Penkerių metų berniukas moka 7 kalbas ir demonstruoja telepatinius sugebėjimus

Publikuota: 2015 m. lapkričio 9 d. pirmadienis

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriam būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. Vaizdo medžiagoje užfiksuota, kaip jis atspėja, kokius išgalvotus skaičius slapta nuo jos užrašo kitas asmuo. Maža to, vunderkindas jau mokosi septynių kalbų ir gliaudo sudėtingas matematines lygtis. Beje, periodinę Mendelejevo lentelę jis mintinai mokėjo sulaukęs vos 18 mėn.

Šiam Los Andželo gyventojui diagnozuotas autizmas. Tačiau berniukas stulbinamai tiksliai skaičiuoja mintinai, atspėja kortas ir slapta nuo jo rašomus išgalvotus skaičius. Šiuos sugebėjimus išvydusi Harvardo medicinos mokyklos neurologijos mokslų daktarė Diane Powell susidomėjo neeiliniais mažylio sugebėjimais.

D. Powell pradėjo tyrinėti Ramses, įgyvendindama drąsų mokslinių tyrimų projektą, skirtą telepatijai. Mokslininkė tiki, kad telepatija gali būti alternatyvus autizmu sergančių vaikų ir jų tėvų bendravimo būdas – „jie desperatiškai trokšta bendrauti vieni su kitais, bet negali“.

„Neabejoju, kad telepatija egzistuoja – kaip neabejoju daugybe mokslo įrodytų tiesų, – savo įsitikinimų neslepia mokslininkė. – Aš niekada ir dėl nieko neduodu šimtaprocentinės garantijos, tačiau aš pati mačiau šio fenomeno įrodymus. Nors puikiai suvokiu, kad absoliuti dauguma kitų mokslininkų telepatija netiki“.

„Tačiau esu privačiai bendravusi su labai daug žmonių, kurie viešai nepripažintų tikį telepatija, nors savo akimis matė ar patyrė šio fenomeno pasireiškimą, – tęsia mokslų daktarė. – Beveik visi jie bijo būti išjuokti už tokius pareiškimus ir įsitikinimus – ar net bijo prarasti darbą. Ir iš tikrųjų – daryti tokius pareiškimus labai rizikinga. Tačiau aš tai puikiai žinojau dar prieš apsispręsdama imtis šios srities.“

Ramsesas savo telepatinius sugebėjimus daktarei D. Powell pademonstravo per tris jau įvykusius susitikimus. Mokslininkė naudojo atsitiktinių skaičių generavimo mašiną – ji parinkdavo berniuko mamai, 32-ejų menininkei Nyx Sanguino skaitmenis, kuriuos ji užsirašydavo mažyliui nematant ir apie kuriuos pagalvodavo, prieš paprašydama sūnaus pasakyti, kokį skaičių ji užrašė.

Meno srityje dirbanti Ramseso mama sako, kad kartais jos sūnus sugeba iš eilės atspėti 38 skaičius, kurie užrašomi jam nematant. Moteris dievagojasi, kad čia nėra jokių triukų ar apgaulių – taip pat ir toje paviešintoje filmuotoje medžiagoje.

„Ramseso gebėjimai mane glumina, – pasakoja mama. – Mane su sūnumi sieja labai artimas ryšys – galbūt tai kaip nors susiję su jo sugebėjimais. Bet aš nė įsivaizduoti negalėčiau, kad tokie dalykai įmanomi. Nežinau, kaip tai paaiškinti. Tikiuosi to iš daktarės Powell.“

Didžiausias Ramseso mamos rūpestis dabar – surasti tinkamą korepetitorių savo berniukui, kurį D. Powell pavadino „vienu protingiausių penkiamečių visoje planetoje“. Mama sako, kad Ramsesas supranta ir cituoja tekstus užsienio kalbomis (pvz., graikų, hebrajų, arabų ar japonų). Be to, jis jau įsisavinęs algebros pagrindus – moka spręsti kvadratines lygtis. Sunku patikėti, tačiau jis gali nubraižyti ir tikslią Mendelejevo periodinę cheminių elementų lentelę.

Po to, kai Ramesas pradėjo pataisinėti mokytoją ir tikslinti jos sakomus dalykus, berniuko mokymu namuose pradėjo rūpintis pati mama.

„Kad jis bus ypatingas, žinojau dar jam negimus, – sakė Nyx Sanguino. – Keistai elgėsi jis jau nuo kūdikystės. Ramsesui nepatikdavo žaislai, bet jam pašėlusiai patiko skaityti. Nepatikėsite, bet skaityti Ramsesas pradėjo 12 mėn. Žodžius tada jis galėdavo ištarti anglų, ispanų, graikų kalbomis, mokėjo ir šiek tiek japoniškai."

