Penkerių metų berniukas moka 7 kalbas ir demonstruoja telepatinius sugebėjimus

Publikuota: 2015 m. lapkričio 9 d. pirmadienis

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriam būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. Vaizdo medžiagoje užfiksuota, kaip jis atspėja, kokius išgalvotus skaičius slapta nuo jos užrašo kitas asmuo. Maža to, vunderkindas jau mokosi septynių kalbų ir gliaudo sudėtingas matematines lygtis. Beje, periodinę Mendelejevo lentelę jis mintinai mokėjo sulaukęs vos 18 mėn.

Šiam Los Andželo gyventojui diagnozuotas autizmas. Tačiau berniukas stulbinamai tiksliai skaičiuoja mintinai, atspėja kortas ir slapta nuo jo rašomus išgalvotus skaičius. Šiuos sugebėjimus išvydusi Harvardo medicinos mokyklos neurologijos mokslų daktarė Diane Powell susidomėjo neeiliniais mažylio sugebėjimais.

D. Powell pradėjo tyrinėti Ramses, įgyvendindama drąsų mokslinių tyrimų projektą, skirtą telepatijai. Mokslininkė tiki, kad telepatija gali būti alternatyvus autizmu sergančių vaikų ir jų tėvų bendravimo būdas – „jie desperatiškai trokšta bendrauti vieni su kitais, bet negali“.

„Neabejoju, kad telepatija egzistuoja – kaip neabejoju daugybe mokslo įrodytų tiesų, – savo įsitikinimų neslepia mokslininkė. – Aš niekada ir dėl nieko neduodu šimtaprocentinės garantijos, tačiau aš pati mačiau šio fenomeno įrodymus. Nors puikiai suvokiu, kad absoliuti dauguma kitų mokslininkų telepatija netiki“.

„Tačiau esu privačiai bendravusi su labai daug žmonių, kurie viešai nepripažintų tikį telepatija, nors savo akimis matė ar patyrė šio fenomeno pasireiškimą, – tęsia mokslų daktarė. – Beveik visi jie bijo būti išjuokti už tokius pareiškimus ir įsitikinimus – ar net bijo prarasti darbą. Ir iš tikrųjų – daryti tokius pareiškimus labai rizikinga. Tačiau aš tai puikiai žinojau dar prieš apsispręsdama imtis šios srities.“

Ramsesas savo telepatinius sugebėjimus daktarei D. Powell pademonstravo per tris jau įvykusius susitikimus. Mokslininkė naudojo atsitiktinių skaičių generavimo mašiną – ji parinkdavo berniuko mamai, 32-ejų menininkei Nyx Sanguino skaitmenis, kuriuos ji užsirašydavo mažyliui nematant ir apie kuriuos pagalvodavo, prieš paprašydama sūnaus pasakyti, kokį skaičių ji užrašė.

Meno srityje dirbanti Ramseso mama sako, kad kartais jos sūnus sugeba iš eilės atspėti 38 skaičius, kurie užrašomi jam nematant. Moteris dievagojasi, kad čia nėra jokių triukų ar apgaulių – taip pat ir toje paviešintoje filmuotoje medžiagoje.

„Ramseso gebėjimai mane glumina, – pasakoja mama. – Mane su sūnumi sieja labai artimas ryšys – galbūt tai kaip nors susiję su jo sugebėjimais. Bet aš nė įsivaizduoti negalėčiau, kad tokie dalykai įmanomi. Nežinau, kaip tai paaiškinti. Tikiuosi to iš daktarės Powell.“

Didžiausias Ramseso mamos rūpestis dabar – surasti tinkamą korepetitorių savo berniukui, kurį D. Powell pavadino „vienu protingiausių penkiamečių visoje planetoje“. Mama sako, kad Ramsesas supranta ir cituoja tekstus užsienio kalbomis (pvz., graikų, hebrajų, arabų ar japonų). Be to, jis jau įsisavinęs algebros pagrindus – moka spręsti kvadratines lygtis. Sunku patikėti, tačiau jis gali nubraižyti ir tikslią Mendelejevo periodinę cheminių elementų lentelę.

Po to, kai Ramesas pradėjo pataisinėti mokytoją ir tikslinti jos sakomus dalykus, berniuko mokymu namuose pradėjo rūpintis pati mama.

