Penkerių metų berniukas moka 7 kalbas ir demonstruoja telepatinius sugebėjimus

Publikuota: 2015 m. lapkričio 9 d. pirmadienis

Penkerių metų berniuku Ramsesu Sanguino, kuriam būdingi ryškūs savantizmo bruožai, susidomėjo mokslininkai. Tyrėjus sudomino vaizdo įrašas, kurį berniuko mama paviešino internete. Vaizdo medžiagoje užfiksuota, kaip jis atspėja, kokius išgalvotus skaičius slapta nuo jos užrašo kitas asmuo. Maža to, vunderkindas jau mokosi septynių kalbų ir gliaudo sudėtingas matematines lygtis. Beje, periodinę Mendelejevo lentelę jis mintinai mokėjo sulaukęs vos 18 mėn.

Šiam Los Andželo gyventojui diagnozuotas autizmas. Tačiau berniukas stulbinamai tiksliai skaičiuoja mintinai, atspėja kortas ir slapta nuo jo rašomus išgalvotus skaičius. Šiuos sugebėjimus išvydusi Harvardo medicinos mokyklos neurologijos mokslų daktarė Diane Powell susidomėjo neeiliniais mažylio sugebėjimais.

D. Powell pradėjo tyrinėti Ramses, įgyvendindama drąsų mokslinių tyrimų projektą, skirtą telepatijai. Mokslininkė tiki, kad telepatija gali būti alternatyvus autizmu sergančių vaikų ir jų tėvų bendravimo būdas – „jie desperatiškai trokšta bendrauti vieni su kitais, bet negali“.

„Neabejoju, kad telepatija egzistuoja – kaip neabejoju daugybe mokslo įrodytų tiesų, – savo įsitikinimų neslepia mokslininkė. – Aš niekada ir dėl nieko neduodu šimtaprocentinės garantijos, tačiau aš pati mačiau šio fenomeno įrodymus. Nors puikiai suvokiu, kad absoliuti dauguma kitų mokslininkų telepatija netiki“.

„Tačiau esu privačiai bendravusi su labai daug žmonių, kurie viešai nepripažintų tikį telepatija, nors savo akimis matė ar patyrė šio fenomeno pasireiškimą, – tęsia mokslų daktarė. – Beveik visi jie bijo būti išjuokti už tokius pareiškimus ir įsitikinimus – ar net bijo prarasti darbą. Ir iš tikrųjų – daryti tokius pareiškimus labai rizikinga. Tačiau aš tai puikiai žinojau dar prieš apsispręsdama imtis šios srities.“

Ramsesas savo telepatinius sugebėjimus daktarei D. Powell pademonstravo per tris jau įvykusius susitikimus. Mokslininkė naudojo atsitiktinių skaičių generavimo mašiną – ji parinkdavo berniuko mamai, 32-ejų menininkei Nyx Sanguino skaitmenis, kuriuos ji užsirašydavo mažyliui nematant ir apie kuriuos pagalvodavo, prieš paprašydama sūnaus pasakyti, kokį skaičių ji užrašė.

Meno srityje dirbanti Ramseso mama sako, kad kartais jos sūnus sugeba iš eilės atspėti 38 skaičius, kurie užrašomi jam nematant. Moteris dievagojasi, kad čia nėra jokių triukų ar apgaulių – taip pat ir toje paviešintoje filmuotoje medžiagoje.

„Ramseso gebėjimai mane glumina, – pasakoja mama. – Mane su sūnumi sieja labai artimas ryšys – galbūt tai kaip nors susiję su jo sugebėjimais. Bet aš nė įsivaizduoti negalėčiau, kad tokie dalykai įmanomi. Nežinau, kaip tai paaiškinti. Tikiuosi to iš daktarės Powell.“

Didžiausias Ramseso mamos rūpestis dabar – surasti tinkamą korepetitorių savo berniukui, kurį D. Powell pavadino „vienu protingiausių penkiamečių visoje planetoje“. Mama sako, kad Ramsesas supranta ir cituoja tekstus užsienio kalbomis (pvz., graikų, hebrajų, arabų ar japonų). Be to, jis jau įsisavinęs algebros pagrindus – moka spręsti kvadratines lygtis. Sunku patikėti, tačiau jis gali nubraižyti ir tikslią Mendelejevo periodinę cheminių elementų lentelę.

Po to, kai Ramesas pradėjo pataisinėti mokytoją ir tikslinti jos sakomus dalykus, berniuko mokymu namuose pradėjo rūpintis pati mama.

„Kad jis bus ypatingas, žinojau dar jam negimus, – sakė Nyx Sanguino. – Keistai elgėsi jis jau nuo kūdikystės. Ramsesui nepatikdavo žaislai, bet jam pašėlusiai patiko skaityti. Nepatikėsite, bet skaityti Ramsesas pradėjo 12 mėn. Žodžius tada jis galėdavo ištarti anglų, ispanų, graikų kalbomis, mokėjo ir šiek tiek japoniškai."

