti nauja kolekcine moneta, skirta Latgalos kongreso šimtmečiui. skaityti »

Išleista Eurovizijos konkursui skirta moneta

Nacionalinis Ukrainos bankas gegužės 11 d. pradės prekiauti kolekcine moneta, skirta „Eurovizijos 2017“ konkursui. skaityti »

Mokslas atskleidė, ko reikia norint sukurti genialų protą

Intelektas – nėra būtinas genijaus požymis, svarbus žmogaus kūrybiškumas ir atkaklumas. skaityti »