„Kad jis bus ypatingas, žinojau dar jam negimus, – sakė Nyx Sanguino. – Keistai elgėsi jis jau nuo kūdikystės. Ramsesui nepatikdavo žaislai, bet jam pašėlusiai patiko skaityti. Nepatikėsite, bet skaityti Ramsesas pradėjo 12 mėn. Žodžius tada jis galėdavo ištarti anglų, ispanų, graikų kalbomis, mokėjo ir šiek tiek japoniškai."

„Kai Ramsesas buvo 1,5 metukų, jis jau mintinai mokėjo daugybos ir dalybos lenteles anglų ir ispanų kalbomis. Tokio amžiaus jis jau mokėjo ir periodinę cheminių elementų lentelę – galėdavo pasakyti bet kurio cheminio elemento atominį numerį“.

„Pradėjau jį mokyti kitų kalbų, tačiau neturiu žalio supratimo, kaip jis pramoko hindi, arabų ar hebrajų kalbų, kai jam buvo vos treji. Gal jis jų išmoko naudodamasis kompiuteriu, prie kurio jis praleisdavo daug laiko?Jis visiškai kitoks, ir žmonės nesupranta, kaip jis mąsto. Jis tiesiog kraustosi iš proto dėl skaičių – skaičiuoja viską, ką tik įmanoma: namus, knygas, raides. Ir jis nepasijudins iš vietos, kol nebaigs skaičiuoti iki galo“.

„Jei kada išeina pažaisti su bendraamžiais vaikais, jis jų klausinėja matematinių dalykų. Nieko nuostabaus, kad jam sunku rasti draugų. Man neramu, kad jis gali likti vienišas“.

Ne vieną tokių sugebėjimų turintį vaiką tyrinėjanti D. Powell tikisi parūpinti Ramsesui finansavimą, kad jis galėtų mokytis specialioje ypač gabiems vaikams autistams skirtoje mokykloje.

„Ramsesas yra vienas iš penkių geriausių planetos savantų, – įsitikinusi D. Powell. – Jam reikia mokytis specialioje ypač gabių vaikų mokykloje, kad jis galėtų išnaudoti savo kognityvinius gebėjimus ir kur jis galėtų atskleisti ir išnaudoti savo potencialą“.

Vaizdo klipą apie itin gabius vaikius žiūrėkite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

A. Einšteino robotas mokys fizikos

Las Vegase vykusioje parodoje „Consumer Electronics Show“ bendrovė „Hanson Robotics“ pristatė besimokantį robotą, turintį garsaus fiziko Alberto Einšteino veidą. skaityti »

Automobilio salonas tieks namams elektrą ir pramogas

Buitinės elektronikos parodoje CES automobilių gamintoja „Hyundai“ pristatė išmaniųjų namų integracijos su bepiločiu automobiliu koncepciją. skaityti »

Kinai sukūrė televizorių, plonesnį už telefoną

JAV vykusioje parodoje „CES 2017“ pristatytas naujas televizorius „Mi TV 4“. skaityti »

„Kissenger“ per nuotolį perduos bučinį

Londono universiteto inžinieriai nusprendė padovanoti žmonėms galimybę per nuotolį dalytis bučiniais. skaityti »

Japonijoje darbuotojus jau keičia dirbtinis intelektas

Japonijos draudimo bendrovė „Fukoku Mutual Life Insurance“ planuoja daugiau nei 30 savo darbuotojų pakeisti dirbtinio intelekto sistemomis. skaityti »

Du doleriai šviesos greičio

Lenkijos monetų kalykla iškalė „Šviesos greičio“ monetą Naujosios Zelandijos salai Niujė. skaityti »

Įdomiausios lietuviškos inovacijos 2016-aisiais

Lietuviški pieno baltymo pluošto ar alijošiumi prisotinti drabužiai, išmanus žvejybos sonaras, papildytos realybės knygelės vaikams, išmaniosios termožaliuzės – jau ne naujiena. Ką unikalaus šiemet sukūrė ar pristatė rinkai lietuviai? skaityti »

Kompiuteris prieš žmogų

Ar kompiuteris tikrai pranašesnis už žmogų ir gali jį visiškai pakeisti? Palyginkime. skaityti »

Išmanusis veidrodis – tobulam makiažui

išmanusis veidrodis „Juno“ imituoja norimą apšvietimą, kad makiažas būtų kuo tobulesnis. skaityti »

Latvijos bankas išleido beveik permatomą kolekcinę monetą

Latvijos centrinis bankas pristatė kolekcinę 5 eurų monetą „Žemė“, pagamintą iš pusiau permatomos keramikos. skaityti »