„Kai Ramsesas buvo 1,5 metukų, jis jau mintinai mokėjo daugybos ir dalybos lenteles anglų ir ispanų kalbomis. Tokio amžiaus jis jau mokėjo ir periodinę cheminių elementų lentelę – galėdavo pasakyti bet kurio cheminio elemento atominį numerį“.

„Pradėjau jį mokyti kitų kalbų, tačiau neturiu žalio supratimo, kaip jis pramoko hindi, arabų ar hebrajų kalbų, kai jam buvo vos treji. Gal jis jų išmoko naudodamasis kompiuteriu, prie kurio jis praleisdavo daug laiko?Jis visiškai kitoks, ir žmonės nesupranta, kaip jis mąsto. Jis tiesiog kraustosi iš proto dėl skaičių – skaičiuoja viską, ką tik įmanoma: namus, knygas, raides. Ir jis nepasijudins iš vietos, kol nebaigs skaičiuoti iki galo“.

„Jei kada išeina pažaisti su bendraamžiais vaikais, jis jų klausinėja matematinių dalykų. Nieko nuostabaus, kad jam sunku rasti draugų. Man neramu, kad jis gali likti vienišas“.

Ne vieną tokių sugebėjimų turintį vaiką tyrinėjanti D. Powell tikisi parūpinti Ramsesui finansavimą, kad jis galėtų mokytis specialioje ypač gabiems vaikams autistams skirtoje mokykloje.

„Ramsesas yra vienas iš penkių geriausių planetos savantų, – įsitikinusi D. Powell. – Jam reikia mokytis specialioje ypač gabių vaikų mokykloje, kad jis galėtų išnaudoti savo kognityvinius gebėjimus ir kur jis galėtų atskleisti ir išnaudoti savo potencialą“.

Vaizdo klipą apie itin gabius vaikius žiūrėkite čia.

Šaltinis: technologijos.lt
Kopijuoti, platinti, skelbti bet kokią portalo News.lt informaciją be raštiško redakcijos sutikimo draudžiama.

facebook komentarai

Naujas komentaras


Captcha

susiję straipsniai

Populiariausi straipsniai

Kitoks požiūris į elektronines knygas

Skaityti knygas telefone ar planšetėje jau tampa norma, tačiau žmonės vis viena ilgisi „tikros“ knygos formos. Save „beveik dizaineriu“ vadinantis Fabrice Dubuy pristato kitokį knygų skaitytuvą – „TwistBook“. skaityti »

Amerikiečiai „sukryžmino“ mikroskopą su „iPhone“

Įtaisytas ant mikroskopo išmanusis telefonas leidžia ne tik peržiūrėti įvairią medžiagą ją padidinant, bet ir peržiūrėtus vaizdus nufotografuoti bei nufilmuoti. skaityti »

Keičiantis formą ateities šaukštelis

„Polygons“ pristatė neįprastą šaukštą, kuris susilanksto tarsi origami figūrėlė. skaityti »

Programėlės, kurios palengvins vyrų gyvenimą

Kuris vyras nenorėtų sėkmingai derinti ir pareigas, ir pomėgius? Tą nesunkiai galima padaryti išnaudojant išmanųjį telefoną. skaityti »

Lietuvės idėja inovatyviems namams – pasaulio geriausiųjų 50-uke

Tarptautinis idėjų inovatyviems namams konkursas „Ideas Lab“, kelis mėnesius skatinęs dalyvius ieškoti unikalių sprendimų, kurie suteiktų galimybę kiekvienam iš mūsų gyventi sveikesnėje aplinkoje, pasiekė finišo tiesiąją. skaityti »

„Siemens“ išmanieji šviesoforai sankryžose praleidžia pagalbos tarnybas ir viešąjį transportą

Vokietijos technologijų įmonė „Siemens“ sukūrė išmanų eismo valdymo sprendimą, kuris reguliuojamose sankryžose suteikia prioritetą pagalbos tarnybų automobiliams ir viešajam transportui. skaityti »

Kuriamos išmaniosios kelnės turintiems judėjimo negalią

„XoSoft“ kelnės seks paciento būklę, stebės fizinį aktyvumą ir duomenis perduos per išmaniuosius įrenginius. skaityti »

Kaip išmaniai tobulinti kūno linijas?

Specialistų teigimu, sportui ir išmaniosioms technologijoms žengiant koja kojon, žmonėms sudaromos idealios galimybės ne tik tobulėti, bet ir neprarasti motyvacijos. skaityti »

Namams elektrą tieks automobilis

Aplinką tausojantys namai elektros energiją gaus iš saulės elementų, vėjo jėgainių ir iš elektromobilių. skaityti »

Studentai sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį

Australijos studentai inžinieriai iš Adelaidės sukūrė ilgiausią pasaulyje dviratį, sveriantį 3 tonas. skaityti »

VISA pristatė virtualią drabužinę

Tarptautiniame Toronto filmų festivalyje VISA pademonstravo, kokios ateityje turėtų būti drabužių parduotuvės. skaityti »