„Kai Ramsesas buvo 1,5 metukų, jis jau mintinai mokėjo daugybos ir dalybos lenteles anglų ir ispanų kalbomis. Tokio amžiaus jis jau mokėjo ir periodinę cheminių elementų lentelę – galėdavo pasakyti bet kurio cheminio elemento atominį numerį“.

„Pradėjau jį mokyti kitų kalbų, tačiau neturiu žalio supratimo, kaip jis pramoko hindi, arabų ar hebrajų kalbų, kai jam buvo vos treji. Gal jis jų išmoko naudodamasis kompiuteriu, prie kurio jis praleisdavo daug laiko?Jis visiškai kitoks, ir žmonės nesupranta, kaip jis mąsto. Jis tiesiog kraustosi iš proto dėl skaičių – skaičiuoja viską, ką tik įmanoma: namus, knygas, raides. Ir jis nepasijudins iš vietos, kol nebaigs skaičiuoti iki galo“.

„Jei kada išeina pažaisti su bendraamžiais vaikais, jis jų klausinėja matematinių dalykų. Nieko nuostabaus, kad jam sunku rasti draugų. Man neramu, kad jis gali likti vienišas“.

Ne vieną tokių sugebėjimų turintį vaiką tyrinėjanti D. Powell tikisi parūpinti Ramsesui finansavimą, kad jis galėtų mokytis specialioje ypač gabiems vaikams autistams skirtoje mokykloje.

„Ramsesas yra vienas iš penkių geriausių planetos savantų, – įsitikinusi D. Powell. – Jam reikia mokytis specialioje ypač gabių vaikų mokykloje, kad jis galėtų išnaudoti savo kognityvinius gebėjimus ir kur jis galėtų atskleisti ir išnaudoti savo potencialą“.

Vaizdo klipą apie itin gabius vaikius žiūrėkite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Įdomioji e-atliekų surinkėjų statistika: šaldytuvus gyventojai išmeta ir su uogienėmis

Kone dešimtadalis nebenaudojamų stambiųjų elektroninių prietaisų iš kaimo vietovių pas elektroninės technikos atliekų surinkėjus patenka jau apsamanoję. skaityti »

54 proc. pirkėjų kainas vis dar konvertuoja į litus

Nors su euru lietuviai gyvena jau trečius metus, tačiau daugeliui gyventojų pasverti savo išlaidas ir įvertinti prekių kainas vis dar yra patogiau litais. skaityti »

„Microsoft“ prijungs prie interneto „Toyota“ automobilius

Pernai „Toyota“ įkūrė naują įmonę „Toyota Connected“, kurios veikla – interneto paslaugų integracija į automobilius, kelių infrastruktūrą ir transporto priemonių tarpusavio komunikacijos sistemų kūrimas. skaityti »

Baltijos šalių šimtmečiui skirtos proginės dviejų eurų monetos dizainą išrinks gyventojai

Prasidėjo dvi savaites truksiantis Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gyventojų balsavimas internetu: renkamas dviejų eurų monetos, skirtos Baltijos šalių šimtmečiui, projektas. skaityti »

Gėrimų šildytuvas-šaldytuvas ant darbo stalo

Gėrimai yra skaniausi tada, kai yra tinkamos temperatūros. Tam skirtas mažytis USB šildytuvas-šaldytuvas, nuolat laikomas ant stalo. skaityti »

Paneigtas mitas apie kompiuterinių žaidimų įtaką empatijai

Ilgą laiką buvo manoma, kad kompiuteriniai žaidimai mažina empatiją. Tačiau ar tikrai? skaityti »

„Microsoft“ sukūrė uodus gaudantį robotą

„Microsoft“ sukurtas robotas padės mokslininkams tirti, kokius pavojingus virusus ir bakterijas platina šie vabzdžiai. skaityti »

Ateities automobiliai atpažins vairuotojo nuotaiką

Ateityje automobiliai ne tik žinos, ko mes norime, bet ir kaip mes jaučiamės, galės ne tik pildyti mūsų komandas, bet ir mums atsakyti. skaityti »

Žinutes bus galima rašyti akimis

„Microsoft“ kartu su Vašingtono universiteto mokslininkais sukūrė programą „Eye-Gaze“, kuria naudojantis tekstą į telefono ekraną galima suvesti akimis. skaityti »

Virtualiosios realybės perspektyvos: nuo apsipirkinėjimo iki karybos

Virtuali realybė tarnauja ne tik išsiilgusiems pramogų ar naujų potyrių, bet ir tiesiog siekiant pagerinti mūsų kasdienį gyvenimą. skaityti »